Strona główna Sport i rekreacja Kolejny zwycięstwo Zjednoczonych

Kolejny zwycięstwo Zjednoczonych

660
3

Nie zwalniają tempa piłkarze Zjednoczonych Trzemeszno. Po zeszłotygodniowym, dość sensacyjnym ograniu derbowego rywala z Niechanowa, tym razem trzemesznianie zwyciężyli kolejnego lokalnego przeciwnika, Mieszko Gniezno! Niesamowita forma Zjednoczonych spowodowała, że nasz zespół jest już w ścisłej czołówce tabeli IV ligi!

Spotkanie rozgrywane przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie było dość wyrównane. W pierwszych dziesięciu minutach każda z ekip stworzyła po jednej dogodnej okazji. Najpierw Dawid Ciążyński uderzył obok słupka, a w odpowiedzi Mieszko wykonywał rzut wolny, po którym Łukasz Mokrzycki dograł piłkę na głowę Dawida Urbaniaka, który nieznacznie przestrzelił. Chwilę później wspomniany Mokrzycki próbował szczęścia po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego, ale na posterunku był Szymon Menz. Później do głosu doszli goście, dednak kolejno Kamil Wysocki, Adam Konieczny oraz Waldemar Kuczyński nie znaleźli drogi do siatki, aż w 44. minucie naszej drużynie wreszcie dopisało szczęście.

Po zagraniu Kuczyńskiego celnym uderzeniem z około dziesięciu metrów popisał się Konieczny i Zjednoczeni mogli uradowani zejść do szatni. W 53. minucie trzemesznianie zadali kolejny cios. Po kolejnej asyście „Kuczola” celną główką z około siedmiu metrów Dawid Ciążyński ulokował futbolówkę w bramce Patryka Szafrana i Zjednoczeni prowadzili 2:0! Mieszko się jednak nie podłamał i walczył dalej. W efekcie w 63. minucie kontaktowe trafienie uzyskał Wojciech Gąsiorowski, który strzałem głową z kilku metrów pokonał Menza. Gnieźnianie mogli ten mecz zremisować, ale w doliczonym czasie gry Mokrzycki trafił z rzutu wolnego w słupek! Po chwili zabrzmiał ostatni gwizdek i komplet punktów pojechał do Trzemeszna!

Zjednoczeni po tej kolejce zmniejszyli dystans do czołówki, gdyż Lubuszanin Trzcianka tylko zremisował na swoim boisku z KKS 1922 Lechią Kostrzyn 1:1. I to właśnie z ekipą z Trzcianki nasza drużyna zagra w kolejnej serii gier! Mecz Zjednoczeni Trzemeszno – Lubuszanin Trzcianka odbędzie się 9 maja o godzinie 16:00. Zapowiada się kolejny hit w Trzemesznie!

Mieszko Gniezno – Zjednoczeni Trzemeszno 1:2 (0:1)