Strona główna Sport i rekreacja Dwa lata z kijkami

Dwa lata z kijkami

3994
10

„Kijkowe Trzemeszno” to nieformalna grupa zrzeszająca entuzjastów popularnej formy rekreacji jaką jest „nordic walking”. Wczoraj w restauracji Czeremcha podsumowano drugi rok działalności.

Okazuje się, że był to rok bardzo aktywny i owocny. Świadczą o tym liczby – 60 startów w ciągu roku, w których „Kijkowe Trzemeszno” 174 razy stawało na podium.

Starty to oczywiście ukoronowanie całorocznych treningów. Grupa spotyka się, aby wspólnie – z kijkami w rękach – przemierzać kilometry, a przy okazji spędzić czas w miłym towarzystwie.

Od ośmiu lat organizowany jest przez członków grupy „Trzemeszeński marsz po zdrowie”. Jej członkowie angażują się w wiele akcji charytatywnych.

Za zaangażowanie dla lokalnej społeczności w imieniu władz samorządowych podziękowali: przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka i wiceburmistrz Dariusz Jankowski.

Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia otrzymali Angelika Zaręba, Małgorzata Szczudlik i Grzegorz Mądry.

Członkowie grupy wręczyli kwiaty Marzenie i Justynie Stankowskim – najbardziej zaangażowanym w działalność „Kijkowego Trzemeszna”. Spotkanie było okazją nie tylko do podsumowań i wspomnień, ale także do zaplanowania działań na najbliższe miesiące.

10 KOMENTARZE

  1. Dobrze , że są wśród tej społeczności osoby z ambicjami stawiające sobie określony cel – sposób na godne i zdrowe życie . Nie można tego niestety powiedzieć o osobie ukaranej wyrokiem z art 178a kk , które psuja wizerunek tych wspaniałych osób .
    20 lutego Pan Krzysztof D. przedstawił RM raport problemu uzależnień w gminie Trzemeszno.
    Niestety w swojej informacji nie poinformował wyborców o sposobie realizacji nałożonej na niego kary między innymi poddaniu się leczeniu odwykowemu . Pozostaje on osobą publiczną a my wyborcy mamy prawo do pełnej informacji w tej sprawie . Może tematem zajmie się Pan Benedykt N. lub Pan redaktor przedstawiając aktualny stan wykonywania nałożonej kary Burmistrzowi .

    • Dlaczego psujesz to radosne święto tej grupy pasjonatów, na wylewanie swoich żalów, i niezaspokojonej chorej ambicji. Miej odwagę idź do Pana Burmistrza i spytaj go prosto w oczy.

  2. Gratulacje dla wszystkich , którzy godnie reprezentują nasze miasto. Nie raz widze , jak trenuja ciężko. Nie straszna im pogoda. Szacunek za wytrwałość. Gorąco pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów. Jesteście pozytywnie nakreceni 😊.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here