Strona główna Polityka XXVII sesja Rady Miejskiej Trzemeszna

XXVII sesja Rady Miejskiej Trzemeszna

954
10

Już w najbliższą środę (27 kwietnia) w auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbędą się obrady XXVII sesji Rady Miejskiej Trzemeszna. Pod głosowanie zostaną poddane m.in. uchwały ws. zaciągnięcia kredytów na przebudowę trzemeszeńskich ulic, budowę oświetlenia w Miatach i Zieleniu oraz modernizację budynków trzemeszeńskiego gimnazjum.

Szczegółowy porządek obrad XXVII do pobrania |TUTAJ|. Początek posiedzenia zaplanowano na godzinę 14:00.

10 KOMENTARZE

 1. Idą po lichwę jednocześnie płacąc rok rocznie zewnętrznej kancelarii prawnej 600 000 – 700 000 tysięcy złotych za działanie, które w innych gminach wykonują etatowi pracownicy ? Do tego utrzymywanie etatów, które są jakąś fanaberią administracyjną … Za to tylko można by wyremontować jakieś drogi – bez odsetek … Tutaj warto potrzeć radnym na ręce, szczególnie wymagać uzasadnień co do głosowania.

  Ponad Podziałami ma „krew na rękach”, ponieważ nie odpaliło referendum nad odwołaniem tej jednej wielkiej patologii w zarządzaniu …

  Czytając porządek obrad – logika znana, sprzedajemy – jednocześnie zadłużamy się by realizować swoje bieżące cele, środki ze sprzedaży nie starczą na pokrycie długów – więc pozostanie pętla długów … PP przejmą zgliszcza jak tak dalej pójdzie …

 2. Czyja to logika panie Macieju? Kto był za sprzedażą św. Wojciecha? Tak, wiem cała rada z wyjątkiem Pani Krzyżaniak. Ale to pani Sobieszak, panowie Peno , Matelski krzyczeli, że nie sprzedać to hańba . Tak. Hańba!. A kto jak nie szef PP wymusił zwiększenie budżetu na 2016 rok dla zrealizowania swoich przyszłych celów wyborczych? Przecież chwalił się tym na prawo i na lewo. Tylko nie dopowiedział, że zwiększenie budżetu było możliwe tylko przez zadłużenie. Tak więc środowe głosowanie będzie tylko konsekwencją wcześniejszych ustaleń.

 3. Hm ciekawie to 550 000 pln. na halę widowiskową w Kruchowie to też wina PP. 3,5 mln. pln dla Paroca rozumiem że też wina PP.A Gimnazjum bez toalet to standard i Liceum ze śmierdzącymi kiblami to norma dla Pani/a Maryny.Co dalej wymieniać ? np:odejście przedsięboiorcy do Mogilna i strata kilkudziesięciu tysięcy za podatek od środków transportu,a tu następni się szykują. A budżet to się negocjuje a nie rzuca na biurka radnych jak jakiś ochłap. I jeszcze jedno wybory są za 3 lata no 2,5 a Trzemeszeńskie ulice wyglądają (nie wszystkie)jak po wojnie w Czeczenii i do tego czasu należy je naprawiać.Co Pani pupil robił przez 10 lat że Dąbrowskiego sztuką jest przejechać ? A przez 420 dni nie był w pracy przez dwie kadencje ( czyli dni roboczych blisko 2 lata).Nie wspomnę o Vat to też wina PP.Ha,Ha,Ha.Można by dalej wymieniać nasze „osiągnięcia” ale po co ?

 4. Cyt .
  ,,Wy nie cofniecie życia fal !
  Nic skargi nie pomogą !
  Bezsilne gniewy , próżny żal .
  Świat pójdzie swoją drogą ,, .
  A.A.
  Tak zadecydowali wyborcy a od frazesu nie ma odwrotu .

 5. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno , słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swą opowieść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj