Strona główna Różne Zgoda buduje… drogi

Zgoda buduje… drogi

1442
8

Dzisiaj w Gołąbkach nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi na zmodernizowanym odcinku jezdni Gołąbki – Ławki. Nową asfaltową nawierzchnię otrzymała także droga z Grabowa do Gołąbek. Przypomnijmy, że starania o budowę trwały od wielu lat, a głównym problemem w realizacji inwestycji był specyficzny przebieg tych dróg.

Zawiły przebieg granicy województw w tym rejonie powoduje, że na odcinku kilku kilometrów droga kilkakrotnie zmienia właściciela.

Kilka lat temu, w trzemeszeńskim samorządzie powstał nawet pomysł „prostowania granic”. Miało to polegać na przejęciu przez naszą gminę części terenów gminy Rogowo, przez co wszystkie wspomniane odcinki znalazłyby się na terenie powiatu gnieźnieńskiego, w gminie Trzemeszno.

Koncepcja ta nie została jednak zrealizowana z uwagi na zdecydowany sprzeciw gminy Rogowo i powiatu żnińskiego. Można stwierdzić, że jej skutek był nawet odwrotny do przewidywanego, ponieważ pomysł ten został bardzo negatywnie odebrany przez sąsiednie samorządy.

Dzisiejsze symboliczne otwarcie nowych dróg to przykład na to, iż tylko porozumienie i zgoda są gwarancją sukcesu. Inwestycja została zrealizowana przy udziale pięciu podmiotów – powiatów gnieźnieńskiego i żnińskiego, gmin Rogowo i Trzemeszno, a także Nadleśnictwa Gołąbki, które wprawdzie nie jest zarządcą żadnej z tych dróg, ale bardzo aktywnie włączyło się w realizację inwestycji.

Mówił o tym burmistrz Krzysztof Dereziński, wskazując szczególnie na osobę Marka Malaka – nadleśniczego Nadleśnictwa Gołąbki, inicjatora tego przedsięwzięcia, który jak to określił burmistrz – „był tym spinającym” wszystkie pozostałe jednostki.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele wszystkich zaangażowanych instytucji – burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński, wójt Rogowa Józef Sosnowski, starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie Jerzy Szczepański i nadleśniczy Marek Malak.

Łączna długość zmodernizowanych dróg wynosi ponad 2,5 km, z czego najdłuższy odcinek znajduje się w zarządzie powiatu żnińskiego (1048 m). Pozostałe liczą po ok. 500 m.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

8 KOMENTARZE

  1. jestem w szoku ze Pan Burmistrz dzis w pracy byl aaa no tak bo otwarcie bylo !!! zdjecia itd. no to ok

    i Pleban był rowniez i Pan co kropidlo trzyma to teraz bez obaw 150 km/h mozna pomykac ze nic sie nie stanie kierowcy !

    Z tylu czyzby sie chował Pan w tanie spoczynku były radny ? jak widac sukces ma wielu ojcow zwlaszcza kiedy zdjecia robia i w gazetach pisza 😛

    Panie Piekarz mam prosbe czy moze pan przynosic aparat co poniedzialek do urzedu bysmy mieli dzien bez L4 🙂

  2. Żeby tak było w całej Polsce! Trzecie zdjęcie jest bardzo pozytywne w wymowie, taka współpraca jest korzystna dla nas. Polaków. W ogóle cały artykuł wprowadził mnie w dobry nastrój.

  3. Rączki się trzęsą od nadmiaru cukru a obok radny dwu licowiec kce wygrys dzielona, brawo komuna jesteś nie smiertelna _jak można się spodziewać takich czy ta druga nie ma wad panie ekspercie bo przetem były źle robione

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj