Strona główna Sport i rekreacja Zakończyły się ferie zimowe

Zakończyły się ferie zimowe

5940
3

Ferie zimowe dobiegły końca. W tym roku dzieci i młodzież z terenu gminy Trzemeszno mogły skorzystać z bogatej oferty wypoczynku, zorganizowanego przez Dom Kultury oraz miejscowe stowarzyszenia.

W ciągu pięciu dni zajęć w Domu Kultury uczestnicy zwiedzili galerię malarstwa i rzeźby w poznańskim Muzeum Narodowym, wzięli udział w zajęciach interaktywnych „Pięć Zmysłów”oraz „Fałszerze dzieł sztuki”. Wyjechali na basen do Mogilna i kina „Helios” w Gnieźnie, zapoznali się z pracą policji w trzemeszeńskim komisariacie, uczestniczyli w zajęciach praktycznych, ruchowych i integracyjnych.

Wypoczynek organizowały też stowarzyszenia, które otrzymały na ten cel dofinansowanie z budżetu gminy.

Hufiec ZHP w Trzemesznie zorganizował między innymi wyjazd do Konina, gdzie uczestnicy mogli zwiedzić park makiet „Mikroskala”, obejrzeć film w kinie 6D i zwiedzić ZOO. Wyjazd do Poznania połączony był ze zwiedzaniem Rogalowego Muzeum Poznania oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Był też wyjazd do Mogilna – na lodowisko i do kina „Wawrzyn”. Harcerskie ferie zakończył „Dzień Myśli Braterskiej” z udziałem zaproszonych gości.

Dzieci, które zdecydowały się spędzić ferie ze stowarzyszeniem „Teraz” mogły wyjechać na lodowisko, do kina i kręgielni w Mogilnie, „Jump Areny” w Poznaniu i klubu „Fantazja” w Gnieźnie. Zorganizowano dla nich szereg zajęć ruchowych na miejscu pod okiem instruktorów.

Wypoczynek zorganizował również Uczniowski Klub Sportowy „Lider” w Trzemżalu. Jego uczestnicy zwiedzili kopalnię soli w Kłodawie, a w drodze powrotnej sanktuarium w Licheniu. Zwiedzili Toruń, gdzie poznali zabytki starego miasta, brali udział w seansie i pokazach w planetarium. Był także wyjazd do kina. Pozostały czas wypełniły zajęcia sportowe na terenie miejscowej szkoły.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj