Strona główna Różne Zakończono spotkania pod hasłem „Bezpieczna woda”

Zakończono spotkania pod hasłem „Bezpieczna woda”

1109
4

Przedstawiciele Stowarzyszenia Pod Żaglami przeprowadzili szkolenia w pięciu placówkach oświatowych z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, na wodzie i w wodzie oraz udzielania pierwszej pomocy.

Głównym powodem zorganizowania cyklu spotkań informacyjno – edukacyjnych z uczniami w szkołach są rozpoczynające się wakacje oraz alarmujące doniesienia z lokalnych i ogólnopolskich mediów o ryzykownych zachowaniach dzieci i młodzieży, które mają miejsce podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Hasłem przewodnim spotkań z uczniami w szkołach było „Pamiętaj zdrowie masz tylko jedno! Lekkomyślność i brawura mogą prowadzić do tragedii”.

Zaprezentowano podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą, zaprezentowano również zespół zabiegów na fantomach, których zadaniem lub skutkiem jest przywrócenie podstawowych objawów życia, tj. co najmniej krążenia krwi lub krążenia krwi i oddychania, zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego, zasady bezpiecznego opalania się, kiedy nie należy wchodzić do wody, jak zachowywać się podczas kąpieli etc.

Ponadto uczestnicy spotkań przypomnieli sobie podstawowe numery telefonów alarmowych oraz jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi w czasie zgłoszenia wypadku. Na zakończenie każdego spotkania przeprowadzono krótki konkurs z nagrodami, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania związane z akcją „Bezpieczna Woda”. Każdy uczeń biorący udział w zajęciach jak również wychowawcy otrzymali materiał edukacyjny promujący akcję „Bezpieczna Woda”.

Zadanie publiczne było zrealizowane w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego, Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków, Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Powstania Wielkopolskiego w Kruchowie, Zespole Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 w Trzemżalu oraz Gimnazjum w Trzemesznie.

Cykl pięciu spotkań dofinansowany był przez Gminę Trzemeszno jako zadanie publiczne a wspierany przez MSiT, MEN, MSWiA, policję, POT, MZ i CTW – PTTK.

(spż)

4 KOMENTARZE

  1. pn dr to gdyby był taki pomocny jak sie idzie do gabinetu i wiecej uwagi pacjetowi poswiecil a moze na radnego startuje ?

  2. Mam pytanie kto sie zajmuje PLACEM KILINSKIEGO jeszcze troche to chodnikow nie bedzie widac tak zarastaja krzewinkami zero przycinania tak samo jest na skwerze JANA PAWLA robi sie jak w lesie kto za to bierze pieniadze .

  3. Świetna sprawa dla dzieci i młodzieży przed wakacjami. To już kolejny raz Stowarzyszenie pod Żaglami prowadzi pogadanki w placówkach oświatowych. Każde takie spotkanie pozostawia ślad w pamięci i to procentuje. Miłych wakacji i dużo zdrowego rozsadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj