Strona główna Sport i rekreacja XXVI Bieg im. Jana Kilińskiego

XXVI Bieg im. Jana Kilińskiego

1690
16

Już po raz 26. odbył się tradycyjny bieg im. Jana Kilińskiego na trasie z Mogilna do Trzemeszna. Dystans półmaratonu (21 km) ukończyło 467 zawodników, co jest rekordem frekwencji w historii tej imprezy.

Jako pierwszy linie mety przekroczył Nduva Boniface Wambua z Kenii, drugi był Maciej Łucyk z Poznania, trzeci Blahodir Yuriy z Ukrainy. Najszybszą kobietą okazała się Julia Diałlowa z Ukrainy, na drugim miejscu wśród kobiet znalazła się Katarzyna Besz – Malinowska z Poznania, a na trzecim Iwona Maciąg z Bolewic.

Najszybsi zawodnicy z naszej gminy to Michał Szukalski, Dawid Bąk i Dominik Nowicki. Najszybszą trzemesznianką okazała się Aneta Bartkowska, druga była Żaneta Wiśniewska, trzecia Justyna Stankowska.

Biegowi głównemu towarzyszyły biegi dziecięce i młodzieżowe. Najmłodsi rywalizowali na dystansie 100 m.

Niemałym zainteresowaniem cieszył się rozgrywany od niedawna bieg na 3,5 km, którego trasa wiodła ulicami naszego miasta. Tu najszybszym okazał się Jakub Lewandowski z Gniezna, który zaledwie o 2 sekundy pokonał zawodnika z Trzemeszna – Pawła Gorzelańczyka. Trzecie miejsce na podium przypadło również trzemesznianinowi – Pawłowi Świątkowskiemu.

Głównym organizatorem biegów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie.

|Zobacz wyniki zawodników z gminy Trzemeszno|

|Zobacz pozostałe wyniki|


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

16 KOMENTARZE

  1. Biegł Paweł Leszek artysta kabaretowy i krzewiciel zdrowego odżywiania. Szkoda, że nie poznałam go na ulicach Trzemeszna, bo by miał doping jak nikt.

    • Kabareciarz przereklamowany a jeśli chodzi o druga kwestie to rzeczywiście jest dobry 🙂 niech się skupi na jednym

  2. Pełen podziw! Tym bardziej,że nigdy nie zrozumiem pasji biegania 🙂 Zdjęcie 48 – poruszające i piękne w swej wymowie.

    • Do biegania trzeba mieć charakter, zdrowie i wygodne buty. Charakter jednak na miejscu pierwszym. Chcę biegać, ale brak mi pierwszego. To dotyczy chyba wszystkich sportowców amatorów. Oklaski dla nich.

    • Paweł to zdolny aktor i satyryk. Byłeś kiedy występował? Ja go widziałem i słyszałem. Podziw dla tak zdolnego naturszczyka. I biegacz z niego całkiem całkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj