Strona główna Różne Cięcia połączeń w nowym rozkładzie PKP

Cięcia połączeń w nowym rozkładzie PKP

8294
26

Drastyczne cięcia w nowym rozkładzie jazdy PKP. Od 11 grudnia w soboty i niedziele nie dojedziemy bezpośrednio do Bydgoszczy, Torunia i Inowrocławia.

Utrudnione podróżowanie czeka nas też w dni powszednie, jak również na przeciwnym kierunku, do stacji Poznań Główny.

Od nowego rozkładu zaplanowano 7 par pociągów Kolei Wielkopolski z/do stacji Poznań Główny oraz 2 pary pociągów Polregio, w sumie 9 par. Obecnie jest ich 12.

Na trasie do Inowrocławia, w dni powszednia, pojadą tylko dwie pary pociągów Polregio (obecnie jest ich 8). W weekend nie odjedzie natomiast żaden skład.

Serwis Kolejowe Mogilno w rozmowie z nami informuje, iż drastyczne cięcia sięgają 2/3 siatki połączeń. Portal sytuacje określa jako „katastrofalną”.

Pociągi, według nowego rozkładu, w dni powszednie odjeżdżać będą z/w kierunku stacji Trzemeszno o następujących porach:

Inowrocław – Trzemeszno

1. 6:56 REG
2. 15:03 REG

Trzemeszno – Inowrocław

1. 5:28 REG
2. 8:11 REG

Poznań – Trzemeszno

1. 4:25 REG
2. 6:52 REG
3. 8:41 KW
4. 12:40 KW
5. 13:42 KW
6. 15:41 KW
7. 16:58 KW
8. 20:45 KW
9. 21:38 KW

Trzemeszno – Poznań

1. 5:03 KW
2. 6:34 KW
3. 7:26 REG
4. 10:31 KW
5. 14:15 KW
6. 15:48 REG
7. 16:59 KW
8. 17:47 KW
9. 19:55 KW

O małej liczbie pociągów Kolei Wielkopolskich ze stacji Poznań Główny do Trzemeszna pisaliśmy na łamach portalu wielokrotnie. Interpelacje w tej sprawie składał radny sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Łukasz Grabowski.

Ostatecznie, jak wynika z nowego rozkładu jazdy, składy KW odjeżdżać będą częściej, jednak z uwagi na zmniejszenie liczby połączeń drugiego przewoźnika – Polregio – podróżni w ostatecznym rozrachunku będą mieć mniej składów do wyboru.

Więcej informacji o nowych rozkładzie można znaleźć w serwisie Portal Pasażera.

26 KOMENTARZE

 1. Sprawa wydaje się banalnie prosta. Teraz jest mniej żeby przed wyborami samorządowymi cudownie nastąpiło ich zwiększenie. Już to nie raz grali.

  • Chodzi oto, by potencjalny pasażer nawiedził dzieło p.Jankiela – muzeum dworcowe. Czynsz ma być wpisowym do ww. komunikatu. Niech to kolei wystarczy.

 2. Chyba nie ma można się tej sytuacji dziwić… Nasz „wspaniały” rząd walczy z „wykluczeniem komunikacyjnym”, żeby gdzieś dołożyć to trzeba gdzie indziej obciąć, pociągi na drzewach nie rosną, teraz przecież trzeba produkować czołgi, haubice, zbroić się trzeba a nie pociągami podróżować…

  • Nie kłam to marszałek województwa jest za to odpowiedzialny a zdaje sie, że jest z tzw. Platformy Obywatelskiej. Przed samorządowymi wyborami potrafił zwiększyć ilość połączeń a teraz co ? Naszym województwem rządzi PO i tzw. Nowa Lewica. Tak samo w powiecie gnieźnieńskim.

   • Likwidowane są połączenia obsługiwane przez bydgoski oddział PolRegio który jest poza zasięgiem samorządów z Wielkopolski. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze, biednieją samorządy, biednieje też kolej, taka prawda a w TV tego nie ogłoszą.

   • a kto rozdaje pieniazki samorządom ? jezdzi typ po kraju i czeki tekturowe bez pokrycia daje tylko swoim gminom to spytaj na konwencji spotkaniu wujka kaczora czemu tak sie dzieje zle w tym miescie aaa bo gdyby byl tu pis na stolku to by bylo inaczej ale pomyje to Janusz wylewac na kazdego innego tylko nie na pis skad my to znamy z TVP to znamy hahah Uwaga trole rowniez sa na tym kanale i probuja i kilka procent podniesc wynik wyborczy zeby ratowac d..y swoim !

    • Gmina Trzemeszno otrzymała też te wyśmiewane przez Ciebie czeki tekturowe na:
     1. Ulice Zieloną
     2. Wodociąg w Trzemżalu
     3. Urząd w szkole zawodowej przy Mickiewicza
     4. Ulice przylegające do Wyszyńskiego
     Łącznie coś około 10 milionów. Pokaż mi ile i na co ta Twoja Platforma przekazała na inwestycje dla Trzemeszna?
     Nazywasz obecnego burmistrza pisowcem?
     Nie wiem co on na to ale z niego pisowiec jak z Ciebie homo sapiens.

 3. Zasada jest prosta. Jak trzeba pokazać się przy jakimś otwarciu drogi, chodnika czy mostu to samorządowcy dumnie mówią to ich zasługa. Jak są likwidowane połączenia przez przewoźnika zarządzanego przez samorząd to wina rządu. Festiwal hipokryzji.

 4. Rząd już w tym kraju niczym nie rządzi, jedyne co robi to szuka kozłów ofiarnych w postaci totalnej opozycji, Niemców i Unii Europejskiej

 5. No właśnie to jest połączenie dla młodzieży która w nowym rozkładzie do szkoly do Mogilna I Inowrocławia już nie dojedzie na godz. 8 Bo pociąg w nowym rozkładzie od 12 grudnia pojedzie z Trzemeszna 8 11 A wystarczy żeby jechał 7 11

 6. Pyta mieszkaniec wyżej skąd pieniądze?
  Rząd dobrze rządzi więc może wspierać finansowo samorządy.
  Pisano na tym portalu. Zamiast pisać głupoty w komentarzach lepiej czytać dokładnie. Odnośniki do informacji poniżej
  http://trzemeszno24.info/trwa-remont-ul-zielonej/
  http://trzemeszno24.info/trzemzal-na-liscie-polskiego-ladu/
  http://trzemeszno24.info/dwie-inwestycje-z-dofinansowaniem-z-polskiego-ladu/
  I wszystko z polskiego budżetu a nie Unii.

 7. Takie numery hehe… to juz teraz wiem dlaczego musialem ponowbie w Poznaniu placic kolejne 140zl do Warszawy. Chociaz w zjeb…. Trzemesznie kupilem bilet ale pobowbie tą kwote musialem wydac w Pz…rekalamacje mialem założyć ale za 10 min mialem kolejny pociag wiec kolejne 140? Zjeby totalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj