Strona główna Różne Akcja służb w Bystrzycy

Akcja służb w Bystrzycy

5498
27

Dzisiaj – około godziny 11 – policja i straż pożarna zostały poinformowane o zanieczyszczeniu jeziora w Bystrzycy.

Na miejsce udał się m.in. zastęp z łodzią z OSP w Trzemesznie, jak również samochód ratownictwa chemicznego z JRG w Gnieźnie.

Jak się okazało, całe jezioro pokryte jest nieznaną substancją, która płynie rowem do Jeziora Popielewskiego. Odór można wyczuć ze znacznej odległości.

W tej chwili służby zakończyły swoje działania, na miejsce wezwano przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu. Do sprawy wrócimy.

27 KOMENTARZE

 1. Wystarczyło by sprawdzić gdzie zaczyna płynąć ta substancja na pewno gdzieś jakaś rura jest wyprowadzona do rowu i w nią włożyć wąż którym była by tłoczona pod ciśnieniem woda to znalezli by źródło smrodu .

 2. Jakiś mniej lub bardziej lokalny „biznesmen” rozwija działalność np z zakopywania azbestowych odpadów i uruchamia zlewnię równie ekologicznych odpadów płynnych?

 3. W jakim celu jechała tam łódz OSP Trzemeszno i co dzięki tej łodzi zostało osiągnięte? Może jakiś urażony strażak odpowie.

  • Co za durne pytanie. Jeżeli wymagane by było np. pobranie próbki 5m od brzegu to mieli tam wpław popłynąć? Zapamiętajcie raz na zawsze, lepiej jeżeli jest nadmiar sprzętu i ludzi, niż gdyby nagle sie okazało, że przyjechał jeden wóz za mało!

   • A ty i inni myślący w ten sam sposób, zapamiętajcie raz na zawsze, że jesteście ograniczeni umysłowo, skoro widzicie tylko taką alternatywę: nadmiar sprzętu i ludzi – jeden wóz za mało. Między tymi skrajnościami znajduje się cały szereg innych możliwości, nie tylko jedna – optymalna ilość sprzętu i ludzi, ale cały szereg innych. Tak jak między 1 a 100 znajduje się wiele innych liczb (i to nie tylko całkowitych ale całe mnóstwo ułamkowych). Także nie przedstawiajcie w swoich komentarzach alternatyw składających się wyłącznie ze skrajności.
    „Jeżeli wymagane by było np. pobranie próbki 5m od brzegu” – Czy było wymagane? Czy próbka 5 m od brzegu różniła się aż tak bardzo od próbki pobranej z brzegu? Czy pobrano próbkę 5 m od brzegu? Czy łódź była wykorzystana? Czy nawet nie zdjęta z wózka? Nie ma znaczenia co BY było tylko co BYŁO.
    Jeżeli 5 m od brzegu topił by się człowiek, to straż nie podjęłaby żadnych działań ratunkowych i również czekała na przyjazd łodzi? Bo chyba ratowanie ludzkiego życia ma wyższy priorytet niż pobranie próbki wody.
    Można było również sprowadzić ministra środowiska, ministra edukacji, ministra sportu, prezydenta, premiera, Billa Gatesa, papieża i ich obecność również tłumaczyć tym, że lepiej, że było więcej osób niż jedna za mało.

    • Bzdurny komentarz. Po pierwsze, „Nadmiar sprzętu i ludzi – jeden wóz za mało” to nie są skrajości. Skrajności to: nikt – wszyscy.
     Po drugie, czy ktoś pisał, że straż nie ratowałaby tonącego? Po prostu lepiej mieć sprzęt, którego sie nie użyje na akcji, niż nie mieć w potrzebie!
     Po trzecie, jeżeli dyspozytor dostałby zgłoszenie, że płonie budynek mieszkalny to wg standardu NFPA 1710 na miejscu powinno się znaleźć 15-17 strażaków [Przegląd Pożarniczy 2020]. Jeżeli w ktorychś jednostkach jest mniejszy stan osobowy podczas alarmu to musi przyjechać więcej zastepów z innych jednostek. W takich sytuacjach natychmiast pojawiają się komentarze: „Znów tyle samochodów… Takie koszty… Po co?… Dlaczego?” Wieczni malkontenci i eksperci od wszystkiego.

     • A ilu powinno być strażaków i jaki sprzęt w przypadku zanieczyszczenia jeziora w Bystrzycy wg norm?

     • Obłożono VATem i ponad 40 nowymi podatkami wszystko co sie tylko dało. Nawet deszczówkę 😀 Aż tak sie dajecie doić i jeszcze sie cieszycie. 1% VAT to grosze przy tym co sie dzieje. Ceny spożywczych produktów macie już wyższe niż w Niemczech, UK, czy Szwecji xD A pensje? 😀

     • Jeśli uważasz, że VAT, to grosze, znaczy, że pojęcia o gospodarce i budżecie nie masz. Poza tym, jak świat światem wszędzie nakłada się podatki na działalności bardzo różne, a nowe. Być może za rok będzie kolejne ileś tam nowych podatków, a de facto TEGO SAMEGO podatku od kolejnych rodzajów działalności. To jest normalne, proszę się rozejrzeć po świecie, albo dać wystrzelić na Marsa i założyć komunę-utopię. Tam może da się bez podatków, przynajmniej do pierwszej rewolucji…

 4. Po co ekspertyzy , przecież to trzaskowianka w czystej postaci . Gó..em już całą Polskę zalał,a odpady z Czajki już dawno były wożone na pola w okolice Trzemaszna .

  • Miał być Browar Trzemeszeński a jest …Trzaskowianka. Cóż. Dla przeciwdziałania problemom alkoholowym rzec by można – Dobra zmiana.

 5. Wystarczy wytypować… Szamba. Legalne i nielegalne. Czasem trzeba je opróżnić 🙂 Zakłady produkcyjne… Wszystkie w pobliżu rowu. Tylko kto to zrobi? Bo po co się narażać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj