Strona główna Polityka Będą obradować nad wotum zaufania dla burmistrza

Będą obradować nad wotum zaufania dla burmistrza

5645
62

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej – 30 czerwca – radni zdecydują o udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium oraz wotum zaufania burmistrzowi Trzemeszna za 2020 rok. Absolutorium odnosi się głównie do wykonania budżetu, wotum zaufania to ocena całokształtu pracy organu wykonawczego gminy.

Przed sesją burmistrz zobowiązany jest do przedstawienia raportu o stanie gminy. W trakcie obrad odbywa się nad nim debata. W dyskusji mogą wziąć udział nie tylko radni, ale też mieszkańcy gminy.

Zamiar wzięcia udziału w debacie należy zgłosić najpóźniej w przeddzień sesji, czyli w tym przypadku do 29 czerwca. Zgłoszeń można dokonywać osobiście w biurze Rady Miejskiej, drogą mailową na adres biuro_rady@trzemeszno.pl, a także do skrzynki podawczej znajdującej się na budynku urzędu przy ul. Dąbrowskiego 2. Szczegółowe zasady udziału w debacie, a także link do raportu o stanie gminy, można znaleźć |TUTAJ|.

Po zakończeniu debaty radni w głosowaniu podejmą decyzję o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania burmistrzowi Krzysztofowi Derezińskiemu. W myśl prawa nieudzielenie wotum zaufania w dwóch kolejnych latach może skutkować zarządzeniem przez Radę Miejską referendum o odwołanie burmistrza.

Taka sytuacja miała już miejsce – burmistrz nie otrzymał wotum zaufania za 2018 r. i 2019 r. Radni nie skorzystali w tym przypadku z tej możliwości. Zarządzenie referendum w tym przypadku jest bowiem możliwe, ale nie obligatoryjne.

62 KOMENTARZE

 1. A po sesji zacznie się… okres urlopowy. Po jakże ciężkiej pracy przez cały rok urzędnicy będą mogli w końcu wypocząć i nabrać sił do pracy. Należy im się.
  Nieudzielenie po raz trzeci wotum zaufania będzie czymś skutkowało? Jak myślicie? Według mnie tylko tym, że radni będą nieufnie pozować do wspólnych fotek na imprezach.

  • No i na tym ***** *** wychodzimy jak Zabłocki na mydle.

   Brawo geniuszu.

   Jesteś tak zakutym łbem, że nie dociera do ciebie to, że na takiej postawie cierpią mieszkańcy. Wieczne użalanie się nad tym, jaki to jest zły PiS daje jakiś wymierny efekt? Czy mieszkańcy wybrali burmistrza po to aby pracował na rzecz wszystkich mieszkańców, czy po to aby co chwilę swoje poglądy polityczne wygłaszał? Wiemy co on powie. Że wszystkie „profesjonalnie” przygotowane wnioski trzemeszeńskie o dofinansowanie zostały odrzucone lub dostały za mało punktów bo on nie jest z PiS. Nie musi co chwilę tego powtarzać. Wszystkiemu winni wszyscy inni tylko nie my (czyt. urzędnicy).

   Inni włodarze pomimo innych upodobań politycznych potrafią zdobywać fundusze dla swoich gmin. Dla przykładu. Strzelno w perspektywie kilku najbliższych lat bez wydania złotówki ze swojego gminnego budżetu doczeka się:
   – obwodnicy miasta,
   – dwóch rond w centrum Strzelna,
   – przebudowy drogi krajowej nr 62 na odcinku Strzelno – Kruszwica.
   https://bydgoszcz.tvp.pl/54190311/nowa-droga-polaczy-kruszwice-i-strzelno-pierwszy-krok-to-rondo-w-kobylnikach

   Może warto byłoby, aby ktoś w końcu przyjrzał się tym wszystkim „profesjonalnie” przygotowanym wnioskom. Może przyczyna tych wszystkich porażek nie leży w upatrywanym braku przynależności do PiS tylko w czymś (kimś) innym.

   Przed kolejnymi wyborami będzie można zapewne usłyszeć. Wszystkiemu winny PiS i Covid. Tak będzie. Tylko naiwni frajerzy w takie bzdury uwierzą. Niestety już dziś mogę się założyć, że tych naiwnych będzie więcej niż tych twardo stąpających po ziemi. Brutalna prawda jest taka, że większości wystarczy poklepanie po ramieniu, wysłuchanie obietnic bez pokrycia (co to nie powstanie) no i darmowa zjeżdżalnia dzieciaków na festynie.

  • Nie rabotajet nie kuszajet pensje obciac jak ktos nie pracuje tak jak w Zninie i tyle ludzi do siedzenia nie potrzeba jestem za a moze przeciw drodzy radni tak czy nie a dieta leci

   • Tylko ta różnica że burmistrz ŻNina działa i rozwija miasto a część radnych odczuwa że z nimi nie rozmawia i spadła zemsta

 2. Radnym brak ikry, żeby podjąć stanowczą decyzję i zdecydowane kroki. A Beniu jak zwykle namąci, naopowiada, namiesza, powie co trzeba zrobić a później zagłosuje i tak inaczej niż mówił. Trzeba zmienić przewodniczącego rady!!!

 3. Czy burmistrz, Krzysztof Dereziński, poddał się już obiecanemu w czasie swojej rozprawy sądowej, dobrowolnemu leczeniu??????

 4. Cały urząd won, rada won, burmistrz won🖕🖕🖕 zostawić tylko tych co naprawdę im zależy na naszym miasteczku, a nie na interesie własnym lub rodzinnym. Są tam ludzie przesiąknięci układami. Część radnych w ogóle się nie wypowiada i tylko głosują za lub przeciw nic innego do powiedzenia nie mają po co nam taki radny ? Z naszej okolicy opon niechca przyjmować tylko określana ilość a z Warszawy tirami przyjmowali na nasze wysypisko to nie jest normalne i wszyscy milczą na ten temat. Sprzedali część komunałki Niemcom co jest haniebne dla nas Polaków. Sprzedają wszyszto co mogą nie zastanawiając się nad tym skąd wezmą na przyszłe lata pieniądze i tak jest w całym kraju. Efekt jest taki że są podnoszone podatki i często nie o kilka procent a o 100% 200% Jedyne co potrafią to podnosić podatki.

  • Gospodarności nie można dostrzec się w zamknięciu składowiska odpadów w Świętym. Podwyżki cen za śmieci to wynik (w dużej mierze) poddania się monopolowi ze strony Urbisu. Każdy kto choć trochę ogarnia temat wie, że monopol nie jest dobry dla tego, który jest na niego skazany. Mieć swoje składowisko i je zamknąć. To tak jakby w Turowie zgodziliby się na zamknięcie kopalni bo przecież są kopalnie czeskie czy niemieckie. Są jednak tacy, którzy popierają uzależnienie się od innych. Trzaskowski przecież mówił. Po co nam Centralny Port Komunikacyjny skoro w Niemczech powstanie lotnisko.
   Tak samo pewnie usłyszy się w sprawie składowiska. Po co swoje składowisko skoro w Lulkowie powstało nowe.
   Na takie tanie chwyty odpowiadam krótko. Po to aby nie być skazanym na dyktat ze strony monopolisty Urbisu.

   • Ale my mamy Inwestora Na Medal za pieniądze z kasy publicznej, który sprawuje urząd i wie co robi. Najlepszym przykładem z wszystkich lat jego urzędowania są działania zwane „restrukturyzacją” komunałki: podział, wywalenie dyrektora, zapaść, błaganie by wrócił, ponowna konsolidacja i wreszcie sprzedaż udziałów obcej, monopolizującej rynek firmie i to na zasadach niekorzystnych dla nas i bez faktycznego wpływu na zarządzanie, za to z podwójnymi kosztami zarządzania (tu i w Warszawie). Zyskuje Berlin. Ten człowiek podobno studiował i uczył innych historii…

 5. Jak mieli zrobić głupie 2 ronda zamiast świateł na 15 co było możliwe gdy akurat remontowali ten odcinek drogi, wystarczyło się dogadać i w tym samym czasie mogły powstać ronda to urząd miał to wiecie gdzie. Jest to nadal możliwe aby tam powstały ronda tylko trzeba chęci i współpracy z innymi organami, poprawiło by to znacznie ruch od strony Gniezna gdzie tworzy się zator. Całkiem nie dawno robili asfalt koło byłej to co nie mogli w tym samym czasie zrobić ronda za jednym zamachem ? Dobry chodnik rozbierają od Biedronki w kierunku Bystrzycy, nie mogli by pominąć tej inwestycji na później i zrobić kawalrk chodnika na Bystrzycę? Ciągle slysze bo jakieś głupie drzewa tam rosną które i tak można ominąć tylko trzeba chcieć. Ważniejsze jest drzewo od ludzkiego bezpieczeństwa.? Nie jestem za tym aby aby wszystkie drzewa wyciąć bo zdaje sobie sprawę że czym więcej drzew tym lepiej dla naszego środowiska a także mogą nas uchronić przed upałem latem. Dobrym przykładem są płace w Trzemesznie gdzie było dużo drzew i latem można było się schronić przed upałem to głupia rada zrobiła z tych miejsc sachare. W tamtych miejscach już w czterech literach mieli drzewa które naprawdę były przydatne a te na Bystrzycy które są na dobrą sprawę niepotrzebne już chronią i to jest cała ironia naszego urzędu i całej rady nie tylko tej kadencji ale od lat. Kolejny pomysł naszej kochanej rady to pozwolenia na budowę domów koło jeziora. Wszędzie gdzie można było w ciszy oraz w spokoju spędzić czas wolny jest wyniszczanie. W zamian za to warto było by zrobić ścieżkę dla pieszych/rowerową w koło jeziora kościelnego oraz jakieś ławeczki, oświetlenie i oczywiście kilka kamer bo wandale sie znajdą. Od lat słyszę że będzie tam robiona inwestycja i co i nic dalej tylko słychać że będzie, ale ja już w to nie wierzę. Dlatego wszyscy won🖕

  • Chodnik widmo w Bystrzycy to pomnik nieudolności urzędników, którzy:
   – zlecili opracowanie projektu,
   – uczestniczyli w procesie konsultowania efektów prac projektanta,
   – odebrali pracę projektanta,
   – zapłacili za pracę projektanta.

  • Już 22-go zorientuję się czy stary odcinek chodnika od ul.Mieszka do pierwszej posesji po lewej stronie jest wygodniejszy – a wygodny przecież był. Niemam jednak pojęcia komu przyszła myśl posadzenia rur na ul.Kościuszki, które naprawdę przeszkadzają i zagrażajązdrowiu i życiu pewnej grupie społecznej. Pan Jankowski gminę doubespieczył – ale dopiero na rok 2021. Zlikwidować owe rury a chodnik podnieść powyżej jezdni. Interpelacja o dyskryminacji przyjęta została a pan burmistrz dla kalekich raczej czasu niema. Dobrze, że tojtoj na pl.św Wojciecha stanął.W ramach promocji gminy na szlaku piastowskim „zapraszam”.

 6. Jak radni chcą się ośmieszyć niech dadzą burmistrzowi votum zaufania. Zresztą jakie to ma znaczenie przy tej radzie ?

 7. Witam.Park .Baba.tez Burmistrz. I jego radni zaczęli
  .A ciekawe kiedy.bedzie cały park zrobiony.i koło stadionu piaskowego. Te obiecane chodniki. I wiazd od orchowskiej I do parkowej chodnik..A radni są obecni
  Bo ten stadion i w koło niego .nie ma komu kości.trawy.i robić porządku. Zrubcie coś z tym.Panie Burmistrzu

 8. Pytanie ,co oprócz dobrej kasy wpłacanej na konto bankowe burmistrza ,wyszło w gminie najlepiej – drogi nie, budynki nie, unia dofinansowanie nie qwa co ?

 9. A mnie interesuje pewna pani radna. Co chciała ławeczkę stawiać na skwerze ŚP. Jana Pawła 2 . Hmmmmm co takiego w swojej kadencji zrealizowała , czego się nie udało przeforsować. A co może jeszcze zrobi…. Bo szczerze mówiąc to głosowałem na nią a tu klops nic ważnego zero konkretów. Krótko mówiąc zawiodłem się. I chyba drugi raz nie popełnię błędu !!!!!

  • To jest ocena pracy burmistrza a nie radnych. To nie radni są przełożonymi pracowników zatrudnionych w urzędzie i instytucjach podległych. Cały aparat urzędniczy jest w ręku burmistrza a nie rady więc ta sesja jest sesją poświęconą ocenię pracy burmistrza.
   Próba odwrócenia uwagi od sedna sprawy to znany w polityce chwyt.
   Gdyby to było sprawnie działające przedsiębiorstwo to manager, który nie uzyskał absolutorium dawno byłby „spakowany” przez radę nadzorczą. A że samorząd to takie patoprzedsiębiorstwo to nie ma się co dziwić, że taki manager, który 2-krotnie nie uzyskał wotum zaufania dalej siedzi na ciepłym stołku.

   • A od czego sa radni acha od diety nie maja pojecia o gospodarce i czegokolwiek zrobic dla naszej Gminy tylko sie klocic czy ma byc rondo czy nie itd a powiat sie przyglada jak nie to nie i sie ciesza juz dawno bysmy mieli ronda a nie cofamy sie do tylu inni swiatla likwiduja a Trzemeszno jak Trzemeszno ruszyc troche glowa inne miejscowosci rozwijaja sie w tak szybkim tempie ze az sie patrzy

    • Radni są od radzenia a nie bieżącego zarządzania. Jaki to niby świetny pomysł burmistrza został przez obecnych radnych zablokowany?
     Rada jest miejscem wymiany poglądów i różnych spojrzeń. Radni reprezentują swoje społeczności, które ich wybrały. Jest ich 15 i naturalnym jest, że każdy w pierwszej kolejności zabiega o ten swój obszar. Trudno, aby spośród 15 radnych nie było różnicy poglądów w pewnych kwestiach, zwłaszcza związanych z wyborem wydatków, które należy realizować w pierwszej kolejności. Nakładając na to pustkę w kasie gminy walka staje się bardziej zacięta.
     Burmistrz jest od wykonywania uchwał i dbania o gospodarne zarządzanie budżetem. To on odpowiada, np. za sposób wybory wykonawców wszystkich zleceń czy za kolejność wykonywanych prac w realizowanych przedsięwzięciach. Przypomnę tylko przykład modernizacji placu św. Wojciecha, gdzie w pierwszej kolejności wykonano wszystkie prace naziemne a później ktoś sobie przypomniał o ułożeniu podziemnego systemu do nawadniania. Ty też najpierw stawiasz ściany i posadzki w domu a później kopiesz dół pod piwnicę?
     Na gospodarność wpływ mają decyzje burmistrza i jego podwładnych podejmowane we wszystkich dziedzinach życia gminy.

     • Problem polega na tym, że niewiele z tego pozostaje na inwestycje czyli to, na czym zależy najbardziej zarówno radnym, jak i burmistrzowi. Dodatkowo cały czas ciąży decyzja podjęta w poprzedniej kadencji o wyemitowaniu obligacji na grube miliony złotych. Chyba nie wszyscy mieli świadomość, że obligacje należy wykupić. No cóż. Potrzeba ugruntowania pozycji „Inwestora na medal” okazała się silniejsza niż pragmatyzm. W końcu najłatwiej rządzić się nie swoimi pieniędzmi.
      Burmistrz jeśli mówi, że to rada podjęła taką decyzję to radni powinni mu zadać jedno pytanie. Czy to on przedłożył Radzie Miejskiej projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wyemitowanie obligacji? Spychanie odpowiedzialności na radnych to nie nowość. Kiedy z jakiejś sprawy wychodzi kwas to dziwnym trafem zawsze jest ktoś inny jest winny. To nie ja. To oni.
      Kiedy można błysnąć w blasku fleszy wówczas słychać. To ja i moje służby.
      Taka stała zależność.

   • To wina mieszkańców. Kopcą „kopciuchami”, że smog tak wielki i króli z pieniędzmi przybywającymi nie widać. Poważnych klientów w korytarzu „w pełnym skupieniu” trzeba podejmować. Ciekawe czy rachmistrzów do potencjalnego spisu ludności „dziewczyny” zauważyły.

  • Nie żadne chyba tylko ty masz być pewny, zdecydowany i stanowczy a nie jakieś tam ciamcia-ramcia, które nie powinno chodzić w spodniach. Stanowczy w kolejnych wyborach a nie taka ciepła klucha, która znowu da się omamić i złapać na słodkie obietnice.

 10. BURMISTRZ.duzo obiecuje i jego ludzie.A Mało czynią. W tym Trzemesznie.jak Radna Wiśniewska.ze sportowej. Nic na tych osiedlach nie działa.Ps Proszę się obudzić i działać. Radni i Pan Burmistrz. Za to pieniążki Biezecie.od ludzi.Ps starać się. O Dofinansowanie z unii. A nie tylko na stanowiskach siedzieć.i kasę brać.co miesiąc.!!!!!!!

  • Panią radną Wiśniewską ignorują jak sołtys Mądrą. Dobrze, że to słychać – a może i widać. Cieszę się, że troszczycie się o swoje elektoraty.

  • Mieszkańcy,musimy iść na debatę i zapytać burmistrza czy znowu w kolejnym roku wykonywania budżetu nic nie pozyskał z unii na drogi ,kanal;izację, dom kultury, zagospodarowanie jeziora dla rekreacji i wypoczynku mieszkańców naszej gminy,budowę bloku komunalnego, modernizację stacji uzdatniania wody np. w Trzemżalu, czy w ogóle złożono wnioski. zapytać na co i w jaki sposób są wydawane nasze p[ieniądze,np. odkażanie miasta- kto to zleciłł i po co ,czy sprawdził jaki środek rzeczywiście zastosowano, bo podobno to wielka ściema chodzenie po chodnikach i skwerach?to jets gospodarka w naszej gminie, tutaj 20.000 zł , tam 17.000 i tak dalej.

 11. Pytam dlaczego dobry chodnik na Mogilenskiej rozebrali i klada nowy trzeba bylo tylko pociagnac dalej do Bystrzycy nowym tam tez ludzie mieszkaja co na Burmistrza glosowali i na radnych i co teraz maja gowno tatka latka dobre i nie przemyslane inwestycje i jeszcze kto zajmuje sie w URZEDZIE tymi trawskami na poboczach w naszej GMINIE juz miejscami nawet znakow nie widac czy nie ma ludzi u nas aby pogonic powiat do roboty Trzemeszno zawsze na koncu jadac w innym kierunku powiatu to juz drugi raz kosiarki chodza i tna pobocza a u nas czy wszyscy wlodarze spia jak nas widza tak o nas pisza Trzemeszno zaniedbane

  • Nasi trzej królowie po sąsiednich gminach jeżdżą – i się uczą. Wiedzę w czyn wprowadzają. Obligacje sprzedają się dobrze poprzez promocję gminy. Mowa jest jednak o roku 2020. To w marcu ubr. burmistrz przyjmował na klatę likwidację domu dziecka – a pieniążków na asystenta osób niepełnosprawnych od starosty honorowo niepodjoł. Ilu ludziom naszej gminy w ten sposób niepomógł?

  • To jest coś nieprawdopodobnego jeżeli chodzi o ulicę mogileńską i jej przebudowę , kto dopuścił do takiego zakresu, nie dość że to chyba jedyny projekt który jest dofinansowany na przestrzeni ostatnich lat z obszaru drogownictwa to na dobitek tego zobaczcie jak to wygląda-chodnik po lewej stronie od biedronki rozebrany pomimo że był on w dobrym stanie, kilka lat temu chyba wybudowany to od ul. Działkowej w stronę Magnoli i budynków mieszkalnych dosłownie chodnik się prosi, gdzie tutaj jest poprawa bezpieczeństwa, wszędzie tylko krawężniki i za nimi wysypywana ziemia, skandaliczne na wysokości zabudowań po prawej stronie od Jawy to samo , to aż się prosi aby utwardzić i np.wyłożyć kostką pobocza aby np. były podłuzne miejsca parkingowe.Skoro to jest dofinansowane z programu rzadowego od wojewody to mieszkańcy powinni się udać do urzędu wojewódzkiego i przedstawić to wszystko.Właśnie za tak przyjęte rozwiązania projektowe i taka realizację to burmistrz już nie powinien otrzymać wotum zaufania.Gdzie są radni- śpią a Pan Nitka znajacy się na gospodarce tez to aprobuje ???

 12. Powinno być tak, jak w USA – radni bez diet, burmistrz bez pensji: w dzień do pracy, po południu na zebrania rady i sprawowania urzędu. Tylko ochotnicy gotowi do poświęceń, a nie karierowicze i przerost ego oraz ambicji.

    • Jeśli zaślepiła Cię wroga propaganda, nie dostrzeżesz. Choć jest to duma z dokonań „na miarę naszych możliwości”. Tacy jesteśmy – prymitywni, chamscy, pyszni, niedokształceni, wszystkowiedzący zarazem, itp, itd – jako społeczeństwo. Łatwo rozgrywani za granicą jedna, druga, kolejnymi, a nawet ponad. Dlatego trzeba docenić to, co mimo wszystko udało się osiągnąć, zwłaszcza przez te ostatnie sześć lat.

     • Dostrzegam, żadna ”wroga propaganda” mnie nie oślepia.Dostrzegam również nasze ”walory” które szkodzą w budowie pozycji w Europie i na Świecie, wbrew temu co twierdzi ”przyjazna” propaganda sukcesu.

  • Real słońce tak grzeje, że styki się w głowie przegrzewają. Jakie 130 mln? Trzemeszno utraciło 130 mln? W wyniku czego?

 13. Ciekawi mnie jakich argumentów użyją, o ile będą mieli w ogóle odwagę je publicznie przedstawić, radni głosujący za wotum?

 14. Mieszkańcy Bystrzycy utracili niepowtarzalną okazję do posiadania dostępu do bezpiecznej drogi składającej się nie tylko z jezdni z równą nawierzchnią ale też z chodnikiem dla pieszych. Tłumaczenie, że się nie da jest żenujące. Poprawi się nawierzchnia jezdni więc co? Pedał w podłogę i jazda. A i jeszcze betoniarnia powstaje przy wylocie na 15 -tke więc ruch dodatkowo się zwiększy.
  Jest jedno rozwiązanie w tej sytuacji. Wprowadzić zakaz ruchu pieszych na odcinku, gdzie nie ma chodnika. Wówczas wszystko w kwitach będzie się zgadzać. Zamiast spacerkiem do Trzemeszna na zakupy pozostanie wsiąść w samochód i jechać. I tak się zastanawiam. Gdzie tu dbałość o środowisko naturalne? Lepiej żeby ludzie w trosce o swoje bezpieczeństwo poruszali się autami, które wytwarzają spaliny, niż wybudować chodnik? Kto to w ogóle zaakceptował coś takiego wiedząc, że taki chodnik od lat jest wnioskowany. Jakiś totalny ignorant. Burmistrz chyba nie powie, że to radni tak chcieli. Jeśli tak. To którzy?

  • Radni z Trzemeszna wskazali, co dla nich jest priorytetem. Wyrazili się w sposób jasny. Chcą aby powiat, pieniądze które miał ( wedle oficjalnych deklaracji) w budżecie na ten rok w całości przeznaczyć na chodnik w Rudkach. Pytanie dlaczego do dziś chodnik się nie buduje kieruj do powiatu gnieźnieńskiego.

 15. Dobry cel – odwołać Burmistrza ale trudny do realizacji. Może wreszcie wyleci z hukiem dyrektorek sportowy, którego kasą i majątek samorządowy traktuje jak swoje i korzysta do woli za przyzwoleniem Burmistrz – BMW ( bierny – wierny ale mierny). Wystarczy sprawdzić przetargi na OSiR i prace remontowe u dyrektorka w ostatnim 10 leciu. Wiata na boiska piłkarskie – wiata u dyrektorka,itp.itd. A sprzęt wodny – łódka dyrektorka – silnik i paliwo z budżetu gminy. Tak się żyje na stanowisku z poparciem burmistrza od baru.

 16. Fijołek nazywany przez swoich kumpli Fiołkiem ma szanse na mandat Prezydenta Rzeszowa. Był Belzebub zamiast Baltazara. Jest Fiołek zamiast Fijołka. No cóż. Potwierdza to regułę, że ta cała elita wielkomiejska to banda nieuków a takim można wszystko wcisnąć.
  A tak swoją drogą to dlaczego oni manipulują opinią publiczną mówiąc, że jest to kandydat całej zjednoczonej opozycji? Konfederacja nie jest w koalicji rządzącej.
  To jest kandydat neo PZPR. Komunistów i postkomunistów.

 17. TVN nadaje specjalne wydanie z Rzeszowa. Moment moment. Z czego lewactwo robi szum? Przecież tam przez lata rządził komunistyczny prezydent Ferenc. Zobaczcie najpierw jakie poparcie w 2018 miał prezydent Ferenc i wtedy euforia opadnie. Kto popierał Fijołka – Lewica, KO, PSL no i oczywiście ten pajac z Mam Talent. Nawet jeśli utrzymałyby się wyniku z sondażu to 55 % jest mniej niż 63,76%, które w pierwszej turze w 2018 zdobył komunistyczny prezydent Ferenc.
  Macie talent lewaki. Cieszyć się, ze spadku poparcia z 63,76 do 55%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj