Strona główna Polityka Kolejne trzemeszeńskie śledztwo

Kolejne trzemeszeńskie śledztwo

839
7

Trzemeszeńscy samorządowcy nie dają chwili wytchnienia Prokuraturze Rejonowej w Gnieźnie. Pisaliśmy o tym w październiku w artykule „Cztery trzemeszeńskie śledztwa”. W ubiegłym tygodniu do Rady Miejskiej, jako podmiotu zawiadamiającego, wpłynęła informacja o wszczęciu kolejnego postępowania.

Jak wynika z pisma, śledztwo zostało wszczęte „w sprawie niedopełnienia od kwietnia 2014 r. do 30 czerwca 2014 r. w Trzemesznie, obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych poprzez zawarcie umowy dzierżawy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a następnie umowy inwestycyjnej Miasta i Gminy Trzemeszno i Remondis Aqua Sp z o.o. i działanie przez to na szkodę interesu publicznego, tj. o czyn z art. 231§ 1 kk”.

Jak nas poinformował prokurator Radosław Krawczyk, wszystkie śledztwa prowadzone są „w sprawie” co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutów popełnienia przestępstwa. Z uwagi na bardzo obszerny materiał dowodowy wymagający weryfikacji, trudno na tym etapie przewidywać kiedy nastąpi zakończenie tych postępowań.

7 KOMENTARZE

  1. W TEJ NASZEJ GMINIE TRZEMESZNO TO JUZ NIEKTORZY NIE MAJA WSTYDU JUZ TYLKO IM PROKURATURA ZOSTALA SZKODA ZE NIE WYCHODZA NA ULICE JAK KIJOWSKI KOD Z ZE SWOJA ELITA ZE SLABA PAMIECIA CZYLI SCIEZKA ZDROWIA WSTYD……….

  2. X jesteś dotknięty PIS szuka zlodzieji majątku wspólnego i przyjdzie do trzemeszna podatek -remondis a może radni zostali skorumpowani przes władze dla własnego dobra otworzyć oczy i przyznać się do manustwa pocztaj to zobaczysz że nie tak miało być i no nie horuj bo jedynie świecie. Poznańska

  3. Sory nie naleze do zadnej frakcji tylko mysle z rozumem po co oddawaliscie niemcowi czesc u nas nie ma ludzi madrych do tego zadzenia jaka byla komunalka glosowali za to teraz m…y w kubel tylko niektorym nie chcialo sie pracowac czy zazadzac tyle lat bylo TPK i bylo niewazne ze nawet w biurach czy na placu byl syf a teraz bym niemcowi odebral i znalazl ludzi madrych do zazadzania i tyle p. przewodniczacy czuwaj nad wszystkim bo zabiora nam reszte czysty zysk jakby nie czerpal korzysci to by na takiej malej gminie nie siedzial .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj