Strona główna Różne Zmiany w ruchu drogowym

Zmiany w ruchu drogowym

2676
42

Od wczorajszego popołudnia obowiązuje nowa organizacja ruchu w centrum Trzemeszna. Wprowadzono ruch jednokierunkowy na całym pl. Kilińskiego. Dotychczas w obu kierunkach można było poruszać się na odcinku wzdłuż postoju taksówek.

Obecnie, tak jak na pozostałej części placu, obowiązuje tam jeden kierunek ruchu. Zlikwidowano możliwość parkowania naprzeciw postoju. W tym miejscu ustawiono znak „zakaz zatrzymywania”, a linie wyznaczające miejsca parkingowe zamalowano czarną farbą.

Jak widać na zdjęciach, dzisiaj do południa kierowcy nie stosowali się do tego zakazu – nadal parkowano w tym miejscu. Zdarzały się dość liczne przypadki jazdy „pod prąd”.

W rozmowach z kierowcami usłyszeliśmy rożne opinie na temat wprowadzanych zmian.  Zastanawiano się między innymi, czy przy wprowadzeniu tam ruchu jednokierunkowego konieczne było również likwidowanie parkingu. Uwagi kierowców dotyczyły też  braku jakiejkolwiek informacji na ten temat oraz terminu wprowadzenia tych zmian. Według niektórych, powinny one nastąpić w okresie mniejszego natężenia ruchu.

Druga zmiana dotyczy placu Świętego Wojciecha. Wprowadzono tam ruch jednokierunkowy na odcinku przy barze „Amzis”.

Przypomnijmy, że zmiany te były przedmiotem dyskusji na wrześniowym zebraniu osiedla nr 2 i zyskały pozytywną opinię obecnych na nim mieszkańców.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

42 KOMENTARZE

 1. Po co zlikwidowali parking na kilińskiego jak teraz on nie przeszkadzałby w ruchu???? A jak były dwa kierunki jazdy to nawet nie zainteresowali ze parking utrudniał ruch i czasem nie było jak wjechać/wyjechac

   • Będąc na zebraniu nie słyszałem o tym aby kto ktokolwiek wspomniał o likwidacji parkingu. Autorytarny pan Matelski wymyślił to po zebraniu więc głosujących w to nie mieszajcie. nie było tematu, nie było więc i zabierania zdania,

 2. Wystarczyło wymalować linie parkingu pod innym kątem i parkowanie by było takie samo jak na pozostałej części (jednokierunkowej) Pl. Kilińskiego. Ale widać pomysłodawca nie jeździ autem.

 3. Kolejna chora decyzja w naszym mieście. Ciekawe kto wpadł na taki genialny pomysł. Pewnie ktoś to nie jeździ samochodem. Czy Pan redaktor może się dowiedzieć czyj to był pomysł?

 4. To może przy Piekusiu też zróbcie jeden kierunek bo buce tam parkujący na pasie ruchu sprawiają, że czasem trzeba jechać wahadłowo albo połowicznie na pasie przeciwbieżnym…

  • Jak to jest z parkowaniem aut przy tym skrzyżowaniu?Policja jeździ i nie reaguje!Czesto samochody tarasują ruch.To chora sytuacja i nie przeszłaby w żadnym innym miasteczku.Skrzyżowanie przy piekusu to ewenement na skalę kraju!Można zaparkowac 3 słownie(TRZY) metry za skrzyżowaniem,zrobić zakupy i jest ok.

 5. Jadac od Wojciecha do Kilinskiego nic nie widac jak stoja samochody co z tego ze znak na czas rozladunku a od Kosciuszki jak pruja to nie wiadomo jak my mamy za tych samochodow wyjechac to ma byc bezpieczenstwo ………………..

 6. Co za debile mieszkancow ulicy Wodnej zostali odcieci od dojazdu do domu musza zrobic kilometr zeby dojechac do swojej posesji niech sie przedstawi kto to wymyslal.

 7. Co za idiotyzm z tym parkingiem!!! Wystarczylo namalowac linie pod innym kątem i parking nikomu nie przeszkadzal,bylby przeduzeniem miejsc parkingowych wzdluz placu

 8. Wzdłuż placu Kilińskiego to by mogli namalować linie parkingowe, bo każdy staje jak chce!! A jeśli chodzi o parking za bankiem to można z placu skręcić w prawo? Czy jest całkowity zakaz wzdłuż całej ulicy?

 9. W Trzemesznie każdy by chciał podjechać pod próg swojej chatki lub sklepiku z jedzeniem. A prawda jest taka ,że tu wszędzie jest blisko-nawet z jednego końca na drugi koniec nasze metropolii jest rzut beretem. Więc o co ta sprzeczka z tym parkingiem? Odpalajcie z buta i po problemie Zmotoryzowane Jaśnie Państwo.

 10. PANIE PIEKARZ, CIACHO CZY JAK TAM ZWAL – NIE ROB PAN ZMIAN PO TO BY JAKIES ZMIANY ROBIC TYLKO PRZEMYSL PAN DECYZJE BO TAKICH CO TO CHCA ZMIAN BYLE COS ZMIENIC TO JUZ MIELISMY ! WLASNE ZGRZYTY Z PANSTWEM ZAMIESZKALYM NA KILINSKIEGO I ZABRANIE IM PARKINGU SPOD DOMU TO SLABE ROZWIAZANIE 🙂 NIE ZALATWIAMY WLASNYCH SPRAW KOSZTEM INNYCH MIESZKANCOW !

 11. moim zdaniem mądrale którzy chcą parkować sobie przy domach niech sobie wykupią koperty lub wynajmą garaże parking służyć powinien przyjeżdżającym na zakupy, należy wprowadzić opłaty postojowe to połowa parkujących ucieknie z Pl.Kilińskiego.

  • Chetnie wykuie nawet dwa trzy miejsca i zaplace zrobie koperte i final gmina sie ucieszy bedzie kasa i ja bede miec miejsce do parkowania przed domem a nie 500 metrow od domu rano zachodzac a to bez powietrza a to lusterko urwane a to porysany itd.

 12. pANIE PIEKARZ TU ZROBIC ZAKAZ ZATRZYMYWANIA I POSTOJU OD SKRZYZOWANIA NA KILINSKIM DO PANI TYCKIEJ TAM DOPIERO JEST GIMELA NIE WIDZI PAN JAK PAN CHODZISZ PIESZO A NIE ZAJMUJESZ SIE JAKIMIS CHODNICZKAMI NA WOJCIECHA OTWORZ OCZY DROGI RADNY.

 13. A policja sobie jeździ i jeździ 🙂 I nie widzi źle zaparkowanych samochodów utrudniających ruch w dodatku na zakazie przy kamerze :). Idąc dalej potrafią zatrzymać samochód prawidłowo jadący do rutynowej kontroli 🙂 Tylko to potrafią. W tym pierwszym przypadku nie ukarają kierowcy ponieważ jest to osoba z wyższej sfery:). Tak na marginesie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj