Strona główna Różne Dwie inwestycje z dofinansowaniem z „Polskiego Ładu”

Dwie inwestycje z dofinansowaniem z „Polskiego Ładu”

4726
62
zdjęcie ilustracyjne / Unsplash.com
zdjęcie ilustracyjne / Unsplash.com

Dziś ogłoszono wyniki drugiego naboru rządowego programu „Polski Ład”. Wśród prawie 5000 wniosków z całej Polski, które uzyskały dofinansowanie, znalazły się dwa złożone przez samorząd trzemeszeński.

Gmina Trzemeszno otrzyma dofinansowanie w kwocie 6.300.000 złotych na modernizację budynku po szkole zawodowej przeznaczonego na potrzeby Urzędu Miejskiego oraz 3.800.000 złotych na przebudowę ulic Jaśminowej, Wiśniowej i Modrzewiowej.

To dwa wnioski z trzech złożonych przez Urząd Miejski. Akceptacji nie uzyskał wniosek dotyczący modernizacji ulic Piastowskiej i 22 Stycznia 1863 r.. Udział własny gminy wyniesie 10% w przypadku termomodernizacji oraz 5% w przypadku modernizacji ulic.

Na rozstrzygnięcie czekają jeszcze dwa inne wnioski. Zostały one złożone w ramach trzeciej edycji „Polskiego Ładu”, kierowanej do samorządów, w których w przeszłości funkcjonowały PGR-y.

Pierwszy z nich został złożony z myślą o przebudowie ciągu ulic Dąbrowskiego, pl. św. Wojciecha, Toruńska, Kopernika i Prusa. Drugi dotyczy przebudowy drogi Wydartowo – Lubiń.

Termin ogłoszenia wyników trzeciej edycji nie jest jeszcze znany.

62 KOMENTARZE

 1. I to wina PiS Panie Burmistrzu? Tak zawsze Pan narzeka a cytując Pana z ostatniej sesji „bzyka” na PiS, że trochę powinno być Panu głupio przyjmując te „PiS-owskie” dotacje. Już o „robieniu debila” lepiej nie będę wspominać bo po co? Każdy widzi jak jest.

  • A kogo wina na pewno nie Burmistrza, problem jes w tym że trzeba zrobić nowe dywaniki na drogach z nie na przebudowę jakiś tam dróg tymi obecnie nie da się już po nich jeździć,.

 2. W trzeciej edycji powinny być projekty chodników dla Zielenia i Miat. Urząd i urzędnicy w gminie najważniejsi. 1/3 budżetu na administrację.

   • Znowu Witkowo dostało więcej i inne gminy jeżeli policzymy kwotę przypadającą na jednego mieszkańca. Wszystkie gminy wydają na drogi, chodniki, kanalizację tylko Trzemeszno na urzędników. Co za różnica gdzie będę przyjęty i tak urząd u nas to dno. A co do chodników przy drodze powiatowej to Mieleszyn dostał dotacje na chodnik przy drodze powiatowej, więc dałoby się zrobić przydatne chodniki i u nas do Zielenia i Miat.

 3. Kto to robił te wnioski?całkiem niedawno na sesji spec od dróg twierdził, że gmina nie składa wniosków o dotację bo jak jak dostaną 100 tys to nie opłaca się bo 1 km kosztuje podobno 1 mln zł. To ile ku. wa mają łącznie te 3 uliczki przy Wyszyńskiego, które wygrały w Nowym Ladzie? Na moje to łącznie około 1 km. To na co planowali pozostałe 3 mln? Przecież tam wszystko jest. Czas aby zawitali pewni goście bo to woła o pomstę do nieba. Za te 4 mln to powinni zrobić wszytkie ulice w Trzemesznie, które nie mają asfalt lub kostki. Kto to robił te wnioski?

   • No to niby jakie są ceny? Nagle budowa dróg podrożała 4 krotnie? Czy jesteś jednym z, tych cwaniaków, którzy czerpią korzyści na tym że akceptuje się wszystko jak leci? Rączka, rączke myje? Czy syndrom „piątki”?

    • No węgiel podrożał o 300%, paliwa ponad 50% i można tak wyliczać bez końca. To już wiesz jak to jest a najlepiej sprawdź ceny osobiście w hurtowniach, sklepach itp. to oczy otworzysz do czego ci nieudacznicy z PiS doprowadzili. A zimą to dopiero będzie zabawa ale oni i ich rodziny sobie spokojnie poradzą. Pozdrawiam

     • Co ma węgiel do kosztu kostki betonowej? Czy kostka betonowa, krawężniki betonowe, żwir, kruszywa i cement, które będą zapewne użyte do budowy tych ulic podrożały o 400% w skali kilku miesięcy ? Czy wynagrodzenia robotników wzrosły 4 krotnie? Jest inflacja ale ona wynosi nie 400 %tyllko średnio 12.

    • Jeśli Ty wierzysz w 12% inflację to gratulacje👍👍 Produkcja cementu, kostki jest bardzo energochłonna i mają znaczenie podwyżki węgla i paliw. Spytaj w Parocu ile to kosztuje. Pozdrawiam

  • Trzeba przyjąć do wiadomości że wszystkie gminy które złożyły wnioski do polskiego ładu otrzymały dofinansowania,można to sprawdzić w poszczególnych województwach,wnioski najprostsze bez konkretnych kryteriów rywalizujących,bez czegoś co mogłoby wskazywać który osiągnie lepsze efekty,jednostronnicowe,więc na tym etapie to tylko wstęp,jak to się przełoży na konkrety to czas pokaże,co za poroniony pomysł aby po zawodówce przenosić urząd, tu jest odpowiedź czy były kryteria racjonalności itp.,np.strażnica rozgrzebana,drogi w mieście czy na wioskach katastrofa,gdzie są radni aby akceptować takie pomysły,brak domu kultury,budynki istniejące urzędu remontowane wciąż ponoszone nakłady,czy to jest teraz najważniejsze,po szkole zawodowej to najlepiej byłoby urządzić mieszkania,p.Nitka i radni wy tego nie dostrzegacie,taka to jest gospodarność

   • Żadnym sukcesem nie jest przyznanie dofinansowania skoro wszyscy dostali.
    Całkowitą porażką jest wybór takich wydatków do ubiegania się o dofinansowanie.
    Zamiast urzędu mogli złożyć na dom kultury i w końcu Trzemeszno miałoby miejsce dla kultury z prawdziwego zdarzenia.
    Tak będzie urząd bez parkingu i z sąsiedztwem zakładu karnego. Jacy urzędnicy taki urząd.

  • Zapraszam pomieszkać miesiąc na której z ulic a potem się wypowiadać ze wszystko jest.Tu jest piach !!!Nie ma ani kostki ani asfaltu!!!Co roku drogi są wyrównywane a po deszczu robią się i tak dziury.Nie wspomnę o okurzonych samochodach i oknach w domach.

 4. A kiedy będzie robiony dalszy etap..kolo parku Baba.od orchowskiej droga do piaskowego stadionu.i od piaskowego stadionu chodnik do parkowej ulicy.a czarneckiego? A tyle dotacji z uni.morzna otrzymać.tylko chęci. Ze strony gminny.starajcie się bardziej A będą efekty ..pozdrawiam. wolny strzelec.

 5. Może warto skończyć najpierw rozpoczęte projekty? Np. rozbudowa remizy OSP Trzemeszno i budową gminnego centrum ratownictwa

  • Ha Ha Dawidku o czym ty marzysz sa wazniejsze inwestycje i remony w naszej Gminie Rudki czekaja za oswietleniem i chodnikiem nie mowiac o fatalnej nawierzchni ile lat

  • POPIERAM!!! To nasze bezpieczeństwo!!! Miało być: OSP i RM w jednym , a co z tego zostało?!?!? Widzę nasze ulice – rozpacz, popieram budowę chodników, kapitalny remont ul. Dąbrowskiego, ale w sytuacji nas wszystkich uważam że w pierwszej kolejności powinno zrobić się zabezpieczenie naszego życia i zdrowia – czyli rozbudowa o której napisałem na początku!!!!!!!

  • Taaaa, nowa remiza, nowe wozy, karetki…….Tylko, że koła pourywacie na tych dziurawych drogach jadąc na interwencję. Ja uważam, że zabezpieczenie naszego życia i zdrowia to między innymi bezpieczne drogi, bo straż i karetkę w mieście już mamy.

 6. Czy to nie jest tak że rządzący chcą pokazać po co nam środki unijne jak mamy nasze,tylko skąd na to wszystko jest pokrycie,czy to kolejne zadłużanie naszego państwa,czy drukowanie pieniędzy?to powinno nas zastanowić,wszyscy dostają w taki łatwy sposób,tylko co dalej,kiedy w rzeczywistości zostaną one wykonane i ile te inwestycje będą kosztować?

 7. Gratuluję pozyskania funduszy zewnętrznych. Termomodernizacja budynku byłej szkoły zawodowej przy ul. Mickiewicza pod Urząd Miasta wymaga jednak pilnego rozwiązania innej kwestii.
  W budynku przechowywane są zbiory dla Muzeum Regionalnego w Trzemesznie. Remont wiąże się niemal na pewno z kolejną ich wyprowadzką. Czas zapewnić nowe, godne miejsce przechowywania zbiorów dokumentujących historię Trzemeszna i okolic, a najlepiej docelową siedzibę.

  • Z tego co wiem, założyli Państwo rodzinną fundację i być może się mylę, ale wnioskuję iż po to została powołana, by w Państwa kwestii było znalezienie czy ufundowanie takiego miejsca. Może warto pozyskać zewnętrze fundusze, zrobić zbiórkę wśród Mieszkańców niż czekać na ruch z Gminy. https://www.fundacjakierunekkultura.pl/wsparcie-muzeum-regionalnego-w-trzemesznie/

   Mam nadzieję, że takie miejsce dla Muzeum powstanie, aby Mieszkańcy i Turyści mogli je odwiedzać. Trzymam kciuki, pozdrawiam

  • Panie Leśniewski z cały szacunkiem ,czy w tym budynku lokalizacja urzędu to właściwe rozwiązanie? chyba zabrakło Panu zdrowego rozsądku, same rozwiązania i rozmieszczenia,klatka schodowa to ma być poprawa komfortu w stosunku do obecnych budynków,pytam jakich ? nie mówiąc już o stronie racjonalności wydatkowania pieniędzy.Nie ma infrastruktury zewnętrznej -parkingu, w dodatku likalizacja układu komunikacyjnego dróg to wszystko przemawia żeby ten budynek przeznaczyć na inne cele, w tym np. muzeum

 8. W ramach zadania „Przebudowa dróg manewrowych i placu przy ul. 3 Maja” wykonana zostanie od nowa konstrukcja nawierzchni dróg manewrowych, dojazdowych i przeciwpożarowych, placu (obecnego targowiska). Powstaną stanowiska postojowe, zbudowany zostanie szalet miejski. Wykonane zostaną wpusty do kanalizacji deszczowej z elementami podczyszczającymi oraz usunięte kolizje z istniejącą infrastrukturą. Teren zyska nowe oświetlenie i zasilanie dla przyszłych pawilonów handlowych. W planie są także nasadzenia zieleni i montaż małej architektury. Przewidywana wartość inwestycji wynosi nieco ponad 5,5 miliona złotych. Miasto Kalisz otrzyma z Polskiego Ładu na ten cel 5 milionów złotych.
  Dziwne to trochę !!!! Nie ma ważniejszych ulic w trzemesznie ?

  • Bo w Trzemesznie rządzą ludzie z bydgoskiego. Jeden i drugi już dawno powinni pokazać u siebie co potrafią!

 9. Ulice ok. Zawsze mozna mówic czemu ta a nie tamta. Dobrze, że zrobia. Ale pomysł urzędu w tym miejscu, jeszcze na samym skrzyżowaniu to poroniony pomysł

 10. Kanaliza, światłowody, wodociągi, drogi, chodniki… jest dużo inwestycji wymagających dofinansowania, cóż, widać mają niższy priorytet… Przy okazji, komfort jazdy i bezpieczeństwo poprawiłoby zrobienie w centrum Trzemeszna dróg jednokierunkowych połączonych w pętle tak jak w Gnieźnie.

 11. https://youtu.be/lyUyLcU4Oho
  To jest prawdziwa inwestycja. Na pohybel wszystkim lemingów i komuchom ( lewactwu szeroko rozumianemu), którzy lubią dawać pewnej część ciała szwabom i ruskim. Brawo dla obecnego rządu za realizację prawdziwych inwestycji, które uniezależniają Polskę od obcych.
  Współczesna Targowica ma mordy tych wszystkich, którzy cieszą się z tego, że Polska jest odcięta od unijnych funduszy. I tak za rok nie dojdziecie do władzy we nędzni nieudacznicy i krętacze! Wasze niedoczekanie! Nie macie żadnego pozytywnego programu dla zwykłych ludzi. Macie tylko plan jak wrócić do koryta i kręcić lody by żyło się lepiej… waszym.

     • Ograniczoność twoja nie zna granic. Wiesz co to jest obiektywizm? Skąd ty to możesz wiedzieć skoro żyjesz tylko „prawdą serwowaną całą dobę w TVN”?

    • (Anty)lewaku ruski TROLLU -twoj obiektywizm jest równy obiektywizmie twojego mocodawcy bandyty i mordercy putina. A twoja prawda pochodzi a tv rodzina.

     • Zdzichu. Umówmy się tak. Ja udowodnię, że nie jestem ruskim trollem a ty udowodnisz, że nie jesteś sługusem Tuska.
      Putin to ku. wa i chu., który powinien zostać jak najszybciej wyeliminowany przez jakiegoś odważnego człowieka, który uratuje Ukrainę, Polskę i cały świat przed jego agresją.
      Teraz ty.
      Napisz coś o Tusku. Jaki to on jest. Jako jego sługus możesz się wyżalić. Masz niebywałą okazję. No dawaj.

     • (Anty)lewaku ruski TROLLU nic nie udowodniłeś tylko ze strachu piszesz bo grunt pod nogami takim szują jak ty się pali😀😀 Co ty nie jesteś odważny? Zrób porządek z tym bandytą i morderca putinem.

     • Czyli jak napiszę, że jesteś błyskotliwy i inteligentny dla zasady stwierdzisz, że to nieprawda? 🙂

    • (Anty)lewaku ruski TROLLU – tak właśnie napiszę bo mnie nie znasz to na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?😀😀

     • Sorry w takim razie, skoro sam uważasz, że z tobą nie wszystko jest ok to dalszą dyskusję uważam za zbędną choć to od ciebie zależy czy jeszcze bardziej się pogrążysz. Sam się podpisałeś. Zdzichu – debil.

    • (Anty)lewaku ruski TROLLU- ty czytać nie umiesz ze zrozumieniem skoro taki podpis widziałeś😀 ale cóż tu się nie pisze cyrylicą i dlatego masz problem.

  • Inwestycja 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
   To za ile tysięcy lat się zwróci ta inwestycja? Mówię o zwykłych obywatelach, bo Ci co to wymyślili i realizowali to ustawieni na lata na tej „inwestycji”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj