Strona główna Różne WOŚP – zebrano 52365 zł

WOŚP – zebrano 52365 zł

6489
98

Tegoroczny, 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał w wyjątkowych warunkach. Z uwagi na pandemię i związane z nią obostrzenia nie odbyły się tradycyjne imprezy towarzyszące. Prowadzona była natomiast internetowa zbiórka do e-skarbonki.

Dzisiaj na ulicach pojawili się wolontariusze z puszkami. Sztab pracował w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Organizacją finału zajął się trzemeszeński Hufiec ZHP przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

W ramach akcji na skwerze Hipolita Cegielskiego zorganizowano stoisko z ciastem, chlebem ze smalcem i napojami. Można było się nimi częstować w zamian za dowolny datek do puszki. Smakołyki dostarczyli przedstawiciele sołectw i osiedli naszej gminy.

Zabrano 52.365 zł, z czego 22.015 zł pochodziło z wpłat internetowych (stan na godzinę 20:00). Suma może się jeszcze zmienić, e-skarbonka będzie bowiem działać jeszcze przez cały jutrzejszy dzień.

Do ubiegłorocznego rekordu zabrakło więc około 20.000 zł. Zebrana kwota jest natomiast porównywalna z tą sprzed dwóch lat (53.265 zł) i większa od tej z roku 2018 (47.770 zł).

98 KOMENTARZE

  • Tak wspaniała, trzemesznianie tez wspaniali. Jaracie się ze ktoś wrzucił pare groszy do puszki jakby conajmiej zrobili coś bardzo dobrego. Na przykład poświęcali czas dziecku zamiast dawać telefon, sprzątali kupy po pieskach, pomagali chorym dzieciom z regionu, przestali zabijać sarny wilki dziki, a tym czasem wrzucenie 5 złotych do puszki czyni ich nagle wspaniałymi ludźmi. Lubicie tak siebie zachwalać pod niebiosa

  • I przekazac teraz na chore dzieci w naszej gminie bedzie piekna sprawa bez posrednikow dorak potrzebujacych a nie na konto i na procent czyz nie optymistko

 1. Ciekawe, że najwięcej do powiedzenia zawsze mają przeciwnicy tej akcji.
  Nie chcesz, nie popierasz?? Nie dawaj.
  Na limuzyny rządowe, na premie dla ministrów i urzędników dajecie z przymusu jeden z drugim (podatki) i cisza jak makiem zasiał. A tutaj każdy daje dobrowolnie na „tego cwaniaka i złodzieja”. I ten koleś się jeszcze afiszuje swym cwaniactwem, jeździ po szpitalach i okleja wszystko serduszkami.
  Ciekawe ile takich serc by było za premie rządowe lub kase przewaloną na respiratory??

  • Tylko dzieci i głupcy zasłaniają się tym ze inni biorą więcej 🙂 jestem dobry bo przecież ja biorę mniej do siebie niż inni. Idąc tym tokiem rozumowania będziecie bronić każdej osoby która choćby o złotówkę wzięła procent dla siebie mniej od tego który wziął najwiecej. Zdjęcie w ramkę i całujcie go za te wielkie czyny. Biznes się kręci mrofka i kreatywna księgowość

   • Tylko głupiec widzi to, że jakiś promil kasy z działalności WOŚP trafia do rąk załozycieli fundacji, prawie 100% trafia do szpitali i ludzi potrzebujących. Jak tak zazdrościsz Owsiakowi, że do czegoś doszedł, to załóż fundację i zrób tyle dobrego, ale pamiętaj żebyś ani grosika TY na tym nie zarobił. A teraz pakuj kanapki i zapieprzaj do roboty za najniższą krajową zakompleksiony człowieczku.

  • Hipokryto to nie składaj dziś wniosku o 500+. Przecież to twoje podatki powiesz, 500 zł płacisz co miesiąc podatku społecznego? Szkoda ze przy składaniu wniosków o 500+ nie brzydzicie się bo to PiS projekt. Ahaha tu pieniążki nie śmierdzą, kradną wiec od zlodzieji biorę co moje . Jurkowi wpłaccie na serduszka

    • Gorsza od komuny to jest edukacja i jen poziom. To właśnie dzięki edukacji ludzie nie potrafią myśleć i dają się zmanipulować albo po prawej albo po lewej stoją i wzajemnie siebie nienawidzą. Niby XXI wiek. Mentalnie po szkole średniowiecze.

  • Co maja limuzyny rzadowe do Fundacji przeciez oni z tego tez zyja kazda fundacja jest po to zeby z tego zyc ogarnijcie sie chce daje nie chce nie daje tylko dlaczego wszyscy pedza pod pod koscioly i stercza az im ktos w puszke wlozy Owsiak powinien podac konto i wplacac a nie na ulicach

   • Bo ten kto wrzuci jest dobry. Ten kto nie wrzuci nie jest dobry. To takie proste rozumowanie. Maja wiele wspólnego z Kościołem. Do Kościoła idziemy gdy się boimy, gdy popełniliśmy czyn zły, grzech. Chcemy zostać rozgrzeszeni, czuć ze jesteśmy już dobrzy. Do puszki wrzucamy, żeby poczuć się dobrym. Pomagam. Nie fizycznie, bo nadal przejdę obojętnie obok potrzebujących, ale duchowo czuje się wspaniałe. Przyczyniłem się do uratowania dzieci. Jestem wielkim człowiekiem, dobrym. Podobny mechanizm prania mózgu.

    • Dokładnie. To jest człowiek, który zamiast skupić się tylko i wyłącznie na pomaganiu zaangażował się w sposób ewidentny w politykę. I co dziś słyszymy z jego ust, że ci co wrzucili parę groszy do puszki to są dobrzy ludzie. A co ten co, nie wrzucił to jest zły człowiek?
     Niczym się nie różni od tak przez niego nielubianego Kaczyńskiego, który tych którzy byli za losem zwierzątek nazwał dobrymi ludźmi.
     A Wy barany jedni i drudzy ślepo wierzący w jedną lub druga sektę dalej sobie skaczcie do gardeł.
     Macie coś takiego jak mózg, aby dostrzec, że politycy potrzebują Was tylko do tego, aby dorwać się do koryta?
     Ktoś, kto ogląda tylko TVN albo tylko TVP nie jest do mnie partnerem do merytorycznej rozmowy, bo tylko powtarza to, co pier… lą w jednej lub drugiej stacji.
     Podobnie działa to w samorządzie. Oczywiście na mniejszą skalę ale mechanizm jest bardzo podobny.
     A tymczasem módlmy się ( ci co wierzą oczywiście), aby przetrwać ten trudny czas.

     • Świetnie napisane. Dwa obozy wzajemnie nienawidzących się grup politycznych. Media jeszcze ich napuszczają a oni jak marionetki skaczą sobie do gardeł i obrażają nawzajem. Jestem przeciwna pis ale słysząc to co przeciwnicy mówią na temat wyborców PiS stwierdzam ze niczym nie różnią się od wyborcy PiS. Ta sama zgnilizna dająca się zmanipulować. WOŚP odkąd stała się machina polityczna, światopoglądowa, przestałem wspierać.

     • Popieram. Szkoda ze ludzie zaczęli nowe dzielenie ludzi na dobrych i niedobrych. Szkoda ze patrzy się na ludzi przez pryzmat wrzuconych pieniędzy. Ktoś kto ledwo wiąże koniec z końcem i nie wrzucił jest zły? Dobry to ten co daje kasę? Ludzie do czego wy sprowadzacie wartości? Do WOŚP? Zapomnieliście już czym jest dobro. Sprowadzacie je do brudnej gry politycznej, do reklam, show. Dajecie sobie wmówić ze wrzucając do puszki wspierając WOŚP macie wielkie serce. Wielkie serce to nie kasa wrzucona do puszki WOŚP. To coś znacznie więcej. Polityka wami steruje.

     • Może przypomnisz kto rozpętał wojenkę z WOŚP,bo do 2015 roku tego nie było.

     • Trudno, aby ludzie dawnych służb i wytworzonych dzięki nim nowych elit zwalczali się wzajemnie. W 2015 lud przejął władzę, a to nie mogło spodobać się „Ukladowi”. Dlatego Jurek włączył się w kampanię „antyPiS”. I tak się toczy.

   • Co ty człowieku bredzisz,jaki ”lud” przejął władzę? Chyba masz na myśli ”lód” ten na Wiśle lub Warcie którego od kilku lat już prawie nie ma. Przypominam że dla PiS i KK od zarania Owsiak był solą w oku.Co do dawnych służb specjalnych to one rozlazły się po równo we wszystkich zakamarkach( czyt;partiach i instytucjach)

    • Układy są i będą. A Owsiak jest stronniczy i polityczny nie bez powodu. Układy i układziki. Otwórz oczy chłopie i zobacz ile Polski przez 8 lat sprzedało PO. Zobacz ile niemieckich firm masz, sano, Remondis. Pięknie prawda? Niech wróci wasze PO to będziecie kwiczeć

     • Owsiak stronniczy? Ma do tego prawo, podobnie jak wszystkie instytucje i fundacje związane z PiSem i KK lub innym ugrupowaniem. Co do wysprzedaży majątku to za PO/PSL sprzedawano ochłapy.Wszystko co lepsze sprzedano dużo wcześniej i nie zawsze o tym decydował rząd,tylko sami pracownicy czy udziałowcy.Przykład RSP Lubiń gdzie wielkość jednorazowych odszkodowań wzięła górę.Kasa się skończyła, pozostały jęki.

     • Otóż ma do tego prawo ale nie powinien publicznie opowiadać się po którejś ze stron politycznych. Tak samo jak nie powinien pedagog w szkole wygłaszać swoich przekonań politycznych i namawiać do swoich poglądów. Czy to Rydzyk czy to owsiak czy to PO czy to PiS, jeden ch… j! Każdy ma w tym interes mniejszy, większy, o jednych wiesz więcej o innych mniej, sami o sobie wiedza więcej i trzymają sztamę by jak najmniej wyszło na jaw. Myślisz ze jak się wpedpnie w politykę to się liczy głupi lud? Hehe Ze trudzą się nad tym czego oczekuje zwykły Kowalski? Maja to w du..! Liczą się interesy, kto więcej zyska, wplywy, kto zarobi, kto kogo gdzie osadzi. Kasa jakiej sobie nawet wyobrazić nie jesteś w stanie a ty myślisz na serio ze masz sprzymierzeńca który ma na uwadze zwykłego mieszkańca? Martwi się co ty myślisz czego chcesz? Masz wrzucać do puszki i łykać medialne bagno. Reszta za kurtyna.
      Ogarnij się chłopie bo chyba w jakimś amoku żyjesz.

 2. Rekord pobity. Kazy wrzucał chwaląc się więcej niż w poprzednim roku. Wrzucał nie z dobroci serca lecz z nienawiści do władzy i na przekór im. Na złość wrzucę więcej niż wcześniej. Sami się do tego przyznają. Kiedyś takie zachowanie byłoby uznane za nic nadzwyczajnego i negatywnie podyktowane. Dziś chwali się was jakbyście byli dobrymi ludźmi. Priorytety i wartości się zmieniły. Świat upada. Dobroć=wrzucone do puszki duże banknoty z nienawiści do władzy.

  • Ja co roku wspieram WOŚP. Niezmiennie czy u władzy jest jeden czy drugi. Czy do skarbonki wrzucę miedziaki czy papierowe zawsze czynię to z chęci pomocy a nie z potrzeby bycia na przekór komuś.

 3. XXI wiek.
  Jeb*c PiS.
  Hej, trzeba wnioski na 500 plus wypełnić, to w końcu moje podatki.
  Aborcja na życzenie!
  Hej, nie dajesz na biedne chore dzieci?! Ty ch…!
  Jeb*c PiS – każdy kto tak pisze to super gość. Ofiara reżimu.
  Wszyscy księża to pedofile – mędrzec narodu.
  Hej, PiS niszczy Polske, lecz ja myśle samodzielnie ja się nie dam.
  Dzieci, tyle wam edukacja dała, ze jedyna retoryka wasza to jeb**ac PiS kontra muszę wypełnić wniosek na 500+ to moje podatki. Żenada ….

  • PiS i ta ich telewizja ładnie wystawiają ludzi przeciw sobie. Musisz być mało inteligentnym aby tak podpisywać się władzy.

   • To ludzie musza być bardzo mało inteligentni, skoro sami na siebie dają się napuszczać 🙂 prawa i lewa strona przegina. A Pani tez się dała napuścić na tych drugich? Czy tylko twiedzi Pani ze jedynie ci o przeciwnym zdaniu są napuszczani na panią?
    Żenada. Jakim trzeba być tępym żeby dawać sobą manipulować. Nie jesteście dziećmi.

  • Dobrze napisane. Do tego bym dołączył jeszcze nagminne krytykowanie, szydzenie, obrażanie ludzi w podeszłym wieku, jako wyborców PiS.
   Dialog na zasadzie, myślisz jak my, jeśli nie, to hejt. Napisz jednak coś negatywnego o nas, to cię zadusimy nasza nienawiścią. I takie osoby walczą o… właśnie, o co?

 4. Super poranek. Piękna kwota na koncie WOŚP. Sporo sprzętu trafi do szpitali na leczenie dzieciaków. Miłego poniedziałku. Pozdrawiam

 5. Wszystkim krytykom WOŚP życzę żeby zdanie zmienili z własnej woli a nie dopiero wtedy jak zobaczą w szpitalu maszynę oklejoną serduszkami która ratuje życie komuś im bliskiemu.

  • To jest sprzęt całego narodu. Nie WOŚP. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Nawet skrytykować akcje WOŚP. Szkoda ze nie potraficie szanować osób o innym zdaniu. Zioniecie zaraz nienawiścią, wyzywacie od głupich itd
   Taka to wasza kultura i dobroć pod warunkiem ze w swoim sosie jesteście. Inne zdanie budzi w was agresje.

  • A tobie życzę żebyś zrezygnowała z 500+ sama z siebie niż dopiero wtedy gdy ktoś cię uświadomi ze progra ten to pomys PiS. Przecież ich nienawidzisz to dlaczego korzystasz z tego co daj? Daj całość z roku na WOŚP? Wtedy pokażesz jaka jesteś dobra. Ach nie, lepiej dasz dyszkę :€

 6. TVP ogłosi, że ziemia jest płaska i też uwierzycie???
  Ciekawe czy wiecej kradnie Jurek czy reszta „dobroczyńców”. Czyje rozliczenia są ogólnodostępne w internecie, bo jakoś Caritasu nie znalazłem. A jak ktoś myśli, że Owsiak poświęca poł życia na WOŚP i miałby to robić za darmo to musi być prawdziwym idiotą. Gdyby miał jednak choć promil rozumu to by sobie poszukał, że nie zabiera kasy ze zbiórki. Ale co tu tłumaczyć jak „przecież w TVP mówili”.

  • Idz do CARITASU 3 RAZY W TYGODNIU I BEDZIESZ WIDZIEC ILE POMAGAJA I SERDUSZEK NIE PRZYKLEJAJA U NAS W TRZEMESZNIE TEZ DZIALAJA A CZYM DLUZEJ GRAJA DLA DZIECI TYM WIECEJ ICH UMIERA TO GDZIE TA POMOC A TVN PIERZE MOZGI NA MAKSA I WSZYSCY WIERZA BO TO TELEWIZJA ZAGRANICZNA I TEZ WIERZYCIE

   • Serduszko to po to żeby pokazywać innym jacy to są lepsi nie rzucają piatala do puszki. Biedni jesteście jak się wami manipuluje w zamian za to żebyście przez jeden dzień poczuli ze pomagacie.

  • Gdyby tvn24 ogłosiło, ze ziemia jest płaska, albo, ze nie ma pandemii, wielu by uwierzyło. Ba! Nawet w to, że przecież zawsze tak było i tylko PiS wierzy w kulistość globu, a pandemią chciał zamknąć ludzi w domach.

   • Gdyby w TVN powiedzieli im, ze zeby maja żółte przez PiS, to by uwierzyli. Gdyby powiedzieli im, ze edukacja to wina PiS (chociaż rządy PiS są od 6 lat i to nie oni akurat rządzili, kiedy nasza społeczność się kształciła), to by uwierzyli. Jakby powiedzieli, ze szczepionka powoduje autyzm, tez by uwierzyli.
    Ale nie, czekaj, to tylko TVN przez nienawiść do PiS pokazuje prawdę.

   • Przeciwnicy PiS wielu z nich myśli właśnie ze PiS chce ich pozamykać. Nie wiadomo po co ale chce. Dobre są tez te ich stałe teksty jak nie rozumieją dyskusji merytorycznej typu „troll”, i cała masa przekleństw.

  • Powiedz twojemu pracodawcy żeby tez nie płacił pracownikom nie inwestował z firmę tylko dał na WOŚP a ty żyj powietrzem ze smogiem na deser. Bo przecież tez więcej ma kasy pewnie niż WOŚP. W ogóle oddawaj im swoją pensje jak ich tak wielbisz. Porównywanie ich do dotacji TVP. Oddawaj pensje swoją, dlaczego państwo miałoby sponsorować fundacje charytatywna hahaha

 7. Dobra, ci znaffcy co upierają sie że Jurek do siebie pieniądze bierze. Jakby zabrać cały sprzęt ufundowany przez WOŚP z oddziału dzieciecego w gnieźnieńskim szpitalu to by zostały puste ściany albo sprzęt z epoki kamienia łupanego.

  • Najpierw komuchy z postkomuchami rozkradli w Polsce wszystko co się dało a później znaleźli sposób na to, aby frajerzy sami sobie sfinansowali nowoczesny sprzęt medyczny.
   Czego wyznawcy Owsiaka, TVN, Tuska nie rozumiecie?
   Jesteście frajerami. Komuchy i postkomuchy wychowali sobie frajerów jak chcieli.
   Czy w Czechach żebrają na jakaś orkiestre? Czy Czechy mają gorszą służbę zdrowia? Dwa razy nie. Jaki wniosek? Nie wybierać złodziei a wszyscy będą mieli więcej kasy w kiesy.
   Najpierw dać się okraść, żeby później oddać złodziejowi swoje zarobione pieniądze. Tylko frajerzy takie coś akceptują.
   PS. Już nie mogę się doczekać jak jakiś nawiedzony KODowiec napisze mi tu o respiratorach i kopertach Sasina.
   No dalej frajerzy KODowcy czekam na ripostę:)

   • BARDZO DOBRZE NAPISANE. Zaraz zwyzywaja Cię od pisiora albo trolla. Bo z nimi nie ma dyskusji, rozumieją tylko to co wyznają.

   • Nie jestem KOD-owcem, nie obchodzą mnie respiratory i koperty,ale ja już oceniłeś ”czerwone” to oceń też ”czarne” bo chyba nikt nie powie że jest to białe.

   • Ciiii bo się wyda. A, tak, wiem, PiS kupuje limuzyny. Na wszystko maja te same infantylne odpowiedzi:PiS kupuje limuzyny blablabla.
    Dziwisz się ze daje się nimi manipulować? Skoro małpa jak załapie jeden tekst to w koło Macieju i zero myślenia.

    • Wiadoma sprawa, że tam są też politycy krętacze . Nie zamierzam w ogóle ich bronić. Bardziej liczy się mechanizm. Każdy ma rozum i powinien z niego korzystać.
     Cała ta sytuacja z tym nienawistnym językiem lewaków i KODowców przypomina mi sytuację, kiedy to rozkapryszonemu dziecku nie kupi się tego, co chce w sklepie lub zabroni się czegoś robić. Ileż to razy każdy z nas to widział, no chyba poza tymi, którzy są ślepymi wyznawcami teorii skuteczności bezstresowego wychowania.
     Obecna opozycja zachowuje się właśnie jak te dzieci, którym zabrano coś. Jakieś profity, stanowiska, układy, układziki, itp, itd. ( w skrócie koryto).
     Gdyby dziecko potrafiło klnąć to też do rodzica by krzyczało „wypier….ć”, kiedy utraciłoby coś lub nie otrzymałoby tego, na co ma akurat ochotę.

     • Wskaż mi ten przyjacielski i braterski język PiS-u i jego zwolenników,wystarczy posłuchać audycji informacyjnych w TVP.Przypomnij sobie zachowanie PiS kiedy byli w opozycji i zobaczysz jak będą się zachowywać kiedy stracą większość lub przegrają.Sam przyznałeś że wszędze są krętacze,więc przyjmij do wiadomości że w PiS ich też nie brakuje.Powiesz pewnie ”tak są,ale są wychwytywani”.Są wychwytywane płotki z poza układu a rekiny mają się dobrze.

     • Jak to punkt widzenia zależy od pkt siedzenia- i to w każdej partii, bez wyjątku:
      https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26528734,przypomniano-slowa-szydlo-z-2015-r-my-policji-przeciwko-manifestantom.html
      Najpierw się krzyczy z oburzenia, a potem trzeba się gryźć w język i świecić oczami.
      Żeby była jasność: NIE odpowiada mi wulgarny język nienawiści, hasła z 8 gwiazdkami, zapowiedzi, że polityczni przeciwnicy będą siedzieć lub wisieć, zakłócanie nabożeństw i obsceniczne napisy na murach kościołów.
      W równym stopniu NIE mogę zaakceptować bezprawnego (nie ma stanu wyjątkowego) ograniczanie niezbywalnego prawa obywateli do wyrażania swoich opinii, demonstrowania na ulicach, wysyłania kilkudziesięciu radiowozów i kilkuset policjantów do blokowania ulicy Mickiewicza, bicia ludzi przez wyposażonych w pałki teleskopowe funkcjonariuszy po cywilnemu, ich aresztowania i wywożenia .
      kilkadziesiąt km od Warszawy.
      Mam wystarczająco dużo lat i na tyle dobrą pamięć, by natychmiast znaleźć w historii Polski pierwowzory takich działań.
      I nie są to- niestety- chlubne karty naszej ojczyzny: pałowanie studentów i demonstrantów w 1968 r, wywożenie do lasu opozycjonistów w latach 70 i 80, wywieranie presji na sędziów by skazywali podsądnych- w latach 40 i 50…
      Historia magistra vitae est- ale cóż, nie każdy chce się uczyć 🙁
      Pozdrawiam
      TDi

     • W punkt. Bardzo trafnie grzecznie skomentowane.
      Nie jestem wyborca pisu, ale nie wyobrażam sobie mówić w kółko to co mówią ich przeciwnicy. Po prostu nie. Na tyle człowiek ma szacunku do innego człowieka ze nie nazwę ich obraźliwie. Ale ja jestem z 1965 roku. I zaznaczam ze nie głosuje na PiS.
      Wiem, zaraz mnie wyzwiecie od najgorszych.

  • Kiedyś był taki skoczek o nazwisku Mateja. Nawet swego czasu powstała dzięki niemu taka jednostka odległości 1 Mateja.
   https://youtu.be/dZizKJGy5Ak
   https://nonsa.pl/wiki/Robert_Mateja
   Jesteście (opozycja) takimi Matejami. Mistrzami kwalifikacji i pierwszej serii. Wielkie nadzieje, wielkie oczekiwania a jak przychodzi weryfikacja to jest jak jest. Jeden wielki klops.
   A co się liczy?
   Liczy się to, kto wygrywa cały konkurs ( wybory) a nie kwalifikacje (sondaże).

  • Jeb…PiS pisowskie trolle szmaty. Ile w waszych sercach nienawiści… Smutne to jakimi ludźmi jesteście. Dziś nienawidzicie wyborców PiS, z taka siła, ze aż niewiarygodne ile nienawiści w sobie macie. Obrażacie wszystkich nie szanujecie już niczego. Kościół księża wzzystkich wrzucacie do jednego worka obrażacie.
   Jak PiS odejdzie od władzy to resztę majątku wasi ulubieńcy wyprzedają i za pół miski ryżu będziemy pracować na obczyźnie zwanym kiedyś Polska. Dziękujemy wam za wyprzedany majątek.

   • Wspaniały popis moralności i poziomu intelektualnego „totalnej opozycji”. Nie życzmy sobie, Polsce takiej przyszłości, bo to prowadzi do kompletnej zapaści i ruiny (jak w Trzemesznie). Życzmy sobie wszystkiego najlepszego – w tym, by „totalna opozycja” zajęła się sama sobą i to na zawsze.

    • Chciałabym żyć w Polsce, wiec podziękuje opozycji i im wielkim biznesom. Już byliście. W życiu tego co sprzedaliście już nie odzyskamy. Sprzedajecie Polskę, a sami mieszkacie za granica.

     • Nie zapominaj że za granicą mieszka też szefowa TK która nie ma nic wspólnego z opozycją.

 8. Ktoś tam pisał wyżej w komentarzach, że o wyprzedaży za bezcen majątku wypracowanego ciężka pracą przez Polaków decydowali… pracownicy i jako przykład podaje się RSP Lubiń.

  No powiedz mi, kto rządził w latach, kiedy były ta transakcja dokonywana. Masz sklerozę? Przypomnę Tobie. PO – PSL!
  To oni poprzez stworzenie takiego, a nie innego prawa doprowadzili do tego, że finalnie grubo ponad 1000 ha trafiło w niemieckie łapy. I co mi powiesz? Że pracownicy decydowali?
  Tak decydowali ale gdyby nie mieli takiej możliwości to dziś szwaby nie panoszyliby się po naszej POLSKIEJ ziemi. Cegielski w grobie się przewraca.

  Jakoś obecny rząd mógł wprowadzić takie mechanizmy, które uniemożliwiają takie transkakcje, gdzie najpierw na spółkę zarejestrowaną oficjalnie jako polską kupiono nieruchomości, gdzie niby funkcjonował zakaz sprzedaży ziemi obcokrajowcom, żeby finalnie polska ziemia stała się własnością szwabów. I co wyszło z tych fenomenalnych rządów postkomuchów? To, że dziś Polak we własnym kraju zapie…ala u szwaba.

  Odwróćmy sytuację. Czy wierzycie, że taki numer Angela dałaby sobie wywinąć, aby Polak kupił ziemię w Niemczech, kiedy Niemcy chcieli też to kupić?

  Brawo dla wszystkich, którzy lubią być sługusami szwabów.
  Pewnie jesteście dumni, że nie dajecie zarobić polskiemu kapitałowi tylko zachodniemu.

  • Rząd owszem zezwolił na zakup ziemi przez podmioty zagraniczne ale nikogo nie zmuszał do sprzedaży.Zdecydował zarząd wraz z udziałowcami.

  • Akurat mi nie musisz tego mówić, bo pracy brakuje i zap…..lam za miskę ryżu w szwabskiej firmie. Za 10 lat będziesz mieć Ukraińców pracujących w szwabskich firmach na każdym kroku. A ty w swoim kraju będziesz mniejszością. Mną już dziś zarządza Ukrainiec, dla Polaków nie ma pracy. PO-PSL nam zgotowało ten los i ja palce za to, w przyszłości daje będziemy za to płacić. Wy dalej tylko jeb… PiS i nic poza tym. Były nasz prezydent wielki mistrz mądrości zza granicy mędrzec rzecze jak to kiepsko u nas. Wielki prezydent Europy który swojemu kraju zgotował taki los. PiS rozrzutny PiS daje sobie kupę kasy na limuzyny itd. PiS trwoni pieniądze na 500+ 13 stki jakies. Ale PiS nie wyprzedał majątku polski sąsiadowi. Nikt tak nie zniszczył polskości i polski jak PO-PSL.

   • Do ludzi, którzy mają świadomość, że ta sytuacja jest patologiczna nie mam absolutnie pretensji. Życie nie jest czarno-białe i czasami nie pozostaje nic innego jak praca u szwaba. Tak jak w Pani przypadku. Pracuje Pani ciężko, ale potrafi Pani dostrzec w tej całej sytuacji nienormalność. Są jednak i tacy, którzy chwalą szwaba. No cóż. Historia lubi się powtarzać. Wśród naszych przodków byli też tacy i tacy. Na szczęście patriotów było więcej niż konformistów i Polska wróciła na mapę Europy.
    Pretensje można mieć do inteligentów zajmujacych stanowiska lepiej opłacane tzw. gryzipiórków. To oni za euro byliby w stanie sprzedać własną matkę. Mają tak wyprane mózgi, że nie są w stanie przerwać tej patologii. A jak jeszcze mają kredyt to w ogóle są wiernymi pieskami. Oni idą tam gdzie więcej płacą. W du. ie mają wyższe wartości jak patriotyzm.

   • PiS nie sprzedaje,a kto ostatnio sprzedał koreańczykom kilkadziesiąt hektarów pod fabrykę akumulatorów koło Wrocławia? Myślisz że tam będzie praca dla Polaków? Może będzie,ale będziesz mogła/mógł policzyć na palcach.Większość będą Ukraińcy.Produkt finalny też nie będzie nasz, nam pozostaną śmieci kurz i ścieki.Co prawda powiększy to nasze PKB z czego dumny będzie rząd obecny i następny, ale nie przełoży się na zysk.

    • Wiedziałem, że znajdzie się taki, co dla udowodnienia tezy, jak dobrze że to szwab a nie Polak uprawia Polska ziemię wyciągnie argumenty, że PiS sprzedał ziemię pod fabrykę.
     Brawo. Jesteś prawdziwym geniuszem. Donald byłby z Ciebie dumny.
     No i co z tego Twojego wpisu wynika?
     Czy potrafisz rozróżnić te dwie sytuacje?
     W opisanej przez Ciebie nastąpiła sprzedaż nie ziemi rolnej tylko gruntu pod stworzenie około 10 tys. miejsc pracy.
     https://www.google.com/amp/s/auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8074027,lg-fabryka-inwestycja-kobierzyce-wroclaw-akumulator-baterie-samochod-elektryczny.html.amp
     Dostrzegasz różnicę czy jeszcze tego w TVN nie powiedzieli?
     Tu ponad 1000 ha bardzo dobrze funkcjonującego gospodarstwa, które mogło trafic do polskich rolników trafiło ostatecznie w szwabskie ręce.
     A tam sprzedaż kilkudziesięciu ha, która w ostateczności ma przyczynić się do stworzenia pracu dla takiego Trzemeszna i Witkowa razem wziętych.
     A ile mieszkańców Gminy Trzemeszno pracuje u szwaba? 5, 10?

  • Dzień dobry,
   Drogi Kubo – dwie uwagi:
   1) biadolisz nad brakiem prawa(za czasów PO-PSL), które uniemożliwiłoby sprzedaż ziemi RSP Lubiń-ok.
   Restrykcje dotyczące obrotu ziemią rolną wprowadził PIS- zapytaj proszę tych , których to dotyczy(rolników) co o tym sądzą?
   Obyś się nie zdziwił słysząc ich opinie…
   2) odpowiedzialność za to, że ziemia RSP Lubiń została sprzedana firmie niemieckiej spoczywa na tych, którzy przyjęli jej ofertę(byle szybko i od razu gotówką do ręki)- czyli członkach Spółdzielni i jej zarządzie. Dla mniej zorientowanych: była kontrpropozycja firmy polskiej, i to wyższa kwotowo, ale niestety wiązała się z koniecznością oczekiwania na gwarancje kredytowe…
   Jak mawiał Tuwim- pośpiech jest wskazany wyłącznie przy łapaniu pcheł.
   Ja dodam – i przy mętnych interesach.
   I tak kilkunastu ówczesnych członków+ zarząd- z pokrzywdzeniem emerytów, byłych członków( często takich, którzy pracowali w niej po kilkadziesiąt lat) i pracowników połaszczyło się na te prawie 100 mln- byle szybko, byle przed innymi, byle do naszych kieszeni.
   Dlaczego nie masz pretensji do nich, rzeczywistych sprawców wyprzedaży polskiej ziemi?
   Czyżby nie pasowali do Twojej spiskowej teorii postrzegania wszystkich- mających inne poglądy polityczne- jako agentów niemieckich?
   Pozdrawiam
   TDi

   • Panie Tomaszu czego Pan nie rozumie?
    Obecne przepisy dotyczące obrotu ziemią bardzo mocno ograniczyły możliwość nabywania jej przez osoby niebędące rolnikami indywidualnymi. I bardzo dobrze! Skończyły się czasy dla cwaniaków, którzy kupowali najpierw ziemię od rolnika za 2 zł za m2 a później sprzedawali za 50 zł za ten sam 1 m2.
    Biadolą ci rolnicy, którzy zamiast zajmować się uprawą ziemi chcą zarabiać na sprzedaży działeczek.
    Zapytaj się Pan ile za czasów PO – PSL ziemi z zasobu ANR ( obecnie KOWR) trafiło do małych rolników, którzy nie musieli przebijać się oferując nierealne stawki za dzierżawę? Obecnie zdecydowanie większą szansę na dzierżawę państwowej ziemi mają właśnie mniejsze rodzinne gospodarstwa, co za czasów PO-PSL było niemożliwe, gdyż ziemię brał ten kto wylicytował najwyższy czynsz. Obecnie w przetargu ofertowym, gdzie nie ma licytacji tylko są oceniane kryteria rolnik może zwiększyć swoje gospodarstwo o około 10 ha ziemi na okres 10 lat przy rocznym czynszu około 300 zł za 1 ha ( w zależności od klasy bonitacyjnej). A jak było kiedyś. Przetarg licytacyjny na max 3 lata i stawka dzierżawy grubo ponad 3000 zł.
    I co może teraz rolnicy chcący się rozwijać mają gorzej?
    Wracając do ograniczeń obrotu ziemią. Nie wiem z jakimi rolnikami Pan rozmawia ale ja nie znam żadnego rolnika, który miałby problem z nabyciem ziemi. Pan najwyraźniej obracasz się w kręgu rolników, których specjalizacją jest właśnie dzielenie ziemi na działki i działeczki. A kto sprzedawał działeczki pod Trzemesznem, gdzie powstało bardzo duże osiedle domków jednorodzinnych? Czyż nie rolnik? Rolnik, który miał tylko grunty a w rzeczywistości koleś śmiga drogą furą w garniturku.
    To faktycznie nie dziwię się zatem, że masz takie zaopatrywanie na sprawy rolnictwa, jak oceniasz je przez pryzmat takich właśnie „rolników”.
    Odpowiadając na aspekt pośpiechu przy transakcji sprzedaży RSP. Jeszcze raz Tobie tłumaczę. Przy obecnych przepisach taka transakcja, nawet gdyby Bill Gates chciał kupić RSP Lubiń by nie przeszła. Czego jeszcze nie rozumiesz?
    Nie zrzucaj całej winy na spółdzielców. Gdyby nie można było zbyć to by tego nie zbyli. Koniec kropka.

    • Kuba, świetnie napisane. Mądrze. Mam nadzieje, ze teraz już zrozumie Tomasz.
     Nazywać rolnikiem kogoś, kto sprzedawał działeczki pod domeczki, phhh. To nie rolnik.
     Pan Tomasz nie wie o czym pisze.

    • Drogi Kubo,
     pytasz czego nie rozumiem?
     Tylko jednej rzeczy: dlaczego nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę?
     No może jeszcze trochę tego , czemu zrzucasz winę za sprzedaż RSP Niemcom na brak przepisów, a pośrednio na ówcześnie rządzących . Twoja wiara w możliwość uregulowania wszystkiego za pomocą prawa z góry skazana jest na porażkę.
     Dla wyjaśnienia : zakazy są najskuteczniejsze, jeśli regulacje prawne , pokrywają się z normami społecznymi oraz (jednocześnie) z normami religijnymi. Ale nawet najbardziej akceptowane ( na wszystkich 3 płaszczyznach), takie jak zakaz zabijania ludzi (zakazuje tego i prawo, i normy społeczne, i religijne) też bywa łamany…
     Wyraźnie napisałem: była inna POLSKA, LEPSZA (finansowo) oferta- więc jak tu nie winić tych, którzy nie czekali i przyklepali Sano.
     Jak nie wiadomo jak się zachować, to najlepiej przyzwoicie…
     Pozdrawiam
     TDi

     • Panie Tomaszu.
      Postaram się krótko.
      Prawo wyznacza granice, w których się poruszamy.
      Pana sprawa i Pańskie niezaprzeczalne prawo do oceny tego, co było przyczyną przejęcia polskiej ziemi w gospodarnej Wielkopolsce ostatecznie przez niemiecki kapitał.
      Może kiedyś doczekamy się repolonizacji RSP, jak zrobiono to z mediami. Miód na moje serce, kiedy widzę ten skowyt postkomuchów, którzy tracą swoje synekury.
      Otworzyłbym szampana z tej okazji. Przypominam, że nie kto inny jak Wielkopolanie mają doświadczenie w skutecznym pokazaniu, gdzie jest miejsce każdego szwaba.
      Czas podsunąć temat obecnie rządzącym 🙂
      Chyba Pan popiera polski kapitał, prawda?
      Polska ziemia w polskie ręce.

     • Tomasz D udaje inteligenta a tymczasem nie rozumie co się do niego pisze. Taki wniosek po przeczytaniu jego dyskusji z Kuba.

    • Czyli według Twojej logiki to jest wina rządzących (wtedy PO-PSL), że spółdzielcy woleli sprzedać taniej niemcom niż drożej polakom? Bo według mnie to tylko i wyłącznie wina sprzedających, że tak zrobili. Prawo im nie zabraniało poczekać trochę za kasą i oddać to w polskie ręce.

   • Spojrz na to z innej perspektywy. Nie osób ostatniego kontaktu, lapczywych na pieniądze.
    Jeżeli parów polskie pozwalałoby na sprzedaż dzieci, to złe jest prawo, czy ci którzy działają zgodnie z prawem?
    Ktoś rządzi krajem? Kto dba o gospodarkę? Służbę zdrowia? Kto decyzuje o tym, czy można sprzedawać firmy polskie, ziemie polskie? A kto korzysta z prawa?
    Proszę rozróżniać, rządzący – i ich zadania, zwykły mieszkaniec kraju.
    I proszę głupot nie pisać, jakoby pazerni na pieniądze pracownicy tejże firmy, doprowadzili do jej sprzedaży. Warunki do sprzedaży przygotowała partia rządząca. A ze z niej skorzystali, prawo na to pozwalało.
    Czy zatem ten który sprzeda dziecko, bo prawo w kraju mu na to pozwala, jest winien tego ze korzysta z czegoś czego nie powinien, co ma swoje konsekwencje, ale jest zgodne z prawem?
    Nie oczekuje odpowiedzi.

  • Szkoda ze ludzie dają się propagandzie TVP lub TVN. Jedna i druga pierze wam mózgi.
   Z drugiej strony pazerność wasza nie zna umiaru. Wam by powiedzieli ze na Pieskowej Gorze jest złoto, ale nie wolno go wydobywać, bo grozi to zniszczeniem góry, to po paru godzinach góry by nie było.
   Obłudni, nienawidzący siebie nawzajem. Tacy właśnie są Polacy.
   Mówicie ze PiS skłócił Polaków???od kiedy? Wy zawsze siebie nawzajem nienawidziliscie. Tylko teraz jest to bardziej wodoczne, za pomocą mediów, fb, instagramow. To nie są nowe zachowania, które dopiero z PiS się pojawiły. To zwykła polskość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj