Strona główna Na sygnale Seryjni włamywacze w rękach policji

Seryjni włamywacze w rękach policji

1784
16

Trzemeszeńscy policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy. Mężczyźni w wieku 27 i 31 lat podejrzani są o kradzieże z włamaniami do różnych budynków i kradzież roweru. Sąd Rejonowy w Gnieźnie na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczne areszty.

Sprawa zaczęła się od włamania do zakrystii kościoła parafialnego w Trzemesznie. Doszło do niej na początku czerwca. Łupem sprawców padły elektronarzędzia na szkodę firmy wykonującej prace konserwatorskie. Kilka dni później sprzed marketu mieszczącego się przy ul. Roosevelta w Gnieźnie skradziono rower.

Następnie między 11 a 13 czerwca doszło do włamań do garażu i domu jednorodzinnego w budowie oraz kradzieży elektronarzędzi. Łączne straty poszkodowani wycenili na ponad 18 tysięcy (skradzione przedmioty i uszkodzone mienie podczas włamywania się).

Sprawą zajęli się policjanci z Trzemeszna, działający pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. Dzięki zapisom monitoringu miejskiego, a także monitoringu sprzed kościoła policjanci wytypowali krąg osób, które mogły być potencjalnymi sprawcami.

Dalsze czynności stróżów prawa wskazały już na konkretne osoby. Kilka dni temu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 27 i 31 lat. Podczas wykonywania czynności okazało się, że jeden z zatrzymanych ma również na swoim koncie włamanie na początku stycznia tego roku do sklepu przy ul. Kilińskiego w Trzemesznie. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży. Na wniosek policji i prokuratury w piątek, 22 czerwca Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec nich tymczasowe trzymiesięczne areszty.

(KPP Gniezno)

16 KOMENTARZE

    • Ten pan juz dawno powinien siedziec, miast tego wakacje na laweczkach przy napojach wyskokowych. Szlag mnie trafia ze tacy ludzie po ulicach chodza a ekspedientki musza za takim chodzic krok w krok.

  1. To MICKIEWICZA całą ZAMKLI ? Czy tylko ZĄBIEGO .A PAMIĘTAM JAK MAMA GO DO SZKOŁY ZA RĄCZKE PROWADZAŁA TAKI GRZECZNY BYŁ !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj