Strona główna Sport i rekreacja Spływ po jeziorze Ostrowickim

Spływ po jeziorze Ostrowickim

1015
1

W ubiegłą sobotę odbył się pierwszy spływ kajakowy z cyklu trzech spływów po jeziorach Ostrowickim, Kamienieckim i Popielewskim. Kierowany był do harcerzy, instruktorów oraz sympatyków ZHP i przebiegał po jeziorze Ostrowickim.

Wyjazd o godzinie 9:00 zapowiadał się pochmurnie i deszczowo, ale pogoda zaskoczyła nas swoją przychylnością. Na placu Kosmowskiego przywitało nas słońce. Podczas wodowania kajaków i przeprowadzona została rozgrzewka w postaci gimnastyki oraz szkolenie dotyczące bezpieczeństwa na wodzie.

Podczas spływu dopisywały humory. Pierwszy odpoczynek odbył się na plaży w Ostrowitem. Następnie opłynęliśmy wyspę i dotarliśmy do urokliwego miejsca o pagórkowatym terenie. Atrakcją była obserwacja ptactwa wodnego oraz powolne budzenie się przyrody.

Około godziny 14:00 zakończyliśmy spływ, zjedliśmy upieczone kiełbaski, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, podziękowaliśmy sympatycznym gospodarzom za gościnę i wróciliśmy do domu. Spływ został dofinansowany przez Urząd Miasta w Trzemesznie w ramach projektu dla rozwoju sportu.

Następny spływ planowany jest na jeziorze w Kamieńcu w drugiej połowie maja.

(ZHP Trzemeszno)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj