Strona główna Różne Trwa remont ul. Zielonej

Trwa remont ul. Zielonej

5451
46

Trwa remont blisko 230-metrowego odcinka ulicy Zielonej w Trzemesznie. Droga zostanie utwardzona kostką betonową typu „Domino Eko”, powstaną też obustronne chodniki.

Jak poinformował nas Norbert Dombek z Urzędu Miejskiego Trzemeszna, odwodnienie ulic zapewnią spadki podłużne i poprzeczne oraz nawierzchnia przepuszczalna. Nadmiar wód opadowych będzie odprowadzany do wpustów ulicznych, podłączonych do zamkniętych zbiorników.

Wykonawcą prac jest spółka „POLBUD Polak” z Mogilna.

Koszt robót wynosi 597.780 zł. Zadanie jest dofinansowane z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych w wysokości 500.000 zł. Koszt Gminy Trzemeszno wynosi 97.780 zł.

46 KOMENTARZE

    • Ochodniki na drogach powiatowych nikt sie nie interesuje burdel na kolkach za cmentarzem chodnik chyba by sie przydaly barierki bo mozna spasc w przepasc i zleciec na dol do rowu tym sie zajac jak najszybciej tam dopiero jest niebezpiecznie panie Dabek przejedz sie i zobacz jak to wyglada dla bezpieczenstwa ruch nieuwagi i lecisz na dol powiatowkami nikt sie nie interesuje z pompa chodniki oddawane a teraz zarastaja

  1. Może gmina powalczy o poszerzenie chodnika na Wyszyńskiego. Kiedyś ktoś zginie jak oberwie lusterkiem od ciężarówki w głowę.

      • Widzisz jaki jesteś ograniczony. Jeśli myślisz, że ulica Wyszyńskiego nie wymaga kompleksowej przebudowy w w tym poszerzenia chodnika to najwidoczniej z niej nie korzystasz. Faktycznie poszerzyć chodnik na Wyszyńskiego to inwestycja niczym przekop Mierzei Wiślanej.

    • Na Wyszynskiego to z tego chodnika mozna wleciec w krzaki gdzie tam jest zabezpieczenie bariery latem ten chodnik zarasta zima slisko nikt sie nie interesuje

  2. Najpierw niech mieszkańcy tych ulic pozakładają sobie przyłącza gazowe,a dopiero później niech gmina zakłada kostkę.
    Za trzy lata obudzą się, że eko groszek za drogi i zamarzy im się gaz.
    Potem płacz,że dziury w drodze i firma zrobiła fuszerkę

    • taak, a potem będzie płacz że kostka nierówno, że wszystko brzydko,i dziury wszędzie (że tak zarymuje) dokładnie tak będzie 😉

      • Jak można było najpierw odpicowac plac Św Wojciecha a później zakładać podziemne nawadnianie to będzie można rozebrać drogę aby doprowadzić jakieś media.
        Wykonawcy nie widzą problemu. Urzędnicy też nie widzą problemu. A że mieszkańcy mają uwagi to już nie jest ważne.

      • Ul. Dabrowskiego to masakrakleja i kleja przeciez to jest ulica Gminna wstyd wstyd za ta ulice w centrum miast ta ulica jest za blisko Gminy jeszcze poczekacie nowe osiedla powstaja to zaraz oswietlenie maja i nawierzchnia Kto sie tymi remontami w naszej Gminie zajmuje zero pojecia

  3. Za 230 m ulicy 600 tys zł?
    No tak Państwo daje pieniądze to można pisać, że Gminę to kosztuje niespełna 100 tys. zł.
    Czy ktoś sobie zadał pytanie z czego wynika, że za taki krótki odcinek ulicy kosztował takie grube setki tysięcy złotych. Zrobili jeden przetarg i już cyk umowa podpisana.

        • Na publicznych zamówieniach wykonawcy wychodzą praktycznie na zero. Tak to jest z tymi przetargami. Gmina wybiera najniższą cenę a później biedny wykonawca prawie dopłaca żeby ładnie było.

          • Noż teraz to poczułem powiew wiosny, a dokładnie, że dziś 1 kwietnia.
            Jak Ty mi mowisz, że ktoś kto startuje do przetargu publicznego i… dokłada to wiesz, co? Czy Ty aby nie jesteś tym wykonawcą?
            Daj na wstrzymanie. Jeśli nawet nim jesteś to absolutnie to nie Twoja wina, że jest tak drogo. Świete prawo każdego oferenta.
            Gdzie indziej jest źródło tego, że ceny po przetargu są kosmiczne.
            Błyskotliwym nie trzeba być, aby na to wpaść.

    • Zrób taniej tą robotę i kup materiały , życzę powodzenia . Zobacz ile ludzi tam robi i ile sprzętu potrzeba , to nie są maszyny po 10 tys żeby zarabiały na przysłowiową sól . Pozdrawiam

      • Widać, że ktoś zaczyna udowadniać, że w sumie można wydać na taką krótka ulicę 1 mln zł i też będzie dobrze. Czy Wy Trzemesznianie jesteście tak naiwni, że dajecie się tak kroić? W takim tempie i przy takim poziomie wydatków to zanim będzie wyremontowana Dąbrowskiego będzie 2050 rok (jak dobrze pójdzie)!

        Ile tam jest m2 do wykonania? 230 podobno długa ta ulica. A jaka szeroka? 10 m?
        Załóżmy, że tak 6 metrów jezdnia i po 2 metry na każdy chodnik (swoją drogą to na osiedlówce, gdzie 3 domy na krzyż 2 chodniki po 2 metry są raczej mocną przesadą).
        Niech będzie.
        230*10 = 2300m2
        Koszt całkowity około 600.000,00 zł/ 2300 m2 = około 260 zł za m2.
        I teraz mi powie taki „specjalista”, że za średnio 260 zł/m2 to jest tanio?
        Polecam lekturę cenników usług brukarskich.
        https://kb.pl/porady/ukladanie-kostki-brukowej-cennik-w-calej-polsce/
        Chyba, żyjemy w dwóch odmiennych rzeczywistościach. Znajdź mi prywatnego inwestora, który tak dałby się kroić? Nie znam takiego.

  4. Ciekawe dlaczego mieszkańcy, którzy czekają dziesięciolecia za dobrą drogą nie mogą liczyć na takie gifty? Kanalizacja, oświetlenie a, teraz chodniki i jezdnia. A to wszystko w niespełna w kilka lat. Właściciel tej działki przy Wyszyńskiego może nieźle podwindować cenę za działkę. Działeczka w pełni uzbroj.ona… No cóż ktoś się ucieszy:)

    • Proszę, proszę. Czekamy latami na remont choćby chodnika, żeby sobie nóg nie połamać, a tutaj chodnik nowym osiedlu raz dwa zrobiony. To trzeba chyba trochę wyzej gdzies zgłosić, razem ze zdjęciami, jak dba gmina o to, żeby człowiekowi groziło skręcenie kostki idąc chodnikiem.

  5. Nowe bardzo dobrze a co ze starymi chodnikami takimi jak ul. Przemysłowa od alejki do szosy na Niewolno może burmistrz by się odważył przejść takim chodnikiem???

  6. A ciekawe kiedy ulica parkowa od Czarneckiego w Dul do orchowskiej chodnik i ulica do stadionu piaskowego. I wycinka samosiejek..ps niech Burmistrz miasta i gminy. Pamięta o nas.bo te chodniki i droga się rozsypuje. A radni tego nie widzą.. To jest do pilnego .rematu. Panie Ząbek.niech Pan coś z tym zrobi wreszcie.tylko obietnice .a gdzie czyny .pozdrawiam.

    • Dziś mamy takich specjalistów od siedmiu boleści ze za głowę tylko się chwytać. Tytuły oh eh specjaliści od nadzoru, od budowy. Z efektów tylko ŚMIAĆ SIĘ

    • Oczywiście że budowa. Ciekawe co się stało z ziemią z wykopów ( wykorytowania). Jak tak patrzę na płot przy tej szarej posesji to mam nieodparte wrażenie, że zamiast dokonać wykorytowania pod całą ulicą ktoś chciał znaleźć oszczędności w stosunku do tego, co było zawarte w przedmiarze prac, który był podstawą wyceny poszczególnych ofert na etapie przetargu. Moje wątpliwości powinien rozwiac inspektor nadzoru, który na pewno skrupulatnie dokumentuje przebieg poszczególnych prac. Wrażenie nie jest stwierdzeniem. Warto sprawdzić, czy obecny poziom wierzchniej warstwy chodnika jest na tym samym poziomie co poziom montażu lamp do gruntu. Jeśli zrobili koryto, a w nim wybudowano kolejne warstwy podbudowy to jest ok. Jeśli tylko przerownano i na to ułożono krawezniki to jest mocno nietak.
      Nie liczę na merytoryczne rozwianie wątpliwości, bo komu poza mieszkańcami zależy na transparentności?

  7. Nowobogaccy mieszkają to prędzej się doczekali chodnika niż co niektórz wieloletni mieszkańcy. Wiadomo chodnik tam gdzie ktoś coś znaczy….

  8. Wiesz co? Zainspirowałeś mnie. Wszedlem na stronę Urzędu i zacząłem szukać informacji o tym przetargu. I wiesz co?
    Nawierzchnia z kostki na powierzchni 1413 m2
    Chodniki z kostki na powierzchni 843,83 m2
    Zjazdy z kostki na powierzchni 156 m2
    Razem 2412 m2.
    Faktycznie nie byłem z miarą ale skoro myślisz, że mieszkańcy Trzemeszna to gamonie, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem to mylisz się.
    I może mi powiesz, że w przeliczeniu za 1 m2 powierzchni drogi 247 zł m2 to tanio? Biorąc pod uwagę, że pod chodnikami czyli na 1/3 całej tej powierzchni prac jest zdecydowanie mniejsza podbudowa to muszę powiedzieć, że musisz być kasiasty, aby twierdzić, że to tanio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj