Strona główna Kultura „Piernik” ponownie w Trzemesznie

„Piernik” ponownie w Trzemesznie

956
11

Już w najbliższą sobotę – 16 kwietnia – dwukrotnie pojawi się na trzemeszeńskim dworcu zabytkowy parowóz “Piernik”. Skład relacji Poznań – Toruń – Poznań przyjedzie o godzinie 9:05 i 21:47. Na stacji zatrzyma się niestety zaledwie na minutę.

Wagony pasażerskie pierwszej i drugiej klasy ciągnąć będzie lokomotywa typu Ol49 z parowozowni w Wolsztynie.

pop1

11 KOMENTARZE

 1. Z powrotem pojedzie spalinówka.Ol49 pojedzie w następnych dniach etapami z Torunia przez Grudziądz,Kościerzynę do Gdyni.Piękne trasy.

 2. Jestem ciekawy jakie to przeszkody techniczne nie pozwalają na dłuższy postój . Kto z RATUSZA wiedząc o atrakcji nie podjął żadnych działań aby dzieci mogły zapoznać się bliżej z częścią historii techniki kolejnictwa .
  Pytanie to kieruję również do Pana przewodniczącego R.M.
  Przewodnictwo to nie tylko walka personalna . Wokół nas toczą się również rzeczy ważne lub mniej warte uwagi .
  Pokazywanie się na fotkach i pozowanie jest mało przekonywujące . Tu potrzeba konkretów . Jak do tej pory nie zauważam zmian w rządach !
  Jesteście Panie i Panowie ,,WIELCY,, !!!

  • Tak trudno sobie wyobrazić? To jest pociąg, a nie samochód i tam musi się wszystko zazębiać aby inne pociągi mogły bez przeszkód bezpiecznie jechać.

   • Masz rację ,,rozumny,, . Na kolei jest tak za…sty ruch , że głowa boli . Tylko od czego są tak zwane rozmowy , pertraktacje . Od czego są zwrotnice , bocznice kolejowe . Ktoś planuje przejazd pociągu . Dlaczego nie pertraktowano . Czym zajmują się osoby promujące miasto . Tu można było załatwić wiele rzeczy za jednym zamachem . Tylko jest jedna zasadnicza spraw – trzeba chcieć .
    Twoje uzasadnienie jest tendencyjne i lakoniczne .
    Trzemesznu należy się coś więcej niż 1 minuta . Jeżeli z tego powodu ktoś szaleje to zazdroszczę owej radości .
    Nie będę rozpisywał się o szczegółach bo ,,mleko zostało już rozlane ,, .

    • Ale przecież Piernik już tyle razy tu był że to już jest w sumie nudne. Po drodze do Torunia ma pełno miejscowości i w czym one niby są gorsze od Trzemeszna że akurat u nas miałby się na dłużej zatrzymać?

 3. Można w ten sposób reagować . Można wszystko zanegować łącznie z przekreśleniem historii i roli Trzemeszna w kształtowaniu polskości , zrywów narodowo wyzwoleńczych , patriotyzmu nie tylko lokalnego .
  Wywołujesz mnie rozumny do dyskusji . Jak dobrze czytałeś ,,mleko zostało już rozlane,, . Tak , że dyskusja o zaniechaniu pewnych możliwości wykorzystania postoju jest już nieaktualna . Każdy ma prawo do własnych refleksji i zdania Ty czy ja . Sam stwierdzasz , że to stało się już nudne . Dalej będzie nudne w proponowanej formie prezentacji .
  Osobiście mam trochę inne zdanie od Ciebie i większe oczekiwania od osób u władzy , które nie są osobami kompetentnymi na stanowiskach . Sprawa Piernika to jeden może mały ale fakt z pośród wielu bezsensownych działań .
  Fakt , który potwierdza brak polotu , marazmu , braku inspiracji do działania .
  Pozdro 🙂

 4. Dlaczego na plakacie widnieje ”Piękna Helena”która ostatni raz była w Trzemesznie w kwietniu 2012r.
  W drodze powrotnej zatrzymała się na dłużej a to tylko dla uzupełnienia wody.Dzisiaj już nie jeżdzi i prawdopodobnie już nie ruszy(brak pieniędzy na remont i atesty).W tym roku w drodze powrotnej skład poprowadzi lokomotywa spalinowa.Dlatego postój skrócono do minimum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj