Strona główna Kultura Bajki rodziców i dziadków

Bajki rodziców i dziadków

1414
8

W dobie komputerów, YouTube, tabletów, smartfonów, telewizji satelitarnej i innych cudów techniki warto czasem zwolnić i wrócić do dawnych sposobów spędzania wolnego czasu. Na taki pomysł wpadli pracownicy Domu Kultury, którzy zaproponowali najmłodszym i ich rodzicom oglądanie bajek z rzutnika.

Dla starszych była to okazja przeniesienia się w czasy swojego dzieciństwa. Ich pociechy miały okazję przekonać się, że nieruchomy obraz i głos lektora mogą być równie atrakcyjne, jak bajki wyświetlane na nowoczesnych urządzeniach. Zgaszone światło wprowadzało tajemniczy nastrój, a nawet lekki dreszczyk emocji. Po obejrzeniu bajek dzieci przystąpiły do rysowania zapamiętanych scen.

Z ich rysunków powstała „taśma filmowa”, którą można oglądać w Domu Kultury. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku. Cisza i skupienie panujące na sali to dowód na to, że pomysł chwycił i należałoby rozważyć powtórzenie tego typu zajęć. Nadchodzące długie wieczory sprzyjają tego typu rozrywkom. A może nasi Czytelnicy posiadają w swoich zasobach filmy do rzutnika i zechcą podzielić się nimi z naszymi najmłodszymi?

(fot. DK w Trzemesznie)

8 KOMENTARZE

        • Ale ławka nieubłocona. Gdyby Dębiński był przewodniczącym naszej rady osiedla, to już dawno ławki by były na swoim miejscu miejscu. Peno ma to w d…e! A w ogóle o czym my tu mówimy?
          Czy w Trzemesznie nawet skwerki muszą być bez ławek? Mogli tą siłownię ustawić na pastwisku i też by sobie stały urządzenia.

  1. Anonim to ktoś chory na głowę.Ławki to jego problem.Podpisuje się przeróżnie;Matka z wózkiem,Pierduśnica itp. Człowieku skończ z tymi ławkami i nie zaśmiecaj tematów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj