Strona główna Różne Szczątki dzika przy drodze

Szczątki dzika przy drodze

6250
16

Szczątki dzika znalezione zostały dziś przy drodze z Trzemeszna do Kierzkowa. O tym fakcie Urząd Miejski powiadomił sołtys Niewolna Leszek Meller.

Zastanawiający jest fakt samego umiejscowienia tych zwierzęcych odpadów. Głowa z fragmentem skóry powieszona została na krzaku, podobnie postąpiono z pozostałymi resztkami – nogami, resztkami skóry i wnętrznościami. Na śniegu widoczne były ślady krwi.

O fakcie tym zostały powiadomione gnieźnieńskie służby weterynaryjne. Ich przedstawiciele pojawili się w krótkim czasie na miejscu.

Jak nam powiedział Powiatowy Lekarz Weterynarii Paweł Gronczewski, w przypadku znalezienia dzika obowiązują procedury związane ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF). Zgodnie z przepisami, pobrano próbki do dalszych badań, miejsce zostało oznakowane i zdezynfekowane. Utylizacją zajmie się Urząd Miejski, który ma podpisana umowę z wyspecjalizowaną w tym zakresie firmą.

Nie wiadomo co kierowało sprawcą tego czynu, wygląda to na jakiś wybryk, ale trudno w tej chwili ocenić to dokładnie – powiedział nam Powiatowy Lekarz Weterynarii.

16 KOMENTARZE

  1. Dzik uciekając przed innym zwierzęcim schronił się na drzewie ale tam właśnie jego wróg go dopadł i rozszarpał.

  2. Śmiejcie się śmiejcie. Dziś dzik, jutro to może byc twój york, córka, syn, kuzynka. Nikt w pełni zdrowy tego nie zrobił. Wybryk? Wybrykiem nazywać zabicie zwierzęcia i powieszenie na drzewie? Hmmm. Uroczo. Ciekawe, czy widząc psa martwego wiszącego na drzewie, to samo byście powiedzieli, czyjś wybryk.

    • no widzisz ile to cennego czasu ze swojego życia straciłeś na czytanie tych komentarzy. A najciekawsze jest to, że nikt cię do tego nie zmuszał, zrobiłeś to z własnej nieprzymuszonej woli. A ileż to wysiłu fizycznego musiałeś włożyć żeby stukać w klawisze inapisać swój komentarz, A ileż to wysiłku intelektualnego, żeby wymyślić co napisać. Także widzisz, że to tobie w najmniejszej mierze sie nie opłaca. Więc na przyszłość dmuchaj na zimne i odpuść sobie czytanie komentarzy a bedziesz zdrowszy i psycha ci nie siądzie.

  3. I tu się mylisz i nie znasz procedur w takim przypadku ! Sanepid .firma wyspecalizowana utylizacja a to fszystko nie małe koszty sumując twój kometarz.

  4. Milutko, że urząd na takie okoliczności się przygotował. Pewnie drożej byłoby, gdyby był udziałowcem w owej wyspecjalizowanej w tym zakresie firmie. Świnka musiałaby poleżeć jeszcze pewnikiem chociażby do wiosny. Teraz ciasto do kawy z Witkowa wożą – tak w ramach promocji gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj