Strona główna Różne „Kijkowe Trzemeszno” zaprasza na zawody

„Kijkowe Trzemeszno” zaprasza na zawody

1575
6

Już 11 maja (sobota) odbędzie się XI edycja „Trzemeszeńskiego Marszu po Zdrowie” na dystansie 6 km. Głównym organizatorem imprezy jest „Kijkowe Trzemeszno”, w ścisłej współpracy z Międzyszkolnym Klubem Sportowym, Szkołą Podstawową nr 1 i Domem Kultury.

Biuro zawodów oraz start i meta tegorocznego marszu usytuowane zostaną w Parku Miejskim „Baba” (ul. Orchowska). Zawody rozegrane będą w kategorii open oraz kategoriach wiekowych osobno dla kobiet i mężczyzn. Na linii mety wszyscy otrzymają pamiątkowy medal. Na najlepszych w klasyfikacji generalnej czekają m.in. nagrody pieniężne, a w kategoriach wiekowych trofea oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostaną atrakcyjne upominki. 

Zapisy oraz regulamin znajdują się |TUTAJ|. Rejestracja i wnoszenie opłat tylko do 7 maja.

6 KOMENTARZE

  1. Oby więcej było takich zawodów , spotkań itp. , itd. w kwestii sportu czy poprostu ruchu na świeżym powietrzu. Dlaczego ? Powiedział mi kiedyś pewien prawie osiemdziesięcioletni człowiek oczywiście nie odkrywając ameryki że najważniejszy jest ruch. Dzisiaj co niektórym trudność sprawia wypad pięćsetmetrowy do sklepu po masełko i kilo bananów. Nawet takie odległości dla niektórych robią się nie do przeskoczenia. To tak jakby mieli wejść na K2 . Nie zrozumiem tego. Oczywiście chcę podkreślić że nikomu nie mówię co ma robić tym bardziej nikomu też nie ustalam planu na życie. Tyle że po czymś takim kłopoty ze zdrowiem gwarantowane . Pamiętam jak do kolegi mechanika samochodowe przyszedł młody gość który poprosił o naprawę swojej maszyny z zastrzeżeniem że naprawa miałaby się odbyć po pracy czyli popołudniu. Kolega jak usłyszał gdzie gość pracuje to musiał mu zadać pytanie ponownie o miejsce pracy. Tenże gość dojeżdżał z osiedla bloków w Trzemesznie do stolarni która znajduje się od jego bloku takie dziesięć minut spacerkiem . Zimą więcej czasu zajmuje skrobanie szyb. Z moimi małymi dziećmi robię dziesięć kilometrów minimum podczas powiedzmy spaceru. Nigdy moje dzieci nie narzekały że są zmęczone czy coś je boli. Ruch to zdrowie . Chociaż pewnie niektórzy większość czasu spędzają siedząc , a jak coś im będzie to przecież wystarczy włączyć magiczne pudełko w którym są jakże pomocne reklamy różnego gówna na schudnięcie , zespół niespokojnych nóg czy suchość pochwy. Wystarczy nażreć się tych suplementów i po kłopocie. A nie przepraszam, przecież nie ma już suplementów diety. Są produkty medyczne. Lepiej brzmi ale niestety nadal to to samo. Od kilku lat staram się regularnie ćwiczyć tylko i wyłącznie dla lepszego samopoczucia podciąganie na drążku , pompki, brzuszki czy jazdę rowerem Staram się robić to regularnie. Oprócz tego jak tylko jest chociaż minimalnie ładna pogoda to wychodzę z rodziną na spacer . Dlaczego to piszę ? Bo zauważalnie czuję się mega duuuuużo lepiej zarówno fizycznie jak i psychicznie. Polecam każdemu. Niewiele potrzeba żeby czuć się powiedzmy młodo . Zamiast jechać samochodem do paroca , co niektórym przydałoby się iść na pieszo ten kawałek. Mam kumpla który do pracy z Trzemeszna do Gniezna jeździ rowerem. Fakt nie musi jechać na szóstą rano tylko pracę rozpoczyna od dziewiątej. Nigdy nie widziałem u niego nawet oznak jakiejkolwiek nadwagi. Nigdy nie słyszałem żeby narzekał na jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne. Także bardzo dobrze że są jeszcze w dzisiejszych czasach takie imprezy jak chodzenie z kijkami , biegi czy coś w tym stylu. A te medale i nagrody to tylko taki myślę dodatek. I tak pewnie najlepszą nagrodą dla uczestników jest to że mogą wspólnie pobiegać , pochodzić czy zwyczajnie spotkać się na czymś takim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj