Strona główna Polityka Radni zmienili zdanie ws. transmisji obrad komisji

Radni zmienili zdanie ws. transmisji obrad komisji

2985
18

Na odbywającej się właśnie sesji Rady Miejskiej radny Kacper Lipiński zgłosił wniosek, aby wszystkie obrady – sesje i komisje – były nagrywane i transmitowane. Jak stwierdził, został poproszony o to przez jednego z mieszkańców swojego okręgu.

Przypomnijmy, że niedawno radni w większości wypowiedzieli się przeciw transmisji. Jak zauważył przewodniczący Benedykt Nitka, poprzednie głosowanie było nieformalne i dlatego poddaje temat ponownie – tym razem formalnie – pod głosowanie.

W dyskusji głos zabrała Renata Buzała. Stwierdziła, iż „bardzo popiera ten wniosek” (wcześniej głosowała przeciw). Zauważyła, że temat ten był dyskutowany dużo wcześniej i większość radnych była za tym, aby posiedzenia komisji transmitować.

Według radnej problemem były wówczas nadgodziny dla informatyka. „To nie jest jakaś nowość czy reakcja na artykuł w znanym nam portalu, tylko ten temat był już dyskutowany, ale nieskutecznie” – tłumaczyła radna.

Ostatecznie wszyscy radni opowiedzieli się za wnioskiem K. Lipińskiego.

18 KOMENTARZE

 1. Pani Renato,bardzo dobrze że zostało to wyjaśnione, a Pan Nowaczyk widać jak lubi pewne temaciki,jeszcze sesja się nie skończyła a tu buch aby hejtować

  • To nie artykuł jak pani Buzała,żalośnie i ironicznie chciala nazwać – na „znanym portalu”.Portal nazywa się Trzemeszno 24.info .Radni wymiękli,bo pod wpływem normalnej relacji poznali zdania ludzi i zobaczyli, że sìę ośmieszyli.Dzięki za wycofanie się ,dzięki Panie Lipiński za wycofanie tej żenady

  • Jaki artykuł ??? Pani radna wyraźnie stwierdziła
   ” To nie jest jakaś nowość czy reakcja na artykuł w znanym nam portalu, tylko ten temat był już dyskutowany, ale nieskutecznie”

   • Łoloboga,ręce opadają.Temat dyskutowany był nieskutecznie. SKUTECZNOŚĆ spowodowały troskliwe głosy internautów.Taka jest moc sprawcza współczesnych środków porozumiewania się. Większość radnych to już pojmuje,a ta mniejszość niekumata na czele(z…………) będzie nam do końca kadencji dostarczać śmiechu przez łzy nasze gminne

    .

    .

 2. A mnie to nie dziwi. Pan Nitka jeszcze za czasów pana Gotowały na komisjach głosował za a na sesji przeciw i odwrotnie. Teraz mamy to samo. Najpierw radni głosują przeciw nagrywaniu a za chwilę głosują za :))) Wysoka Rado, jaja sobie z nas mieszkańców robicie. To nie my jesteśmy dla Was tylko Wy jesteście dla nas i za nasze.

 3. Aby zachować twarz, wystarczyłoby przeprosić. „Drodzy Wyborcy, zapoznaliśmy się wnikliwie z Waszymi komentarzami i przyznajemy, że skłonni jesteśmy do zmiany stanowiska”. Ale nie, teraz ma wyjść tak, że zawsze chcieli, tylko bali się, że ktoś przez nich na obiad nie zdąży, i jeszcze trzeba będzie mu do pensji dołożyć. Ech, naprawiajcie dalej…

  • A czy Pan burmistrz i z-ca jak tak krytycznie mieszkańcy oceniają podejmowane decyzje albo ich brak np. sprawa remondisu to zmieniają zdanie ? tłumaczenia p. Jankowskiego na wczorajszej sesji to żenada, czy on nie zasiadał w tej słynnej komisji negocjacyjnej odnośnie sprowadzenia remondisu do naszego TPK.Czy tą prywatyzacją nie powinni zająć się odpowiednie słuzby, ale skutecznie dzialające.

 4. Panie radny Lipiński: czy w całej pana karierze jako radnego tylko ta jedna osoba zwróciła się do pana z jakąś prośbą, którą tak skwapliwie proponuję pan radzie? Nie było innych próśb mieszkanców? Czy do pozostałych radnych nie zwracają się z propozycjami inni mieszkańcy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here