Strona główna Różne Tytuł „Ekolidera” dla Przedszkola nr 1

Tytuł „Ekolidera” dla Przedszkola nr 1

1258
2

Przedszkole nr 1 im. „Chatka Puchatka” w Trzemesznie otrzymało tytuł Ekolidera 2018. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca w Gajówce na terenie Nadleśnictwa Gniezno.

Pamiątkowy grawerton odebrali przedszkolacy, którzy wyróżnili się w przedszkolnych działaniach ekologicznych, Blandyna Nitka (koordynator działań proekologicznych w Przedszkolu nr 1) oraz Maria Szymańska (dyrektor).

Konkurs został zorganizowany po raz 18. przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Miejski w Gnieźnie, Polski Klub Ekologiczny, Nadleśnictwo Gniezno i Polski Związek Łowiecki. Idea konkursu opiera się na działaniach w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami i uświadamia, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze.

Ekolider obejmuje wiele kategorii: odzysk surowców wtórnych, odzysk nakrętek butelek PET, pomoc zwierzętom leśnym, ekolans, czyli pomysł na propagowanie inicjatyw i edukacji ekologicznej społeczeństwa.

„Chatka Puchatka” tytuł Ekolidera zdobyła po raz czwarty.

(Przedszkole nr 1)

2 KOMENTARZE

  1. Wspaniala inicjatywa Przedszkola! Postawa godna naśladowania. Oby dzieci przynosiły do domu zasady wpajane przez Panie Nauczycielki 😊

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj