Strona główna Na sygnale Wypadek w czasie festynu

Wypadek w czasie festynu

10944
43

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował dziś po godzinie 18 w Wymysłowie. Doszło tam do wypadku podczas festynu z okazji Dnia Dziecka.

Jedną z konkurencji był wyścig rodziców w parze z dziećmi. Wtedy to doszło do upadku ojca wraz z 7 letnim synem, który uderzył głową o twarde podłoże.

Ostatecznie chłopiec nie został zabrany przez załogę śmigłowca. Do szpitala odwiozła go karetka pogotowia.

43 KOMENTARZE

 1. Kto to powiedział?:
  „Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje. Są jeszcze głupsi”
  Podpowiedź.
  Jeden z bohaterów „Nocnej zmiany”*.

  *4 czerwca to czarny dzień w historii naszego państwa, nie żadne święto.
  4 czerwca 1992 r. Wałęsa czyli Bolek (donosiciel, kabel, TW, etc.) razem z Tuskiem, który razem z komunistami przyczynił się do odwołania rządu Jana Olszewskiego, który chciał ujawnienia listy tajnych współpracowników (TW), którzy znaleźli się w strukturach publicznych.

  Jakieś analogie do czasów współczesnych?

  Owszem.

  Dziś ten sam Tusk chce „liczyć głosy”, aby odwołać demokratycznie wybrany rząd, który chce wyjaśnić wpływy ruskich na polskich polityków.

  Z kim, ten jeden z głównych aktorów „Nocnej zmiany” z 1992 roku (Tusk) dziś będzie maszerować świętując (uwaga wybory nazywane przez nich „wolnymi” – gdzie przed wyborami komuniści mieli zapewnione 65% miejsc w sejmie – czyli większość – wolę wyjaśnić)?
  Tusk będzie świętować podwójnie. Świętować będzie to, że udało się dogadać z komunistami w kwestii tych „wolnych” wyborów i to, że kilka lat później doprowadził z tymi samymi komunistami do upadku rządu, który chciał usunąć donosicieli z życia publicznego.

  Dziś ten sam Tusk pójdzie z Czarzastym – komunistom z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

  Zamiast nawoływać dzieci do przemocy niczym Seweryn (rzekomo autorytet – tylko w czym mam go naśladować?) zwrócę się do młodzieży.

  Drogie dzieci, droga młodzieży! Uczcie się historii i nie wierzcie starym komunistom i kapusiom. Sami doszukujcie się prawdy i nie dajcie sobie wmówić bzdur. Bądźcie krytyczni wobec tego, co Wam się wkłada do głowy. Pamiętajcie też o jednej bardzo ważnej rzeczy. Media są finansowane przez tych, którzy chcą kreować daną rzeczywistość po swojemu a nie koniecznie tak jak faktycznie jest!

  Życzę miłego dnia.

  • To wątek o wypadku dziecka, ale troll to troll. Dostał tekst do wklejenia więc to zrobił. Proszę Was, nie odpowiadajcie mu.

   • Różnica między wolnością a zniewoleniem polega na tym, że każdy ma prawo wyboru. Kim jesteś, że wskazujesz ludziom, co mają robić? Nie oczekuję, żeby ktokolwiek mi odpisywał a Ty? Wolność jest wtedy, kiedy ludzie robią tak jak chcesz. Co to ma wspólnego z wolnością?

    Sędzię Marcinkaka też zmusili do samokrytyki w stylu sowieckim. Niczemu winny sędzia został złamany przez najbardziej przejrzystą organizację piłkarską, która brzydzi się ruskimi rublami. Jakby poszedł dziś z Tuskiem UEFA uznałaby go za obrońcę demokracji. Jak pojawił się na konferencji biznesu uznano to za wspieranie skrajnej prawicy. Wolność wg komunistów jest wtedy kiedy robisz zgodnie z ich prykazem.

    Gdzie mieszkasz? Pytam, gdyż chciałbym wiedzieć, gdzie nie chodzić abyś nie zaatakował mnie zgodnie z apelem Seweryna.

    • Historyku, wolność słowa nie może przyćmić tragedii jaka się wydarzyła i ze względu na szacunek dla poszkodowanego chłopca, wymaga powściągliwości. Życzę chłopcu szybkiego powrotu do zdrowia.

    • Jeśli wierzysz, że to była konferencja na temat biznesu to jesteś bardzo naiwny. Warto też rozróżniać dobro od zła.

  • ja npo mieszkam za greanicą w UK i rzad nasz kochany ograniczył nam głosowania bo w sadazach wyslo ze zagranica by glosowala na PO lub inne partie niz PiS to uwazasz pan za demokracje tak ?
   To moze sie podobac tylko Zomowcowi takiemu jak tu wyzej pisal

   A to ze w Domach pomocy Społecznej 100% poprawcia mial Duda to jak wyjasnisz ? coo ? TVP ci juz mozg sprała do konca ci ludzie z Solidarnosci byli internowani niepotrzebnie bo wrocilo to co bylo

  • Gościu możesz sobie zastąpić słowo ruskich a na Amerykanów czy też unia europejskiej i wtedy sobie odpowiedź ile będziesz miał komisji czy też jaka demokrację gdzie głosy są kupowane.

   • nie gosciu bo guest jak juz piszesz do kogos za granica ;p i zastapic mozesz kimkolwiek ale takiego złodziejstwa i oszustwa nie bylo ! jak ci sie podoba to jedz do Łukaszenki bedziesz mial to nadal

  • A ten rząd to w wyniku głosowania odwołali czy było to odwołanie siłowe? Oczywiście wiem, że w wyniku głosowania i takie są właśnie prawa demokracji. Tobie może się to nie podobać ale w tym momencie większość zdecydowała inaczej

 2. Panie Zygmuncie!Czy komentarze polityczne pod informacją o wypadku są właściwie?
  Czy nie uważa Pan, że to zaśmiecanie portalu?

  • Prawda w oczy kole? Podobno idziecie w marszu w obronie wolności. Nikogo w swoich wpisach nie obrażam więc w czym masz problem?

    • Naprawdę tak zabolało kilka niewygodnych pytań, że nerwy puszczają? Wiem, że temat jest niezwiązany z artykułem. Co z tego? Żyjemy w wolnym kraju i mogę robić (w tym pisać komentarze) co uważam za słuszne. Nikogo nie obrażam. Ty za to walczysz o rzekomą wolność a najchętniej popierasz Tuska i jego ziomków za czasów, których służby specjalne nachodziły redakcja w celu zabierania siłą laptopów, na których były wrażliwe dane dotyczące informatorów redakcji. Takiej „tuskowej wolności słowa” mówię stanowcze NIE.
     Tak na marginesie. Kultura, jak i podstawy języka polskiego, wymagają używania dużej litery przy zwracaniu się per „Ty” do drugiej osoby. Nie wiem, czy Ty to rozumiesz? Widzisz różnicę między Twoim wpisem a moim? Zapytaj swojego polonisty. Z pewnością chętnie udzieli Tobie nauki w tym zakresie.

  • Wnioskuję, że zakażesz transmisji marszu organizowanego przez Tuska, gdyż TVN oglądają też dzieci a tam mnóstwo wulgaryzmów i nawoływania do przemocy (widać to po transparentach, z którymi przyjechali ci „obrońcy wolności”). Prawda w oczy kole.

   Apelujesz o wprowadzenie cenzury? Kto ma być cenzorem w prywatnym medium?

 3. Wyborcy Tuska, Czarzastego, Hołowni, Kosiniaka (jedynie słusznej opozycji) jesteście dumni z języka tolerancji i miłości jaki można usłyszeć i zobaczyć na dzisiejszym marszu? Pytam, gdyż mam pewien problem z określeniem czym są wulgarność i agresja, skoro to co zaprezentowano dziś nazywa się językiem miłości i tolerancji wobec bliźniego.

  • Nie trzeba mowić czego to był spęd, samo się na język ciśnie. Nawet hymnu nie potrafili zaśpiewać. Brawo dla tego pilota za przelot samolotem z napisem na banerze,,do Berlina,,

   • Według komentatorów, oczywiście „niezależnych” było to niestosowne. Przecież w tych dwóch słowach „Do Berlina” jest pełno wulgarności i przemocy.🤔 Nie to co głosili uczestnicy marszu. Tam panowała pełna „kultura”. 🤔
    Stosowne były tam hasła pełne „miłości” i „tolerancji” do drugiego człowieka.🤔
    Myślę, że wśród wczoraj maszerujących 100 procent z nich doskonale w praktyce realizowało najważniejsze z przykazań. Przykazanie miłości, które choć nie trzeba im zapewne przypominać, brzmi tak:
    „Będziesz miłował Pana Boga swego z całego serca swego, z całej duszy swojej i ze wszystkich sił swoich, a BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO.”

    • Tam to było upokorzenie inteligencji .Każdy zdrowo myślący wie, że takimi zbiorowiskami nic się nie zmieni. Przeszli pokrzyczeli , powyli i tylko tyle .Tego Holownie zaprosili chyba tylko po to żeby większe zbiorowisko zrobić,bo do głosu go nie dopuścili 🤣. Przywoływanie Boga przez kogoś, kto ma poglądy antyreligijne , jest zupełnie nie na miejscu. Tfusk też przed wyborami ołtarzyki w domu ustawiał, a po wyborach zaraz znikły. Szybko wiara w Boga mu przeszła.

    • W 1968 roku padały słowa „Żydzi do Izraela” W nich też nie był wulgarności i przemocy? Ile krzywdy wyrządziły Polakom żydowskiego pochodzenia? Miłość wypływa z palca pani Lichockiej, z „mord zdradzieckich” Kaczyńskiego.- to są członkowie PIS nie osoby nie należące do partii

    • „Stosowne były tam hasła pełne „miłości” i „tolerancji” do drugiego człowieka.” – jaka w gminie tolerancja? Niemaą skał coby kalekich roztrzaskiwać. Ważny jest Jankiel i pieniądze. Chwycieliście się gniezna – ale towarzyskie atrakcje sponsoruje Wam Panowie powiat mogileński.

 4. Gdzie widziałeś te wulgaryzmy? Popatrz na ekstraligę i kiboli jakie hasła i transparenty w kierunku Tuska. Jak Obajtek prowadził rozmowę. Przykłady można mnożyć bo spora część naszego społeczeństwa używa wulgaryzmów na co dzień. Czy hasła do zmiany rządu to jakaś wielka sprawa? Jeśli nie pamiętacie to opozycja jest w Sejmie i Senacie bo tak zadecydowali wyborcy.

  • Tej ci dopiero internet włączyli czy z piwnicy wypuścili ? Gdzie ty widziałeś transparenty na Tuska w ekstraklasie ? 10 lat temu Ok teraz trybuny maja gdzieś Tuska i resztę !!! Co za snopek …

    • Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Przeczytaj co napisałeś snopku o kibicach 🙂 zawiesiles się dokładnie 12 lat temu na hasłach i transparentach kibiców i odwiesić się do dziś nie możesz bo brak argumentów !!!! Chcemy rowery z T-34 idąc twoim tokiem rozumowania było wcześniej i się liczy prawda a może sławne 3X Tak …

 5. Ciekawe czy nauczyciele tych ludzi, którzy maszerowali w Warszawie są dumni z tego, w jaki sposób wychowali tych ludzi? Na takich kreatywnych, inteligentnych no i oczywiście elokwentnych…
  Duma Was rozpiera?

   • Sprawa nie dotyczy mnie, gdyż mnie nauczyciele, za co im z całego serca dziękuję, nauczyli, że człowiek nie powinien być wulgarny, chamski, mściwy, agresywny, etc.
    Sprawa dotyczy tych, którzy uważają się za ludzi rzekomo wykształconych, a którzy w sposób całkowicie odmienny, aniżeli mnie wpojono, postrzegają zasady współżycia społecznego czyli jak zachowuje się albo raczej jak powinien zachowywać się człowiek względem drugiego człowieka.
    Przy tej okazji chciałbym podziękować swoim nauczycielom, za to, że byli wymagający w stosunku do mojego pokolenia. Nie wszyscy wzięli sobie do serca rady nauczycieli ale tak to już w życiu bywa. Ludzie są RÓŻNI. I trzeba to zrozumieć. Ja to rozumiem. Maszerujący z Tuskiem wydaje mu się, że niekoniecznie.

 6. Sam fakt umieszczenia swoich preferencji politycznych pod relacją opisującą ludzkie nieszczęście, świadczyć że twoi nauczyciele wszystkiego Ciebie nie nauczyli albo przespałeś część wykładów.

  • To nie są pretensje polityczne. W jaki sposób obraziłem dziecko czy rodzinę tego dziecka? Myślę, że rodzice dziecka mają w poważaniu to, co znajduje się w komentarzach. Myślę, że są zadowoleni z tego, że nikt nie pisze tu bzdur na temat samego wypadku. A tak w ogóle to nie mają głowy do tego, aby śledzić to, co tu pisze się na forum w przeciwieństwie do Ciebie, osoby która za wszelką cenę chce o tym wydarzeniu czytać. Fakt, że ludzie nie piszą po raz kolejny o tym, że za dużo straży przyjechało może Ciebie smucić.

   • Ottak pisał o preferencjach politycznych a nie pretensjach😀A Twoje preferencje są jasno zdeklarowane w każdym wpisie.

    • Słownik wywinął niezły numer.
     To jakie są niby moje preferencje wg Ciebie?
     Wiem. Z pewnością jeśli zadaje się pytanie niewygodne dla PO uznajesz mnie za wyborcę PiS. Jest to tak słabe, że szkoda wchodzić w polemikę, gdyż jest to rozmowa, jak to mawiał pewien klasyk, „konia z wiadrem”. Działa to, ku Twojej satysfakcji, w drugą stronę. Odważysz się podważyć autorytet władzy to zaszufladkowany zostaniesz jako wyborca totalnej opozycji.
     Na szczęście nie Ty będziesz oddawał za mnie głos w urnie. Na Twoje szczęście nie ja będę za Ciebie oddawał głos w urnie.
     Mamy w końcu pełnię demokracji pomimo tego, że być może uważasz, że żyjemy w jakimś strasznym totalitarnym państwie. Mogliście sobie wyjść na marsz wznosząc obraźliwe hasła. Nikt Wam tego nie blokował. Nie urządzał prowokacji policji, etc. Z zamachem na wolność i demokrację mieliśmy za czasów Tuska, kiedy to:
     – nasyłano służby na niezależnie media;
     – nasyłano służby na młodych ludzi, którzy krytykowali prezydenta „bula” w internecie;
     – strzelano do górników, którzy ośmielili się upomnieć o swoje wynagrodzenie;
     – blokowano Marsz Niepodległości, czy urządzono prowokacje typu podpalenie budki pod ambasadą Rosji aby zdyskredytować polskich patriotów;
     – etc.
     Masz jeszcze jakieś wątpliwości za czyich rządów można bezkarnie wyjść na ulicę i manifestować?
     Ja potrafię być krytyczny bez względu na barwy partyjne a Ty?

     • Ty nie zadajesz pytań tylko stawiasz tezy. Demokrację zabiera się powoli. Dziś prawo jest dla ludzi władzy- są praktycznie bezkarni. Uchwalanie byle jakich ustaw, które trzeba kilkakrotnie nowelizować.Niszczenie wolnych mediów – nie TVNu bo im krzywdy nie zrobią tylko tych mniejszych. Aparat państwa działa na korzyść jednej partii. Traktowania ludzi z niepełnosprawnościami jak wrogów. Brak dobrze Działającego Trybunału Konstytucyjnego. Podsłuchiwanie opozycji. To są oznaki niszczenia demokracji. Wczoraj Twój Prezydent chwalił UE a pamiętasz co mówił wcześnie?

     • Przecież ten marsz miał być prowokacją, ale im się nie udało,bo wszyscy ich olali. Już by lewactwo miało czym szczuć na Polskę przed eurokołchozem.

 7. Dzisiaj budka recytował hymn, bo śpiewać nie potrafi, ale to jeszcze nie problem, problem sobie zrobił,bo chciał błysnąć że umie na pamięć ,to i tak gdukał i słowa poprzekręcał 🤣

 8. Jeśli jest znak zapytania na końcu zdania to w szkole podstawowej uczyli mnie, że jest to pytanie. Teza kończy się kropką. Ciebie uczyli inaczej? To musisz wrócić chyba do szkoły podstawowej.
  Prezydent Duda jest prezydentem wybranym w demokratyczny sposób. Tak samo zostali wybrani wcześniej Wałęsa, Kwaśniewski czy Komorowski. Nikt wcześniej nie podważał ich wyboru i mandatu. Teraz kiedy jest prezydent Duda przez lata następuje kwestionowanie jego prezydentury. Wszyscy byli prezydentami mojego państwa. Kwestia oceny, do czego każdy ma prawo, to kwestia wtórna. Za jednego swojego prezydenta wstydziłem się bardziej a za drugiego mniej. Z jednego byłem bardziej lub mniej zadowolony. Z demokratycznymi wyborami się nie dyskutuje. Uznaje się je. Naprawdę daj już spokój z próbą robienia z siebie pokrzywdzonego. To już nie działa. Każdy, kto chciał widzieć jacy to pokrzywdzeni są zwolennicy Tuska mógł to dawno zaobserwować. Wiele manifestacji pełnych agresji świadczą nie o tym, że jesteście pokrzywdzeni tylko o tym jak jesteście pełni nienawiści.
  Masz ogromną szansę zamanifestować razem z Tuskiem w Poznaniu. 16 czerwca. Będziesz się tam czuł jak ryba w wodzie. Wrzuć jakieś fotki na FB abyśmy wiedzieli jak się tam bawiłeś. Nie zapomnij przygotować sobie transparentu z jakimś hasłem z programu wyborczego PO. Bo program to chyba w końcu jakiś macie. Wybierz sobie jakieś pełne tolerancji hasło. Takie godne prawdziwego demokraty i człowieka szanującego tych, którzy mają odwagę mieć inne zdanie.
  Udanego maszerowania w Poznaniu.

 9. Anonim 1 pisze wyżej:
  „W 1968 roku padały słowa „Żydzi do Izraela” W nich też nie był wulgarności i przemocy? Ile krzywdy wyrządziły Polakom żydowskiego pochodzenia? Miłość wypływa z palca pani Lichockiej, z „mord zdradzieckich” Kaczyńskiego.- to są członkowie PIS nie osoby nie należące do partii”

  Zanim zaczniesz wiązać wydarzenia z 1968 z wydarzeniami, które nie mają nic wspólnego z tamtym okresem powiedz jaką rolę odegrała posłanka PO niejaka Iwona Śledzińska-Katarasińska w tych haniebnych wydarzeniach z 1968 roku. Naprawdę myślisz, że ludzie nie potrafią szukać podstawowych informacji w internecie? Za kogo Ty uważasz większość Polaków? No chyba nie za tych, za których ma Tomasz Lis.

  Poniżej możecie sobie poczytać jaka była w 1968 roku prawdziwa twarz dzisiejszej posłanki jedynie słusznej partii PO.
  Anonimie 1. Poczytaj, zdobądź podstawową wiedzę a dopiero później zabieraj się za pisanie tych swoich, jakże obiektywnych, komentarzy.

  https://wpolityce.pl/polityka/551594-sledzinska-katarasinska-jak-za-dawnych-czasow-twitter-wrze

 10. WSA w Warszawie (jednoosobowo) czyli podobno polski sąd administracyjny na wniosek Niemców wydał orzeczenie o zamknięciu kopalni w Turowie.
  Wcześniej próbowano wymusić zamknięcie tej kopalni przez europejski trybunał (również jednoosobowo).
  Jeden sędzia ma decydować o losie dziesiątek tysięcy ludzi, którym kopalnia daje pracę i energię?
  Niemcy mają 7 kopalni węgla brunatnego w tamtej okolicy. Te rozumiem nie szkodzą środowisku. Szkodzi tylko jedna, przez absolutny przypadek, polska.
  Czesi poszli po rozum do głowy i nie widzą przeszkód do funkcjonowania Turowa.
  Niemcy mają nam, Polakom, mówić co możemy u siebie robić?
  Tymczasem organizatorzy marszu z 4 czerwca w imię wolności chcą postawić przed sądem pilota samolotu, który przeleciał nad Warszawą z napisem „Do Berlina”.
  Faktycznie trzeba ściągać tego pilota. Tak w praktyce wygląda wolność słowa w wykonaniu opozycji totalnej.
  Demokracja jest wtedy, kiedy decydują sądy? Powodzenia w takim pojmowaniu demokracji.
  Hitem dnia jest „znajomość” Mazurka Dąbrowskiego, hymnu Polski przez Borysa Budkę z PO. Redaktor Rymanowski mógł zapytać go o treść hymnu Niemiec. Może byłoby łatwiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj