Strona główna Polityka Będą wybory uzupełniające

Będą wybory uzupełniające

7060
81

Mieszkańcy ulic 22 Stycznia 1863 r. i Chrobrego udadzą się ponownie do urn. W tym okręgu odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej.

Stało się tak na skutek wyboru na burmistrza Trzemeszna Kacpra Lipińskiego, który uzyskał tam mandat radnego. W myśl art. 383§1 pkt 6, mandat radnego wygasa z chwilą wyboru go na burmistrza. W gminach liczących do 20.000 mieszkańców, w takich przypadkach, wojewoda zarządza wybory. Muszę się one odbyć w terminie 3 miesięcy od daty stwierdzenia wygaśnięcia mandatu.

W tym przypadku warto zamieścić pewne wyjaśnienie. Pojawiają się bowiem głosy, że następcą K. Lipińskiego w radzie powinna być osoba, która uzyskała w tym okręgu drugi wynik. To błędna interpretacja. W gminach do 20.000 mieszkańców mamy do czynienia z wyborami większościowymi. Głosujemy na konkretną osobę, a każdy komitet może wystawić w danym okręgu tylko jednego kandydata.

W przypadku np. wyborów do rad powiatu, czy rad miasta w gminach pow. 20.000 mieszkańców, głosuje się na listy poszczególnych komitetów. Wówczas to, w podobnych przypadkach, mandat uzyskuje osoba z tej samej listy, która uzyskała kolejny wynik w wyborach.

81 KOMENTARZE

 1. Jak się decydujesz to wybieraj jedno lub drugie a nie asekuranctwo, w tych wyborach tylko dwóch kandydatów wybrało jednoznacznie startując na burmistrza nie startowali na radnego i tak powinno być, a teraz koszty itp.

 2. Tak to jest jak jeden kandydat może startować wszędzie i do rady i na burmistrza. Robi sobie wyjście awaryjne. Powinno być tak albo startuje do rady albo na burmistrza ?

 3. A kto mogl przewidziec?? 100% jest tylko smierc-ONA jest pewna .i tez kosztuje . JSZCZE SIE TAKI NIE URODZIL KTO BY KAZDEMU DOGODZIL!!!!!!

 4. Dwóch było takich kandydatów, którzy kandydowali jednocześnie i do rady i na burmistrza. Jeden przeszedł i w jednym i w drugim, drugi – ani tu ani tu.
  I chociaż ten wygrał w drugiej turze, to jest to, jak ktoś napisał, asekuranctwo a nawet cwaniactwo. A nóż może chociaż w jednym się uda.
  I dlatego takie cwaniactwo należy tępić i takich kandydatów automatycznie bojkotować i nie głosować na nich.

  • A mi się wydaje, że więcej było kandydatów jednocześnie na burmistrza i na radnego.
   To prawda, że to takie asekuranctwo tym bardziej, że było wiadomo, że potrzebne będą kolejne wybory w przypadku dostania się na dwa urzędy.

 5. Pan Jatczak startował na burmistrza i nie miał parcia by być radnym a pan Lipiński tu i tu to o czymś świadczy….
  Trzeba mieć klasę a nie ….

  • no jak komus pieniązki sa potrzebne to wiesz startuje wszedzie tylko jakos kurde do prywatnych spolek nikt CV nie wysyla tylko do urzedu sie pchaja czemu ? ja sie wzialem do roboty rzetelnej uczciwej pracuje na 2 etaty u prywaciarza i na swoj rachunek po 17:00 i nie czuje potrzeby startowania gdziekolwiek moze inni by tez sprobowali ???

   • Chłopie. A jak myślisz czemu? Od lat te same gęby. Jak myślisz czemu? Ja pracuje na 2 etaty w korpo jeden i powiem ze po robocie nie wiem jak się nazywam. Co dopiero miałbym kombinować jakieś rady itd. U prywaciarza tak naprawdę to jebiesz ze nie masz sił na nic a emerytura taka nie będzie jak w państwowych spółkach. Za tfuska 8 lat na zlecenie więc 8 lat będę jeszcze odrabiał mimo że pracowałem.

    • Nikt panom/paniom/państwu nie zabrania startować w wyborach jakichkolwiek. Macie na stanowisku burmistrza kogoś, kto nic nie robi – źle. Macie kogoś, kto chce coś zrobić – też źle. Ciężkie będzie miał Pan Lipiński zadanie, próbując zapanować nad zaniedbaniami z 17 lat i mając wokół siebie bandę wiecznie niezadowolonych osłów. Wy wybraliście taką pracę, on wybrał inną. Nie wiem dlaczego miałoby to komuś przeszkadzać. Sprawdźcie sobie definicję słowa „społecznik” i wbijcie sobie w końcu do tych pustych głów, że nie wszyscy są nastawieni na kasę. Są też ludzie, którzy chcieliby coś zrobić, naprawić. A, że nie robi tego za darmo? No cóż, funkcja burmistrza, to taka samą praca jak każda inna. Więc należy się za nią wynagrodzenie. I tyle.

 6. Rozumiem, że będziemy wybierać z osiemdziesięciu ośmiu kandydatów? Ojojoj – by tylko członkowie komisji byli tak mili jak przy okazji drógiej tury wyborów na burmistrza.

 7. Że wy tak widzicie już te cwaniactwo u nowego burmistrza a nikt nie widzi cwianiakow na kierowniczych stanowiskach w naszej gminie. Może by tam się baczniej zacząć przyglądać….. Można by się wiele dopatrzeć….

 8. Jesli ktos startuje na stanowisko radnego oraz burmistrza to raczej nam mieszkancom pokazuje w ten sposob ze chce zmieniac miasteczko nawet jesli nie wygralby wyborow chce pracowac na rzecz miasta. Jesli startuje tylko na burmistrza i ma gdzies prace rady to raczej zalezy mu tylko na stolku a nie na zmianach

  • Otóż to. Pan Lipiński chciał i chce pracować dla miasta niezależnie jaką siłę ma / miałby jego głos.Jak szukasz pracodawcy to możesz wysłać CV na wiele stanowisk do różnych pracodawców i nie świadczy to co cwaniactwie w żaden sposób. P.S wynagrodzenie burmistrza to nie jest coś czego nie można zdobyć na rynku pracy, możliwości są naprawdę duże.

 9. Startowało paru kandydatów i tu o tu. Czepiacie się wygranego, no ale wiadomo dlaczego. Wygrać trzeba potrafić, ale przegrać z klasą to jeszcze większą zaletą. Jeden to są przepisy ogólne. Dwa jak ktoś jeszcze nie może przeżyć wygranej p. Lipińskiego to niech śmiało komentuje wszystkie posty z portali bo to ich nic nie zmieni! Wygrał! Jest Burmistrzem więc patrzcie na Niego trolle i niech wam żal ściska.. mieli równe szanse wszyscy kandydacie. Ale to p. Lipiński wszedł do drugiej tury i później była tylko deklasacja. Jeżeli ponad 65% to wynik nie godny, to naprawdę nie wiem jaka różnicą musiałby wygrać. Ps. Dawaj dalej hejty itd jak na FB.. na nikim to nie robi wrażenia a na pewno nie na nowym BURMISTRZU 😁 NIECH MŁODZI W KOŃCU ZACZNĄ DZIAŁAĆ.

  • Te wszystkie hejty , głupie posty i jeszcze głupsze komentarze na temat wygranego który w sumie jakby nie patrzeć sam sobie nie wygrał . Mówiąc krótko to ludzie go wybrali. Przypominam że było to naprawdę dużo tych ludzi . Z tymi którzy głosowali na kontrkandydata Kacpra Lipińskiego jest jak z amerykańską drużyną siatkówki. Zdobyli srebrny medal. Pokonani zostali przez Polaków którzy zdobyli złoty medal. Co się później stało ? Do wspólnego świętowania , zdjęć , przejmowania gratulacji pozostały tylko dwie drużyny. Polacy i zdobywcy brązowego medalu Japończycy. A jankesi ? Wkurzeni uciekli do szatni . Totalne dno. Tutaj jest dokładnie tak samo. Tak działa PO i Trzecia droga. Nie umieją przegrywać. Będą kopać dołki pod każdym kto nie jest z ich partii. Będą kopać leżącego . W sumie to podejście PO i tej Trzeciej drogi porównałbym do podejścia ISIS . Kto nie jest z nami jest przeciwko nam . Takie debilne zero jedynkowe myślenie. Wygrał Kacper Lipiński na którego głosowałem. Zresztą mam nadzieję że jest to początek końca obecnie rządzących. Wszędzie, w całej Polsce ludzie którzy na tych obecnych rządzących głosowali zaczynają otwierać szeroko oczy. Oczywiście taki Kacper Lipiński jak ta jedna jaskółka wiosny jeszcze nie czyni ale jednak jak się pojawi to zwiastuje coś dobrego. I na zakończenie dodam że byłem mega pozytywnie zaskoczony tą przepaścią odnośnie procentowego oddania głosów . To tak jakby na wojnie jeden strzelał z pistoletu do swojego wroga a tenże wróg do tamtego waliłby z kilkunastu dział samobieżnych typu KRAB. Taką walkę oraz tą drugą turę porównałbym do takiej rzezi , masakry . Na zakończenie dodam że zastanawiałem się czy przegrany pogratuluje wygranemu . Oj coś mi się wydaje że się nie doczekam tego wydarzenia . Jeszcze raz gratuluję Kacprowi Lipińskiemu.

  • Wygrał, bo pojawił się trend udzielania poparcia dla Pana Lipińskiego. A skoro tak każdy nagle popiera, to znaczy, że boją się o stołki, tudzież czerpią z tego korzyści i zmiana tak naprawdę będzie niewielka… Czas pokaże. Spotkamy się za pięć lat i podsumujemy kadencję Pana Lipińskiego.

   • I w kółko tylko, że młody to na niego głosować, ciągle tylko świeża krew itp.itd. Jakby pan Jatczak jakimś staruszkiem był, a to przecież człowiek w sile wieku.
    Widziałam w swoim otoczeniu ludzi, którzy w 1 turze głosowali na p. Jatczaka, a później nagle (myślę że po sesji RM)zmieniali zdanie nie potrafiąc tego uzasadnić racjonalnie. Wśród starszych pojawiały się głosy, że będą głosować na KL bo namawiają ich dzieci, wnuki , albo zagłosujena KL bo mąż/żona głosuje,itp.itd, że przecież on ma już dużo pieniędzy to po co mu stanowisko burmistrza .
    Były też agitacje głównie wsrod starszych, żeby głosować na KD(przed pierwszą turą)a później żeby na KL..
    Nie da się ukryć że KL wygrał, ale jak dla mnie zadziałałala tu bardziej psychologia tłumu.

    • Dokładnie tak. Pan Krzysztof Dereziński podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej dolał jeszcze oliwy do ognia i kto nie wykorzystał zdolności myślenia to uwierzył w słowa o rzekomej pazerności i nieuczciwości. Bo jak to, ktoś za wykonywaną pracę ma pobierać opłatę… Człowiek chodził i słyszał, że dla ludzi ta wypowiedź oznaczała, że Pan Jatczak jest pazerny na pieniądze, a to kompletnie nieprawda. Za wykonaną pracę należy się zapłata – każdemu. Ale skoro nagle tyle społeczników mamy w gminie to niech idą do pracy i odmówią przyjęcia wypłaty, niech pracują pro bono, a rachunki opłaci duch święty… Prawda jest taka, że nie chcieli Pana Jarosława Jatczaka, bo ten ze swoją znajomością prawną mógłby za dużo wyczytać z dokumentów. Stąd poparcie dla nieświadomego kandydata Pana Kacpra Lipińskiego. I w zasadzie dopięli swego.

    • Trafne spostrzeżenia. Mam wrażenie, że komuś bardzo zależało, by JJ nie został burmistrzem. Zastane układy, skostniale poglądy, drobne roszady na wyższych stanowiskach, obawa przed zmianą – od lat dusimy się we własnym sosie.

     • BRAWO P i Anonimie !!!
      Po komentarzach na moje wcześniejsze wpisy, zacząłem myśleć, że ze mną jest coś nie tak, taka fala hejtu się na mnie (i nie tylko) wylała.
      P i Anonim przywrócili spokój mojego ducha.
      Panie Jarku, jak się okazuje, jest jeszcze nadzieja dla miasta – nadzieja umiera ostatnia.
      Chyba jednak może Pan być zadowolony z takiego obrotu sprawy, bo ten układ i towarzystwo wzajemnej adoracji aktualnie jest nie do rozbicia i byłaby to orka na ugorze.
      Z drugiej strony wiem również, że był Pan tego świadomy i na nią przygotowany.

    • Mnie najbardziej osłabiały komentarze o wieku, że „młody lepszy”. Ten argument jest słaby, bo średnia wieku w naszej radzie oscyluje nieco ponad 50 lat. Biorąc pod uwagę 14 wybranych osób, bez KL, na którego miejsce w radzie muszą być ponowne wybory. A aż pięciu radnych jest starszych od JJ. Manipulowanie informacjami mamy zatem opanowane do perfekcji, korzystamy z tego, co aktualnie pasuje nam do głoszonych poglądów. Burmistrz w sile wieku nie, ale radni w sile wieku już tak.

     • Dołożę swoje przemyślenia. Panie Jarosławie, z góry przepraszam za niektóre – nie moje, tylko przeczytane w komentarzach, sformułowania.
      KL był radnym i otrzymywał za to dietę. Brał udział w posiedzeniach komisji, sesjach rady, składał zapytania, wnioskował. Wniosek z forum – społecznie pracował na rzecz gminy.
      JJ był w radzie nadzorczej Remondisu, reprezentował gminę w negocjacjach z powiatem, spowodował, że Remondis przestał oddawać pieniądze do Warszawy. Wniosek z forum – brał za to wynagrodzenie, więc jest pazerny.
      JJ mówił o swoim wykształceniu, które z punktu widzenia interesów gminy przydać się może w pracy burmistrza – chwali się.
      Na spotkaniach wyborczych pojawiał się ze sztabem – nie zna się, potrzebuje wsparcia, robi sztuczny tłum.
      Jak wypowiadał się na różne tematy – zarozumiały bufon.
      Jak mówił o swoim doświadczeniu – przechwalał się.
      Jak mówił o posiadanej wiedzy – wywyższał się.
      Jak pojawiły się negatywne wpisy na forum na KL – mianowaliście JJ lokalnym hejterem, jakby sam je pisał.
      Miałem swoje kryteria, którymi kierowałem się przy wyborze burmistrza (kompetencje twarde i miękkie do zarządzania, wiedza, doświadczenie w prowadzeniu rozmów służbowych, negocjacji). Zdaję sobie jednak sprawę, że kryteriami innych osób mógł być wiek, powiązania z wybranymi radnymi (wspólny komitet wyborczy), osobisty poziom sympatii do kandydata.
      Nie jestem zadowolony z wyników wyborów już od 17 lat, więc w sumie znajoma stabilizacja (czytaj stagnacja). Będę dalej czekał.
      „Czekam na wiatr co rozgoni ciemne skłębione zasłony…”.
      Tak, też jestem w sile wieku, bo cytuję Maanam a nie Wojewódzkiego 😉

 10. Dokładnie.i smiac mi się chce jak zwykli wyborcy KL krzyczą, na mieście, w necie że nareszcie zwolni pół urzędu, wywali kolesiostwo. Oj naiwni….

 11. Czy KD , po słowach że dla gminy powinno się pracować za darmo , odda około 3,2 mln zł które pobrał jako burmistrz ? 17 lat x 12 x 15576 zł …

 12. Też są zwykli. Mowiac zwykli wyborcy K.Lipinskiego Chodziło mi o to, że nie związani w ogóle z urzędem, samorządem. Oczywiście, że urzędnicy,radni to naprawdę też są zwykli ludzie.

  • Anonimie,
   Odniosłem się w ostatnim zdaniu do komentarza umieszczonego pod artykułem o słynnej sesji:
   „Jednak tutaj chcę dodać tak na marginesie jedną ważną rzecz. Pamiętam jak w Mam Talent wyszedł na scenę Michał Szpak. Zaczęło się od chyba śmiechu i nie pamiętam czy do tego nie było jakichś tam drwin z jego wyglądu. Wtedy Kuba Wojewódzki odwrócił się do widowni i powiedział coś co mniej więcej brzmiało tak – dajmy mu szansę, a jeśli się nie sprawdzi zmieszany go z błotem. Co się później stało ? Większość z nas to widziała. Zaśpiewał tak że wyskakiwało się z papci . Dlaczego to piszę. Czytam że Kacper Lipiński jest młody taki pewnie co niektórzy myślą nieopierzony. Może i jest w tym trochę prawdy. Tyle tylko że jeśli nie dostanie szansy żeby się wykazać a ja czuję że będzie może nie idealnym ale napewno dobrym burmistrzem to nigdy się tego nie dowiemy. Zdaje sobie sprawę z tego że stanowisko burmistrza to nie kółko różańcowe i tutaj nie ma miejsca na jakieś może się uda , może się nie uda . Dajmy mu szansę.”

 13. Ludzie!!! Pan byly burmistz byl pracownikiem a kazdy pracownik pobiera wyplate. Pan szanowny Jatczak , sam deklarowal prace spoleczne dla gminy,lecz to sie okazalo, ze jest goloslowny.Honorowo to nalezalo mu dotrzymac slowa .Czego nie zrobil.Oszukal burmistrza.Tak sie wypowiedzal p.DEREZINSKI.Za prawde i odwage ujawnienia brzydkiej postawy p.JATCZAKA MIESZKANCY TRBZEMESZNA b.sa wdzieczni. CZEGO DOWODEM SA PRZEGRANE WYBORY.

  • P. Jatczak deklarował społeczne działania w kwestii odzyskiwania VAT-u. Te, za które gmina zapłaciła 700tys. Wtedy z tego nie skorzystano i zapłacono kancelarii obsługującej gminę.
   Czy deklaracja o działaniu pro bono miała być deklaracją dożywotnią?
   Oszukał, bo wystartował w wyborach?

 14. Chyba inną sesje Pani oglądała, ale czego można się spodziewać po wyborcach KL, którzy tylko słyszą to co chcą usłyszeć.

 15. Za odzyskanie vatu p.Jatczak nie chciał złotówki, ale p. Derezinski wybrał kancelarie Lesny której zapłacił za usługę 700 000 zł. (15%zysku)
  Za prowadzenie negocjacji w sprawie kupna domu dziecka burmistrz proponował p. Jatczakowi 15 % zysku. Ten stwierdziłem, że to za dużo i wziął 10 % czyli 18 000 zł mniej. Więc taki on „pazerny „.

  A w jaki sposób oszukał p. Derezinskiego? Nie miał żadnego obowiązku informować o kandydowaniu.

  Natomiast ostatnia sesja RM oraz niektóre pytania KL do JJ w trakcie debaty to żenada. Przecież sprawa pieniędzy za pelnomocnictwo i dom dziecka została wyjaśniona na sesji bo p. Jatczak mimo braku zaproszenia pojawił się na niej. Ale KL celowo jeszcze poruszył to na debacie. Natomiast nie potrafił odpowiedzieć konkretnie na pytania JJ. Zdarzało się, że nie do końca je rozumiał, potrzebował powtórzenia.
  Społeczeństwo jest dziwne. Jak są chorzy to chcą się leczyć najlepiej u profesorów z dużym doświadczeniem. A jak na arenie politycznej na szczeblu gimny pojawia się ktoś wykształcony, z doświadczeniem i kompetencjami do prowadzeniami negocjacji to nie potrafią tego docenić tylko teksty o wywyższaniu się, ze przemadrzaly itp.itd.

  • A co wy macie z tym wykształceniem?! To jest jakaś pięta Achillesowa prawników? Przecież KL też ma wyższe. Jakie doświadczenie w prowadzeniu miasta ma Pan JJ? I o ile więcej wie na temat miasta niż KL? Oceńcie po kadencji.. a w debacie to jakie pytania były żenujace z jednej albo drugiej strony bo nikt jakoś nie ma takiego poglądu? Weźcie się za życie codzienne a nie wypisujcie bzdurne komentarze. Przecież one nie zmienia biegu głosowania i tej „demolki” na głosy. 😉

   • Zmienić nie zmienią, ale od tego chyba służy forum – do wyrażania własnej opinii, komentowania faktów. A jeśli boli kogoś taka dyskusja to tylko współczuję…

    • To forum służy do komentowania danego tematu nie płaczu po przegraniu. Boli mnie i to bardzo brak inteligencji i kultury no ale nic na siłę. Śmiało odpowiadaj tylko napisz coś konkretnego a nie zgrywanie znajomości zasad forum publicznego 👏😉

 16. Pan KL powinien przeprowadzić audyt umg i opublikować dopiero wam by się oczy otworzyły. A tak spekulujecie siejecie zament, a Polska ma być uśmiechnięta.

  • Żeby przeprowadzić audyt jeszcze trzeba umieć go przeprowadzić w przeciwnym razie raport po audycie to karykatura.
   Robota audytora nie jest łatwa i przyjemna.

   A propos, teraz piszecie o pomysłach p.Jarka?

   Dobre.

 17. Ludzie bez moralności, bez odwagi, bez honoru 😉 komentujecie wybory które już były z artykułem o wyborach które będą. Tak dla przypomnienia 65% raczej nie bierze się z przypadku nieprawdaż? Dajcie spokój już obu Panom. Jeden niech wróci do codziennosci a drugi niech zarządza ta gmina i robi to co do niego należy.

   • A któryś z obu panów tj JJ i KL pije? Czytaj ze zrozumieniem. I nawet jak któryś z reszty kandydatów pije czy pił to jego prywatną sprawa. Jeszcze raz napisze. Zajmijcie się swoim życiem. Mogliście startować gdziekolwiek. Każdy ma takie prawo no ale nie każdy ma odwagę i chce coś zrobić. Jak dla mnie nowy Burmistrz może być oceniany za 5 lat.

    • To czy kandydat na burmistrza/burmistrz ma problemy z piciem to nie do końca jego prywatna sprawa. Tak naprawdę jeśli ktoś chce żyć w spoleczenstwie, pracować, prowadzić samochód to jego problemy z alkoholem nie są tylko jego sprawą.
     Chciałbyś, aby obsługiwał ciebie pijany urzędnik, leczył pijany lekarz, twoje dzieci uczył pijany nauczyciel, autobus którym jedziesz ty lub twoi bliscy prowadził nietrzeźwy kierowca? Już nie wspomnę o dramatach gdzie zginie niewinny człowiek, bo ktoś byl pijany Sam widzisz, że to nie do końca taka prywatna sprawa.

   • Czyich wisi najwięcej to widać.
    No i idzie ku zmianie, urzędowe musi odwisiec 😉

    Taki to przykład i początek zmian 😁🤭😂

    • Ale te komentarze są żenujące 😁 no raczej przegrany ściągał jak najszybciej albo ludzie nie chcieli żeby wisiał już. Mało tego ludzie zacznijcie juz żyć a nie próbować cały czas cisnąć nowemu już Burmistrzowi. Słabe to, jak wasze ataki zresztą przez całą kampanię. No i co wam to dało?! Dwukrotnie mniejsze głosy praktycznie więc nie wiem czy jest z czego się cieszyć. No i kultura wychodzi jeszcze większą po przegraniu. Po co komuś gratulować lepiej cały czas jęczeć i narzekać. Brawo Ku Zmianie całe i brawo nowy Panie Burmistrzu !

 18. Drogi Januszu,
  1. Nikt nie pisał czyich jest najwięcej jednak zgodnie z powiedzenie „uderz w stół, a nożyce same się odezwą”
  2. Sam KL mówił o sobie, że był osobą najbardziej krytykującą poprzedniego burmistrza przez ostatnie lata – czy to było również jęczenie i narzekanie?
  3. Nadal zadziwiające, że po przedstawieniu faktów ludzie są mocno oburzeni.
  4. Nasze babcie i dziadkowie dzielnie walczyli o wolność, niejednokrotnie odsiadując absurdalne wyroki prokuratorów typu Piotrowicz i na szczęście tą wolność wywalczyli więc nie odbieraj nam prawa do wyrażania swojego zdania opartego głównie na faktach.
  5. Czas się przyzwyczaić do bycia na cenzurowanym – role się odwróciły.

  • Oczywiście że tak. Mój kandydat zakończył podczas 1 tury swoją chęć zmian na lepsze. Teraz uważam że Pan Lipiński da radę i zmieni to co powinno być zmienione. Proszę nie poruszać tutaj historii bo Ci ludzie co walczyli o wolność i wolność słowa na pewno byli by zszokowani co ludzie w dzisiejszych czasach robią i mówią. A co do cenzurowania to prawda i nie h tak będzie, z tym że to wszystkich dotyczy nie tylko dwójki kandydatów w drugiej turze i nowego burmistrza. Wszyscy którzy zostali nazwani pijawkami i gnidami też to dotyczy. I dodam na koniec ze żadnymi faktami nie jestem oburzony, nawet bardziej myślę że to Anonimie bo wiadomo nie podasz nawet imienia się zagotowałeś jak napisałem prawdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj