Strona główna Sport i rekreacja Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

2284
13

W minioną niedzielę (11 czerwca) odbyły się spławikowe zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, zorganizowane przez stowarzyszenie „Złoty Lin”. Były to również jednodniowe Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy Trzemeszno 2023.

Zawody przeprowadzono w czterech kategoriach: dziewczynki do 9 lat, chłopcy do 9 lat, dziewczynki 10 – 15 lat oraz chłopcy 10 – 15 lat. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 8:00 rano, a na zbiórce zameldowało się 35 młodych adeptów wędkarstwa. 

Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: Andrzej Lisiecki, Andrzej Górny, Leszek Gaca oraz Michał Nowakowski. Po 2 godzinach wędkowania uczestnicy zajęli miejsca:

Kategoria dziewczynki do 9 lat:

 1. Urszula Skotarczak 1650 pkt.
 2. Jessica Jankowska 1300 pkt.
 3. Mariola Jankowska 960 pkt.
 4. Zosia Jaskólska, Wiktoria Jankowska 790 pkt.
 5. Lena Kulińska 610 pkt.

Kategoria chłopcy do 9 lat:

 1. Maksymilian Skrobacki 1770 pkt.
 2. Kacper Janas 1050 pkt.
 3. Błażej Filipiak 820 pkt.
 4. Mikołaj Górkowski 800 pkt.
 5. Maciej Rutkowski 660 pkt.
 6. Maciej Balicki 500 pkt.
 7. Szymon Nawrocki 480 pkt.
 8. Maksymilian Michalak 430 pkt.

Kategoria dziewczynki 10 – 15 lat:

 1. Agata Osuch 540 pkt.
 2. Zosia Filipiak 520 pkt.

Kategoria chłopcy 10 – 15 lat:

 1. Mateusz Nowak 1900 pkt.
 2. Adrian Kasprzak 1300 pkt.
 3. Maciej Bilicki 1210 pkt.
 4. Martin Mikuła 1060 pkt.
 5. Olivier Krysiński 1010 pkt.
 6. Marcin Filipiak 950 pkt.
 7. Aleksander Lisiecki 860 pkt.
 8. Nikodem Kapczyński  840 pkt.
 9. Miłosz Ostrowski 830 pkt.
 10. Dawid Kipar 780 pkt.
 11. Filip Szymański 740 pkt.
 12. Brayan Watras, Jakub Filipiak  720 pkt.
 13. Jakub Rutkowski 620 pkt.
 14. Szymon Łukasiewicz 590 pkt.
 15. Filip Filipiak 580 pkt.
 16. Franciszek Górkowski 560 pkt.
 17. Kacper Kapczyński 520 pkt.
 18. Wiktor Balicki 430 pkt.
 • Młodzieżowym Mistrzem Gminy Trzemeszno 2023 w kategorii dziewczynki do 9 lat została Urszula Skotarczak.
 • Młodzieżowym Mistrzem Gminy Trzemeszno 2023 w kategorii chłopcy do 9 lat został Maksymilian Skrobacki.
 • Młodzieżowym Mistrzem Gminy Trzemeszno 2023 w kategorii dziewczynki 10 – 15 lat została Agata Osuch.
 • Młodzieżowym Mistrzem Gminy Trzemeszno 2023 w kategorii chłopcy 10 -15 lat został Mateusz Nowak.

Prezes stowarzyszenia Andrzej Lisiecki przyznał, że warsztaty i zawody wędkarskie dla dzieci cieszą się w ostatnich czasie dużą frekwencją, dlatego „Złoty Lin” zorganizuje kolejną imprezę jeszcze w tym roku.

fot. Złoty Lin

13 KOMENTARZE

 1. Pytając kolegi co się dzieje po zerwani żyłki no co ryba odpływa z haczykiem i się męczy do ostatnich swoich dni a jak połknie to się gdzieś wbije się gdzieś w przewodzie pokarmowym ryby i taka ryba cierpi do końca swoich dni to tylko ryba ważny jest ten sport moja pasja mówi mój kolega czy to jest normalne waszym zdaniem czy nie bo dla mnie jest nienormalne

  • tak ma pan racje ryba sie meczy ale męczą się takze kobiety w tym kraju

   proponuje Wyrwać się z ciemnej „dudy” zabobonu i nie pozwalac umierac matkom z płodem !

  • Nienormalne to jest to ,że w tym kraju czeka się na lekarza specjalistę miesiącami! Uważasz,że chory człowiek się nie męczy? Z Panią Spurek byś się dogadał. Jesteśmy na szczycie łańcucha pokarmowego skoro uważasz,że nienormalne jest jedzenie i łowienie ryb to masz braki w edukacji i to konkretne. Weź sobie kup robaki suszone czy coś, tylko wiedzieć musisz,że są suszone na żywca:)

 2. Wszystko ładnie pięknie. Pytam się jednak władz gminy. Dlaczego pozwalają na zabudowę tak blisko jezior naszych jezior. A jeśli nie pozwalają to dlaczego biernie się temu przyglądają. Widzę kolejne ogłoszenia rolasów, którzy sobie znaleźli biznes na życie. Sprzedają ziemię rolną pod zabudowę. Jeszcze mają tupet pisząc że można tam budować. powinni płacić normalnie podatki za sprzedaż ziemi nierolnej . Kaczyński miał w jednym rację. Pazerne są chłopy. Mało dostają różnych dopłat. Powinna być wprowadzona odgórnie jakąś strefa ochronna w której nie można budować żadnych domków przy jeziorze. Jeśli w gminie nie zrobią z tym porządku to społeczeństwo wywiezie na taczkach władze. Zabudują wszystko pod sam brzeg a później się dziwią że jeziora zanieczyszczone. Ciekawe gdzie odprowadzają ścieki. Temu trzeba się przyjrzeć.

  • Tak po wędkarzach nad jeziorem zostaje porządeczek sterty puszek czy słoików po kukurydzy, ścięte gałęzie drzew bo trzeba sobie ognisko rozpalić itd.

    • Wędkarz, ostatnio miałem rozmowę z takim jednym. Zapytałem wprost ile dal w łapę. Na co odpowiedział że wszystko jest legalne burmistrz wydał zgodę itd. Teren jest dla klientów ośrodka. Chodzi o plaze przy ośrodku nad jeziorem. Dawny rów. Tak samo działki na górze Izydora. Prywatne pomosty. Żeby takie jezioro mieć i mieszkańcy nie mają dojścia. Ciekawe jakby prawnika zapytać czy to legalne

    • Patorolnicy i patodeweloperka a potem my będziemy płacić podatki kolejne za skutki ich patodziałan. Te tandetne osiedla sama betonoza

 3. Jedna uwaga w temacie bezładu jaki panuje nad jeziorami.
  Jeśli myślicie że pozwolimy aby uchwalić plan zagospodarowania umożliwiający budowanie domów nad jeziorem w Bieslinie to jesteście w błędzie. Nie ma pieniędzy na drogi w sołectwie. Nie możemy się doprosić chodnika a tu się chce robić infrastrukturę dla obcych którzy zaczną swoje porządki narzucać? Nie z nami te numery. Nie ma na to naszej zgody!!! czy pan przewodniczący to zrozumiał?

  • Na bank jesteś wyborcą PiSu. Typowym ksenofobem (sprawdź sobie w słowniku co to znaczy) Tak wam te mózgi piorą, na zasadzie pokaże ci wroga a potem cie przed nim obronię. Strach przed ludźmi o innym kolorze skóry, o innej religii, inaczej kochającymi, inaczej myślącymi, a nawet z innej wioski. A pomyślałeś, ze każdy nowy dom to podatki dla gminy, z których buduje sie m.in. chodniki? Nie pomyślałeś. Bo myślisz, że pieniądze sa od Kaczyńskiego.

   • Wsadź sobie w d. te podatki. A jakie koszty będą musieli ponieść wszyscy podatnicy abyś Ty mógł się wybudować na tej ziemi rolnej w szczerym polu? I co zatkało? Pieniądze nie są od Kaczyńskiego Tuska ani innego . To są moje ciężko zarobione pieniądze które Ty chcesz zabrać aby sobie mieszkać w miejscu gdzie zabudowy nie powinno być. To jest teren NATURA 2000. Tyle mam Tobie do powiedzenia. Pokaż mi ile będzie niby tych wpływów z podatków i jakie te podatki będą. Jest to wielka niewiadoma. Wiadome jest jednak to że pierwszy przylecisz że ci wodociąg kanalizacja drogę i oświetlenie trzeba zrobić.a to kosztuje i to grube miliony!!! Mało jest innych działek pod miastem? Nie. kupiłeś pewnie tanią działkę rolną a teraz oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj