Strona główna Różne Wymysłowo. Policjanci zapobiegli tragedii

Wymysłowo. Policjanci zapobiegli tragedii

1220
5

Dzięki funkcjonariuszom gnieźnieńskiej drogówki nie doszło do tragedii. W ostatniej chwili auto jadące przed nimi, a zaraz potem oni sami, ominęli leżącego na jezdni 55-letniego mężczyznę, po czym zatrzymali swój pojazd. Za radiowozem jechały dwa samochody ciężarowe, które najprawdopodobniej nie uniknęłyby najechania na pieszego.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 maja na drodze krajowej nr 15 w Wymysłowie. W tym czasie funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki pełnili tam służbę. W pewnym momencie kierowca samochodu osobowego jadącego przed nimi wykonał nagły ruch w lewo, omijając nieznaną przeszkodę leżącą na drodze. Policjanci wykonali ten sam manewr, zauważyli jednocześnie, że przeszkodą był człowiek.

Za nieoznakowanym radiowozem jechały dwa samochody ciężarowe. Ułamki sekund dzieliły je od tragedii. Policjanci natychmiast zatrzymali się, podeszli do leżącego mężczyzny, który na szczęście nie posiadał żadnych obrażeń. Nie miał też na sobie żadnych odblasków. Okazał się nim 55-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno, u którego przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze odwieźli mężczyznę radiowozem do domu. Sporządzili wniosek o ukaranie 55-latka za stworzenie bezpośredniego zagrożenia w ruchu drogowym oraz brak elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym od zmierzchu do świtu.

Przy okazji tego nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia policja apeluje do kierowców i innych uczestników ruchu, by zgłaszali na policję sytuacje, w których osoby ubrane na ciemno poruszają się drogami bez odblasków. Być może dzięki temu uda się zapobiec tragedii.

(KPP Gniezno)

5 KOMENTARZE

 1. moment moment – jechalem w majowke w Mogilnie jeszcze mam nagrany zapis rozmowy z dyżurnym zglosilem zagrozenie a policjat do mnie „eee wie pan ja mam tylko jeden radiowoz dzisiaj na sluzbie” itd. itd. wiec niech moze policjanci sobie te apele darują albo do dyżurnego dac znac ze apelowaliscie

 2. Chcę dodać , że często zdarzają się dziwne rozmowy dyżurnych na zgłoszenia wymagające interwencji służb . Nie dotyczy to jedynie Policji .
  Minione dni majowe z relacji medialnych miały być bezpieczne a nad bezpieczeństwem czuwać miały wzmożone kontrole policyjne .
  Jakoś nie zauważyłem różnicy między dniami powszednimi od tych dni świątecznych . Policji było jak na lekarstwo z wyjątkiem występów w parku Baba , biegach i kontroli szybkości przy sygnalizacji świetlnej na Wyszyńskiego (drogówka Gniezno). Nie zauważyłem aby trzemeszeńska policja jakoś wyjątkowo ze wzmożoną siłą patrolowała teren miasta i gminy poza obsługą imprez .
  Motocykliści jak zwykle urządzali sobie popisy szybkości na przemian ze znanymi z podobnych wyczynów kierowcami aut .
  Te autka i ich kierowcy są bardzo charakterystyczni , rozpoznawalni i dziwie się , że do tej pory nie znaleziono na nich lekarstwa .

 3. Policje to widać pod koniec każdego miesiąca, jak radiowóz w te i nazad ujeżdża, chyba żeby paliwo wyjeździć i rozliczyć miesiąc. Stare, mundurowe przyzwyczajenia – sztuka jest sztuka, kilometr jest kilometr, itd, itp. Tymczasem miastem ujeżdżają przestępcy łamiący prawo drogowe. Nocą to nawet i tiry potrafią skróty sobie robić przez centrum miasta. Gdzie jest wtedy Policja i co ma innego do roboty niż miasto i gminę patrolować? I ile można w mieście jeździć ponad 50/h? Bo może przepisy lokalne jakieś obowiązują, że np 100/h?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj