Strona główna Kultura W Trzemżalu „uzależnieniom mówią nie”

W Trzemżalu „uzależnieniom mówią nie”

893
4

Fundacja „Nasza Wieś” z Trzemżala zorganizowała warsztaty profilaktyczne pt. „Uzależnieniom mówimy Nie”, przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Dwudniowe zajęcia przeprowadziły pracownice Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie „Parasolo” z Gniezna.

W pierwszym dniu odbyła się część profilaktyczno – teoretyczna. Poprzez zabawę, zajęcia plastyczne i konkursy tematyczne, uczestnicy uczyli się o wartościach, zasobach, rozpoznawaniu emocji, a także konsekwencjach swoich wyborów. W specjalnie zaplanowanych zabawach ćwiczyły komunikację i współdziałanie.

Dowiedziały się, jak radzić sobie z trudnościami, gdzie szukać pomocy, do czego, lub do jakich wartości się odwoływać w razie potrzeby.

Prowadzące zajęcia Joanna Wesołowska i Urszula Romanowska wysoko oceniły młodych uczestników zajęć. Podkreślały przy tym ogromną mądrość dzieci, które aktywnie uczestniczyły w warsztatach.

W drugim dniu odbył się konkurs plastyczny, nawiązujący również do tytułowej tematyki.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Można lepiej żyć”, na który fundacja „Nasza Wieś” otrzymała dofinansowanie z gminy ze środków przeznaczonych na profilaktykę uzależnień.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

4 KOMENTARZE

  1. Doprowadzicie do tego,że skrzyczeć dziecka nie będzie można bo oskarżą o przemoc,a wychowywanie bez stresowe już w niektórych przypadkach widać.

  2. Przeczytaj jeszcze raz. Pomalutku. Literka po literce. A potem napisz w którym miejscu przeczytałeś o bezstresowym wychowaniu lub to, że dziecka nie wolno skrzyczeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj