Strona główna Różne Na sesji o sporcie i straży pożarnej

Na sesji o sporcie i straży pożarnej

2528
32

Na ostatniej sesji Rady Miasta (która odbyła się w świetlicy wiejskiej w Cytrynowie) radni mieli przegłosować kilka zmian w budżecie na rok bieżący. Wśród nich znalazła się kwota 54.000 zł przeznaczona na sport ligowy.

Przypomnijmy, że w naszej gminie działają trzy kluby biorące udział w rozgrywkach ligowych. Są to Zjednoczeni, Trzemeszeńskie Towarzystwo Sportowe i Międzyszkolny Klub Sportowy.

O przeznaczenie tych środków wnioskowała Rada Sportu. Jak tłumaczył jej przewodniczący Marcin Jakubiak, w pierwszym półroczu na ten cel wydatkowano 120.000 zł, pozostało jedynie 70.000 zł dla trzech klubów. Bez dodatkowego wsparcia finansowego nie są one w stanie dokończyć tegorocznych rozgrywek.

W trakcie sesji pojawiła się jednak inna propozycja. Renata Buzała złożyła wniosek, aby kwotę tę pomniejszyć o 15.000 zł, a pieniądze te przeznaczyć dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak tłumaczyła, środki należałoby przeznaczyć na najpilniejsze potrzeby jednostki trzemeszeńskiej, o których mówili strażacy na spotkaniu z radnymi.

W trakcie głosowania propozycja nie zyskała akceptacji większości. Za przyjęciem wniosku radnej – oprócz niej – byli: Daniel Bisikiewicz, Piotr Lewandowski i Kacper Lipiński.

Przeciwni byli – Maciej Dalewski, Marcin Jakubiak, Grzegorz Koperski, Benedykt Nitka, Tadeusz Pawlak, Renata Wiśniewska, Dominik Woźniak.

Od głosu wstrzymali się – Agnieszka Bartz i Piotr Kołodziejczak.

32 KOMENTARZE

 1. noo pani Radna jak zwykle jak nie ławeczki to na Straz w sumie pomyslow brak rownie dobrze za rok moze krzyknac dla PCK albo dla Polskiej Akcji Humanitarnej takie wiecie okrzyki zeby na cos pozytecznego cos dac to ludzie poklepia na miescie po ramieniu a co tam Pani dla miasta w ciagu kadencji zalatwila ? pomijam organizacje

  • Słuchaj no piłkarzu czy rodzicu piłkarza. Pani Renata ma faktycznie różne pomysły, trafione, nietrafione lub częściowo trafione. Ale ma jakieś. I nie boi sie ich przedstawiać. Przy tym zawsze jest grzeczna, nigdy nie unosi głosu, szanuje rozmówców. Zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż ci radni którzy wola sie nie odzywać na sesji bojąc sie oceny wyborców.

   • No najlepiej siedzieć cicho albo wcale nie jechać na sesję a kasa i tak na konto wpłynie a czasem jakieś pytanie zadać o kadencji sołtysa np.

    • Popieram Mariana. Można się nie zgadzać, ale przyznać trzeba, że ma pomysły i odwagę ich prezentowania. Od siebie dodam, że dość już na sport. Sport, to zdrowie (chyba, że staje się zawodem, lub obsesją), a zatem promujmy ruch i dietę dla wszystkich, a nie gońmy za pomysłami typu FC Barcelona, tyle, że na naszą siermiężną, prowincjonalną skalę. Kluby sportowe nie są nam potrzebne do niczego. Naprawdę. Bez nich da się żyć.

     • W pełni popieram. Sport amatorski a nie biznes i etaciki dla tych, którym wydaje się, że są gwiazdami. Jak będzie ponadprzeciętny talent to spokojnie rozwinie się poza Trzemesznem. Przykład Mariki Popowicz jest najlepszym, aby pokazać, że nie trzeba ładować pieniędzy bezsensownie w niewiadomo jaką infrastrukturę tutaj w małym miasteczku, które poza sportem ma wiele innych potrzeb, aby osiągnąć sukces w skali światowej. Sport -tak. Bezsensownie wydawanie pieniędzy – nie.

 2. Maciej Dalewski, Marcin Jakubiak, Grzegorz Koperski, Benedykt Nitka, Tadeusz Pawlak, Renata Wiśniewska, Dominik Woźniak żebyście za chwilę nie potrzebowali pomocy straży! Ale rozumiem inwestycje sportowe są ważniejsze niż bezpieczeństwo. Naszego głosy już nie macie:)

  • Gdybym był radnym podniósłbym dwie ręce za wnioskiem p. Renaty. Sport jest studnią bez dna i czy dostanie 15 tysia czy nie dostanie to zawsze bedzię mało. Nie podoba mi sie jednak pisanie w stylu „jak u was sie bedzie palić to…” To co? To trzeba jechać i gasić. Nieważne czy sie pali u pisiora, lewaka, Polaka czy Ukraińca.

 3. Pan Benedykt Nitka najwięcej szumu narobił a później zapomina o problemie straży.
  Panowie Grzegorz Koperski i Tadeusz Pawlak jak sami powiedzieli są/byli strażakami tak, chyba raz w roku na dzień strażaka bo do ognia to raczej nie jeździli 🙂

  • Bo radnych należy oceniać nie po tym co mówią, a jak głosują. Bo mówią dużo. Ale właśnie przy takich głosowaniach, gdzie trzeba się opowiedzieć za tym lub za tamtym wychodzi szydło z worka. Wtedy sie okazuje kto ma gdzie przyjaciół. Do wyborów niecały rok, zaczną sie obiecanki cacanki. Dlatego radzę zapamiętywać nie obiecanki tylko głosowania.

 4. To państwo powinno dbać o straż pożarna zamiast na kurwizji i szczuje je 3 mld lepiej na straż by dali PiS to wasze ostatnie podrygu.

 5. Endriu czy ty czytasz co podpisujesz pisowski slugusie.Prezydent wszystkich Polaków żart i nieporozumienie jak Przylebska.Parodia.

  • jedno mnie cieszy daliscie sie wszyscy wyr…ć rzadowi z waszych pieniedzy wam daja cos dla was benzyna po 6,56 / L a kaczor jak był w opozycji z kanistrem wychodzil i pokazywal ile w tym podatku co miesiac zamykana warszawa bo miesiaczka za nasze pieniadze kwiaty i policja i wojsko schodow pilnuja – powiem wam tak Zyjcie Tak aby nikt nie musial waszych Pomników Pilnowac !

 6. Brawo Pani Renata! A reszta to wstydu nie ma! Za długo by siedzieli…no k… a kto wam każe się tam pchać! Siedzieć z du.. mi w domu i raz po raz iść w piłkę pokopać. Radni zero wiedzy jak od strony prawnej poprawkę zrobić… płakać się chce. Z całym szacunkiem dla piłkarzy. Na wypadku, których tak wiele się zdarza, to niech piłką wykopią drzwi od auta. Nie życzę nikomu ,aby potrzebował pomocy…ale niech nie dzwonią po straż bo będą mieli piłki zajeb.. i stroje piłkarze- niech udzielą w nich pomocy przedmedycznej.

  • Zadaniem gminy jest zapewnienie bezpieczeństwa, utrzymanie straży na poziomie podstawowym jest OBOWIĄZKIEM gminy. Nasza straż jest mocno do tyłu co jest spowodowane latami zaniedbań ze strony burmistrza i radnych.

 7. Witam proponuje aby zgłoszenia 112 podawać nazwiska do kogo ma przyjechać ,np do pana Nitki ,odpowiedź niestety nie możemy ,bo nie mamy przez pana pieniędzy aby wozu zatankować ,by się niektórzy obudzili bez nocnika przy łóżku

 8. Trafna uwaga osoby kryjącej się pod nazwą „Obiecanki”. Rzeczywiście, to wynik głosowania decyduje o podejmowanych decyzjach. Dla wyborców ważna jest informacja, jak każdy z radnych głosował. Ale ważne jest też, by ze strony radnych padały wnioski poddawane dyskusji i głosowaniu.

 9. Te władzę to kipna jest na bezpieczeństwie mieszkańców wolą oszczędzać a pchać siano w folwark sportu gdzie nie odnoszą sukcesu aż dojdzie do sytuacji gdzie nasi kochani strażacy nie zdarzą z pomocą dla naszych mieszkańców to wtedy bendzie na nich kubeł pomyji wylany i znów gadanie głupie a to wina nie udolnej władzy gminy oraz rady miejskiej miejcie honor i odejście

  • ktos mógł z radnych jeb…ć text zeby dac na Ojca Dyrektora cos to teraz by pisali jak mozecie bezBożniki ! hahah to jest zascianek Czemeszenski i typowy Czemeszniak najpierw powybierali takich do rady a potem pretensje chcieliscie pana od Wfu i innych to macie sport no co to jasnowidzen Trzeba byc ?

 10. Pojechali do Cytrynowa aby debatować o sporcie i straży? Nie mogli tego zrobić w Trzemesznie? Czegoś się boją, że sesje poza Trzemesznem?

 11. W trakcie sesji przewodniczący mówił o tym, że świetlica, która jest własnością gminy, jest wynajmowana odpłatnie. Widać na nagraniu, że ładna sala. Do kogo trafiają te pieniądze? Co się z nimi dzieje? Kto ustalił stawki opłat za używanie mienia gminnego i dlaczego tak drogo? Chciałbym wynająć i uzyskać fakturę. Do kogo się zwrócić aby uzyskać więcej więcej informacji w tym temacie?

 12. Jestem mocno zawiedziona wynikiem głosowania. Składając wniosek podczas sesji chciałam podkreślić to, że pamiętamy o potrzebach gminy, o których mówimy od miesięcy i lat, że potrafimy podejmować racjonalne rozwiązania, a przynajmniej próbować ważyć problemy i odpowiedzialnie decydować. Kwota 54 tys.złotych to pieniądze, które wpłynęły z opłat środowiskowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i w tych obszarach – ochrony środowiska – powinna zostać rozdysponowana. Decyzją burmistrza, przez zmiany w budżecie, uwolniono te ważne pieniądze na wydatki bieżące czyli na pewną dowolność wydatkowania – zgodną z decyzją burmistrza.
  Zjednoczeni i sportowcy – nikt nie jest przeciwko. Bardzo szanuję i podkreślałam to na sesji jak korzystnie wpłynęły na klub ZMIANY! Wnioskowałam, by kwotę 54 tys.rozdzielić na 39 tys. wciąż dla Was (!!!) i chociaż 15 tys.na poprawę funkcjonowania OSP Trzemeszno. To zawsze za mało, ale wystarczająco, by zasygnalizować strażakom, że są dla nas ważni, że nasze spotkania i prowadzony dialog to poważne i wiążące deklaracje.
  Bardzo się myliłam. Nie mam żalu do Rady Sportu czy sportowych klubów, bo taka ich rola – zadbać o zaplecze nie tylko sportowe, ale i finansowe działalności i gratuluję efektów.
  Radny Rady Miejskiej, natomiast, znając potrzeby gminy, obszarów życia społecznego, braków i potrzeb, mając szerszą świadomość sytuacji, zawsze powinien ważyć swoje decyzje w odniesieniu do całości i odpowiedzialnie głosować. Nie zdziwił mnie wynik głosowania, a raczej krótka pamięć i brak podjęcia chociaż próby realizowania obietnic pomocy dla OSP Trzemeszno.
  Zjednoczonym, dziękuję za coś ważnego – pokazujecie jak ważne, pozytywne i potrzebne są ZMIANY….

  • Widzę, że może ktoś odpowie na moje pytania dotyczące odpłatnego najmu świetlicy, np. w Cytrynowie. Czy może Pani udzielić informacji na tym forum jak wygląda możliwość wynajęcia takiego rodzaju lokalu na terenie gminy? Interesuje mnie tylko i wyłącznie pełen legal, żadnej odpłatności do ręki. Nie oczekuję odpowiedzi dziś. Proszę zorientować się w temacie i udzielić dokładnej i precyzyjnej odpowiedzi tak, aby każdy wiedział jak to wygląda. Dziękuję.

   • Rada Sołecka zarządza świetlicą i ona kasuje za jej wynajem a przynajmniej tak powinno być. To sołectwo odpowiada za świetlice i do sołectwa wpływają z tego tytułu pieniądze. Dzięki temu sołectwo ma środki na działalność typu koło gospodyń czy np Dzień Dziecka organizowany przez Sołectwo.

    • Mnie nie interesuje Twoje widzimisię. Z kim podpiszę umowę na wynajem lokalu, kto wystawi mi fakturę i na jaki rachunek mam przelać środki wynikające z faktury? Tyle czasu zajmuje odpowiedź na tak proste pytania?

  • Pani Renato. Nie wiem czy należało dać cokolwiek na OSP, może tak, może nie. Jeśli tak, to nie wiem ile. Ale ja nie jestem radnym, więc nie musze sie mierzyć z takimi dylematami. Dlatego nie odnoszę się do samego pomysłu, ale do Pani postawy. Propozycje zmian budżetowych to tylko propozycje. Burmistrza oczywiście. Radni powinni je rzetelnie rozważyć, przedyskutować. Najczęściej jest jednak tak, że przyjmuje się je w ciemno, często jedynym argumentem jest argument typu „jak nie przegłosujecie tego, to nie wejdzie tamto”. Dlatego brawo dla Pani za posiadanie własnego zdania, a także , jak wyżej Pani pokazała, otwartość na dyskusję. Większość radnych woli siedzieć cicho. Niewielu w tej radzie ma swoje jasne cele, czy poglądy. Dlatego trzymajcie się razem, nie dawajcie się populistom, kunktatorom, oportunistom, tchórzom, hipokrytom . Nie bójcie się negatywnych komentarzy, czy nawet hejtu. Jesteście młodzi i rozumiecie co to internet. I, że nie kończy się on na BIPie 🙂

  • pAN jANKOWSKI NOWĄ ŚWIETLICĘ POKAZAĆ ZECHCIAŁ.nAJWAŻNIEJSZE, ŻE KALEKICH W GMINIE WYELIMINOWAĆ MUSI – CIEKAWE CZY NA ZLECENIE BURMISTRZA. tTEN PAN TEŻ iCH NIELUBI – TYLKO NA PIENIĄŻKI ZA NIMI PŁYNĄCYMI SIĘ CIESZY. nAWET DWÓCH FRAJERÓW APOWIĄZANYCH Z rops-EM ZATRUDNIA. dAJ PAN ZNAĆ PANIE BURMISTRZU, KIEDY ŚLEPA OSOB A MOŻE WYJŚĆ DO MIASTA NIENARARZAJĄC SIĘ NA ŚMIERĆ ALBO W NAJGORSZYM WYPADKU O KALECTWO.

   • Właśnie. Nie zapominajmy o problemach ludzi sprawnych inaczej, czy pozbawionych tego, co dla innych w większości oczywiste. Może ktoś z radnych się odniesie, odpowie? Czy głowy po sobie pospuszczacie, ale po diety z chęcią sięgacie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj