Strona główna Na sygnale Czuwają nawet w swoje święto

Czuwają nawet w swoje święto

1379
15

Dzisiejsze obchody „Dnia Strażaka” pokazały, że nasi druhowie są gotowi nieść pomoc zawsze, również w najważniejsze dla nich święto. W trakcie mszy świętej sprawowanej w ich intencji z kościoła wybiegło kilku strażaków.

Za chwilę jeden z wozów bojowych wyruszył spod bazyliki na ulicę Kościuszki, gdzie zapaliły się sadze w kominie.

Pożar okazał się na szczęście niegroźny, został szybko opanowany przez jeden zastęp z OSP w Trzemesznie. Dalsza część uroczystości przebiegła bez zakłóceń. Strażacy z wszystkich jednostek gminnych przemaszerowali z kościoła do remizy.

Odbył się tam krótki apel, a po nim poczęstunek – tradycyjna grochówka. W uroczystości uczestniczyli burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno. Nie zapomniano o kwiatach dla prezesa Marka Gotowały, który urodził się w dniu św. Floriana.

15 KOMENTARZE

 1. Piękna uroczystość .Ładne zdjęcia strażaków. Gotowość strażaków do akcji nawet w czasie mszy to już brak słów na wyrażenie szacunku.

 2. Za rok wystapi Maciej W i bedzie czytal publicznosci swoje cudownie bystre wpisy z portalu! JUz sie nie moge doczekac.

 3. Piękne panie 😊gratulacje✌ja też tak chce☺i wszystko było ok jest w was i w waszej pracy moc gratuluję pozdrawiam serdecznie

 4. Najlepsze życzenia dla strażaków Dziękujemy za wszystko za to że czuwacie za to że Was mamy że możemy na Was zawsze liczyć Dużo zdrowia i niech Pan Bóg ma Was w opiece

 5. DLA TYCH KTÓRZY NAS SZANUJĄ , POPROSTU DZIEKUJEMY A DLA TYCH KTÓRZY NAS KRYTYKÓJĄ ZOBACZYMY CO ZROBIĄ JAK COŚ IM SIĘ PRZYDARZY ………. JAK ZAWSZE PRZYJEDZIEMY , POMOŻEMY

 6. Dołączam do gratulacji i podziekowan. Wasze zaslugi sa niekwestionowane. Niektore Wasze działania sa dla mnie jedak niezrozumiałe. Odpowiedzcie mi proszę, po co 3 wozy strazackie na koncertach w parku?

  • Jest to przykaz z góry. Przy imprezie masowej wymagana jest określana liczba ratowników.

   W przypadku imprezy w parku istnieje spore zagrożenie pożarowe co zmusza nas do zabezpieczania taka ilością aut by w razie konieczności moc szybko interweniować.

 7. Proszę sobie poczytać o zabezpieczeniu imprez masowych i wogole . a tak to szacunek dla strażaków wszystkich gdyż robia wszystko to co inne służby by nie zrobily czyli kazde wezwanie tej formacji to pewne ze za kila minut beda i zrobia to po co ich sie wezwalo więc maja poparcie najwieksze w kraju . Duży szacunek dla tej formacji w calym kraju .pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj