Strona główna Różne (Nie)bezpieczny przejazd w Wydartowie

(Nie)bezpieczny przejazd w Wydartowie

1094
11

Jeden z naszych Czytelników, poinformował nas wczoraj, o niebezpiecznym przejeździe kolejowym we wsi Wydartowo. Postanowiliśmy natychmiast zająć się tym tematem.

Po przyjeździe zweryfikowaliśmy tę informację. W momencie, kiedy duże środki finansowe wydaje się na kampanie „Bezpieczny Przejazd”, w Wydartowie zastajemy nadłamane rogatki i niemal niewidoczną sygnalizację świetlną dla osób jadących z kierunku Duszna czy Kruchowa.

Wszystko to za sprawą gęstych krzaków, praktycznie całkowicie zasłaniających sygnalizator. Sprawia to realne niebezpieczeństwo wjazdu przy czerwonym świetle na ruchliwy szlak kolejowy, którym co kilkanaście minut przejeżdżają pociągi – nawet w międzynarodowej relacji Berlin – Gdynia Główna!

O występującym zagrożeniu poinformowaliśmy już Zakład Linii Kolejowych w Poznaniu. Zapewnili nas, że pilnie zajmą się tą sprawą. O jej przebiegu na pewno Państwa poinformujemy!

IMG_7067 IMG_7072 IMG_7074

11 KOMENTARZE

  1. Norma… Tam żeby się wyminąć z innym samochodem trzeba poczekać. Nie wyobrażam sobie wyminięcia się tam z ciągnikiem albo inną dużą maszyną. No i Ci codzienni klienci ze sklepu, którzy połową auta parkują na drodze :] Szybkie piwko i w auto do domu!

  2. Ja tylko proszę żeby ktoś się zajął z skrzyżowaniem koło Biedronki,kierowcy niewiedzą jak się poruszać po tym skrzyżowaniu brakuje oznaczeń na drodze, dopiero jak ktoś może zginie w wypadku to „może” ktoś sie tym zajmie.
    A to przykład z wypadku na tym skrzyżowaniu http://www.straz.icms.i-info.pl/?a=1435

    • Co skomplikowanego w tym skrzyżowaniu jest? Teraz po wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na 22 stycznia, to nie ma tam żadnej trudności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here