Strona główna Sport i rekreacja Podsumowanie rundy jesiennej „Zjednoczonych”

Podsumowanie rundy jesiennej „Zjednoczonych”

2445
13
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Zespół Zjednoczonych Trzemeszno, z powodu odwołania rundy wiosennej ubiegłego sezonu (spowodowanego pandemią COVID-19), rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w czerwcu.

Jak się okazało, przerwa oraz wcześniejsze zawirowania ze znacznie mniejszym dofinansowaniem klubu z budżetu gminy spowodowały duże zamieszanie. Z zespołu odszedł praktycznie cały trzon z ubiegłych lat. Rozpoczęła się więc budowa składu praktycznie od nowa.

Do treningów przystąpili przede wszystkim zawodnicy, którzy jeszcze sezon wcześniej rywalizowali w juniorach oraz kilku zawodników, którzy wrócili po kilkuletniej przerwie.

Zadanie nie było łatwe, dlatego zdecydowano się na grę zespołu ligę niżej, tj. w klasie okręgowej. Średnia wieku zawodników w rundzie jesiennej wyniosła 21,08 lat. Jest to prawdopodobnie najmłodsza drużyna w całej lidze.

Od początku głównym celem było „ogrywanie się” w tym sezonie, w celu zbierania doświadczenia przez młody zespół, zajmując przy tym spokojne miejsce w środku tabeli.

10 miejsce z dorobkiem 23 punktów można powiedzieć, że spełnia te oczekiwania, jest jednak mały niedosyt. W czterech meczach nasza drużyna traciła bramki w ostatnich sekundach przy prowadzeniu, a mecze przez to kończyły się remisami.

Straciliśmy w ten sposób 8 punktów. Mogliśmy znaleźć się w tabeli jeszcze wyżej. Tracone bramki wynikały przede wszystkim właśnie z braku wspomnianego wyżej doświadczenia.

Myślę, że z biegiem czasu będzie już tylko lepiej. Ponadto zebrane jesienią doświadczenie oraz umiejętności, którym z pewnością naszym chłopakom nie brakuje, spowodują, że runda wiosenna będzie jeszcze lepsza dla naszej drużyny.

Jest tez szansa, że przynajmniej część zawodników (naszych wychowanków) z trzonu drużyny z poprzednich sezonów wróci do zespołu już w przerwie zimowej i zagra w „Zjednoczonych” w rundzie wiosennej, co byłoby z pewnością dużym
wzmocnieniem.

Ponadto priorytetem jest ściągnięcie do klubu bramkarza, gdyż na tej pozycji w rundzie jesiennej mieliśmy największy kłopot – absencje i kontuzje powodują, że w klubie musi być co najmniej trzech zawodników na tej pozycji.

Celem na resztę sezonu będzie z pewnością dalsze zbieranie doświadczenia przez drużynę, jednak biorąc pod uwagę występy w poprzednich meczach będziemy chcieli przesunąć się w tabeli nieco wyżej, w okolice 5 miejsca.

Warto odnotować, że oprócz bardzo niskiej średniej wieku, na 25 zawodników są tylko trzy osoby, nie będące rodowitymi trzemesznianami – co za tym idzie nie są wychowankami naszego klubu.

W tym kierunku planowana jest dalsza budowa drużyny – w pierwszej kolejności stawiać będziemy na „naszych” zawodników.

GW / Zjednoczeni Trzemeszno

13 KOMENTARZE

 1. ale ten prezes jest przebiegly lis – przeanalizowal ze najslabszym ogniwem jest buda i wyhaczy takiego kozaka bramkarza ze zadnego gola nie pusci moze jakis emeryt z Legii czy z Lecha by sie zgodzil ??

 2. Tak trzymać chłopaki. Gracie swoimi to jest wielki plus. I nie przejmujcie sie pomrukiwaniem tych, którym marzyła sie III liga, ale mieli tylko jeden pomysł – kupowanie zawodników. Tak to każdy głupi potrafi. Ciekawe jaką karierę robią ci, którzy sie obrazili i odeszli do innych klubów.

 3. Prawda jest taka że gdyby była płacona kasa to psy by się do tej budy zleciały, a tak mają to w czterech literach. Kibicuje nowemu zarządowi, trenerowi i całemu zapleczu. Pokazaliście że kasa się nie liczy. Nie mniej jednak życzę wam aby udało się wam znaleźć sponsora.

  • No to jak kasa potrzebna czy nie ? Bo jak nie , to po co sponsor ? Kto ci przyjdzie do konińskiej okręgówki ?
   Kluby poniżej 2 ligi są utrzymywane głównie przez samorządy. Takie są realia piłki amatorskiej. A jak nie to okregówka lub jeszcze niżej. Oby nie wróciły czasy B – klasy. Pozdrawiam p. Burmistrza.

   • Panie Sponsor, ile zespołów trzecioligowych utrzymywanych jest głownie przez samorząd porównywalny z naszym? Bo nie zapominajmy, ze samorzady to zarówno Trzemeszno jak i Gniezno czy Poznań z nieporównywalnymi budżetami. Poza tym ja sobie nie życze jako podatnik,żeby z moich pieniędzy utrzymywać pseudozawodowców spoza naszej gminy. Jeśli mamy u nas chłopaków, którym chce sie grać to wspierajmy ich. Nie tylko pieniedzmi, ale także dobrym słowem.

    • To zapomnijcie o rozwoju jakimkolwiek. Będziemy się tułać po wioskaćh.Zbieracie pieniądze od rodziców ? Cała okręgówka jak i A – klasa oraz B- klasa bez wsparcia samorządu byłaby wspomnieniem.

 4. Ale tutaj jest cudzysłów mi się to nie podoba będę to krytykować. Dlaczego cudzysłów jestem tolerancyjna ale do czasu aż coś nie ogarnia mój rozum. Jestem tolerancyjna ale rzadam zdjęcia cudzysłowia gdyż ponieważ kole mnie w oczy. Lubię się czepiać z braku zajęcia wszystkiego a nawet tego. Czasu mam dużo ale ciiiiii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj