Strona główna Sport i rekreacja Wystartowała IX Sztafeta Trzeźwości

Wystartowała IX Sztafeta Trzeźwości

1082
15

Dzisiejszego poranka, punktualnie o godzinie 9:00, w trzemeszeńskiej bazylice rozpoczęto dziewiątą edycję „Sztafety Trzeźwości”. Uczestnicy wydarzenia, wraz z przedstawicielami miejscowego samorządu, zapalili świecę w intencji trzeźwości, a następnie udali się pod pomnik Jana Kilińskiego, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów oraz start biegu.

Przy pomniku pojawili się m.in. burmistrz Krzysztof Dereziński, jego zastępca Dariusz Jankowski, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno oraz zastępca przewodniczącego Daniel Bisikiewicz. Po kilku minutach uczestnicy sztafety wyruszyli do Witkowa – tam zaplanowano pierwszy postój trasy, przebiegającej przez cały powiat gnieźnieński – Trzemeszno, Witkowo, Niechanowo, Żydowo, Mieleszyn, Kłecko, Czerniejewo, Pawłowo, Zdziechowę i Łubowo. Finał biegu zaplanowano na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie około godziny 16:15.

Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem Związku Stowarzyszeń Abstynenckich w Poznaniu, Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej oraz burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego.

15 KOMENTARZE

  1. Panie Burmistrzu załóż chociaż garnitur w końcu składasz Pan kwiaty pod pomnikiem Kilińskiego chyba że wybierałeś się do biedronki.

  2. Wystarczyło pobiec trasę:ul Kopernika-siłownia pod chmurką-nocny sklep z alkoholem,którego nazwy wymieniać nie trzeba…To trasa nocnych pijackich,bardzo głośnych maratonów.

  3. Niesamowite zabezpieczenie!Chronicie burmistrza i wice,bo chcą sobie pobiegać?A gdzie jest policja trzemeszeńska,jak w każdy weekend,nocą ciągną głośne pielgrzymki ul.Kopernika,do nocnego sklepu z alkoholem?

  4. Brak czasu na codzienne życie -należało do złożenia kwiatów bburmistrz Miasta odaje hołd ofiarom alkoholu –może który jest narkotykiem który śzkodzi pijacemu rodzinie a jak pijący ma odpowiednie stanowisko to jest to problem całkiem nieźle. .śmierdzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj