Strona główna Na sygnale Uwaga na sople

Uwaga na sople

1751
14

Dzisiejszego popołudnia trzemeszeńscy strażacy zostali wezwani na plac Kilińskiego – na jednej z kamienic zwisał zagrażający przechodniom zmarznięty śnieg. Po dotarciu jednostki okazało się, że z uwagi na wysokość budynku niezbędna będzie pomoc specjalistycznej drabiny z PSP w Gnieźnie.

Do czasu jej przyjazdu druhowie z Trzemeszna zabezpieczyli miejsce, wyłączając z ruchu pieszych zagrożoną część chodnika.

Po dotarciu drugiego zastępu sprawnie uporano się z zagrożeniem, usuwając śnieg i sople. W trakcie działań drabiny zablokowano też ruch pojazdów.

14 KOMENTARZE

  • Nie straz pożarna się nie zajmuje tym jako usługa. Wezwanie było do spadających sopli zagrażających życiu lub zdrowiu a wtedy straz pożarna musi wyjechać do zdarzenia.

   Na pytania które pewnie padną odpowiadam.
   1) inne podnośniki mogły być w terenie
   2) właściciela mogło nie być stać na wezwanie podnośnika
   3) zamówił podnośnik ale z czasem realizacji np za kilka godzin

   I w trosce o bezpieczeństwo przechodniów zadzwonił na straz 🙂

   Ale wścibskość ludzi nie zna granic ! Wiesz ile ta akcja kosztowała ? Masakrycznie dużo ze na pewno podniesione zostaną podatki by pokryć koszty wyjazdów do takich zdarzeń

 1. To, ze Trzemeszno ma wysokie budynki wiadomo nie od dziś, ale ze OSP Trzemeszno nie ma odpowiednich drabin dowiedzieliśmy się dopiero teraz. Jak to możliwe burmistrzu, zarządzie, radni?

  • Trzemezno posiada drabiny o wysokości ostatniego piętra bloku mieszkalnego w liczbie sztuk 3. Rozkłada się je natomiast z przeznaczeniem do dojścia w jedno docelowe miejsce No w przypadku ewakuacji lub dostania się do środka. Z uwagi na masę drabiny i rozpiętość podpór ciężka jest z niej praca przy usuwaniu sopli lodu wiedząc ze trzeba drabinę przesuwać co metr a Strazak musi być asekurowany

 2. Faktem jest, że „osiedle wysokie” posiadamy – wieżowce po 14 pięter tż. Uważam, że nasi druhowie powinni mieć taką mechaniczną drabinę specjalną. Trzzydzieści interwencji gnieźniejskiej SP i bilans zrównałby się na zero. Niech nigdy nie będzie potrzebna – ale jak pieniążki mamy to pozwólmy sobi nań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj