Strona główna Kultura „Lokalizator” miejsc pochówku

„Lokalizator” miejsc pochówku

3118
10
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Święto Zmarłych odwiedzamy nie tylko groby naszych najbliższych, ale także dawnych znajomych, nauczycieli. Bywa że zapominamy, gdzie znajdują się ich miejsca spoczynku. Z pomocą przychodzi internetowa platforma „Grobonet”, funkcjonująca m.in. na naszym parafialnym cmentarzu.

„Grobonet” to nic innego, jak interaktywna „wyszukiwarka” grobów. Miejsca spoczynku zmarłych odszukamy po nazwisku, lub po mapie danej nekropolii. Strona przypomina nam również o aktualnych rocznicach śmierci i narodzin.

Rozbudowana mapa trzemeszeńskiego cmentarza dostępna jest |TUTAJ|.

Wyszukiwarkę grobów po nazwisku znajdziemy natomiast |TUTAJ|. Warto zaznaczyć, że platforma posiada olbrzymią bazę zdjęć nagrobków.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

10 KOMENTARZE

  1. Wielka zasługa Proboszcza ! Cmentarz porządkowany jest w Internecie , za to dziękujemy . W realu prosimy o wycięcie starych drzew, bo czasem złowrogo trzeszczą.

  2. A czy wszyscy robili zdjecia samemu i prosili o aktualizacje jeden ma zdjecie a obok juz nie chyba klisza pekla jak sie robi aktualizacje to chyba wszystkich gdzie nawet 3 zmarlych lezy w jednym grobie .Nierozumiem tej aktualizacji.

  3. Wróżę wielki boom dla firm kamieniarskich – „ksiądz pokazał w Internecie nagrobek babci, a ten już z 15 lat ma, Kowalskiej ładniejszy, i Nowaków ładniejszy, tak być nie może!” – najwyższej leków nie wykupimy, w starych butach też chodzić można, ważne, żeby i nasz nagrobek piękny był i podziwiany… A ja jakoś wolę żyć dopókim żyw.

  4. Świetnie! Widać, że Trzemeszno idzie z duchem czasu. Niezwykłe, pozytywne zmiany zaszły w parafii odkąd zarządza nią proboszcz Kotowski. Na pewno nie można zarzucić mu niegospodarności i niedbałości o parafię. To tak poza tematem troszkę 🙂 Generalnie, wyżej opisana inicjatywa ciekawa i bardzo przydatna, szczególnie dla osób spoza Trzemeszna, chcących odwiedzić groby najbliższych. Dzięki takiej wyszukiwarce można wcześniej zlokalizować dane miejsce pochówku, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego kluczenia między nagrobkami i błądzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj