Strona główna Różne Ulica Dworcowa i aleja Szymańskiego w remoncie

Ulica Dworcowa i aleja Szymańskiego w remoncie

1489
15

Trwają prace przy budowie nowych chodników i ścieżek rowerowych w okolicy dworca PKP. Aleja Kazimierza Szymańskiego zyska nową nawierzchnię na odcinku od drogi krajowej nr 15 do ulicy Dworcowej. Powstanie tam ciąg pieszo – rowerowy.

Jego kontynuacją będzie ścieżka dla pieszych i rowerzystów o szerokości 3,5 m, od al. Szymańskiego do al. Odzyskania Niepodległości. W przeciwnym kierunku, do końca ulicy Dworcowej, budowany jest chodnik o szerokości 1,5 m. Zmodernizowany zostanie też chodnik przy al. Odzyskania Niepodległości, od ul. Dworcowej do przejazdu kolejowego.

W ramach tej inwestycji wykonane będą nowe schody prowadzące od ul. Dworcowej w kierunku centrum miasta. Na al. Szymańskiego zamontowane zostaną studnie chłonne do zbierania deszczówki. Do tej pory wody opadowe płynęły nawierzchnią alei, co przy intensywnych opadach było znacznym utrudnieniem dla pieszych. Całość prac została wyceniona na 609.909,77 złotych. Wykonuje je firma Dariusza Białobrzyckiego z Gniezna.

Gmina ma w planach także położenie nowej nawierzchni ulicy Dworcowej oraz budowę parkingu. Jak nas poinformował Norbert Dombek z Urzędu Miejskiego, termin wykonania tych prac uzależniony jest od modernizacji budynku dworca, którą zamierza przeprowadzać PKP.

W jej zakresie planowane jest między innymi wybudowanie przyłącza kanalizacyjnego, co będzie się wiązało z kolejnym rozkopaniem jezdni. W tej sytuacji zasadnym jest zachowanie właśnie takiej kolejności prac.

15 KOMENTARZE

 1. Dobrze że w końcu coś tam ruszyło… przydałoby się jeszcze wyciąć tą dżunglę co jest na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i ONiep – ale to pewnie prywatny teren.

 2. John.Absolutnie się nie zgadzam.Jestem zdecydowanym obrońcą każdego drzewa i zakrzewień! Brawo dla bezmyślności takich jak prezentujesz! Już niedługo nie będzie czym oddychać ani posłuchać spiewu ptaków w tym miasteczku!!! I mam nadzieję,że parking przy PKP zaplanowano bez wycinki drzew????….

  • Nie będzie czym oddychać? Przecież to lekka przesada z tym całym zakrzaczeniem które się teraz dzieje. Nikomu teraz nie chce się dbać o nic albo jest strach przed wycinką i po prostu zarastamy. Zobacz jak wyglądają tereny nad Jeziorem Malicz, na Popielewskim, na Kościelnym, na Bystrzycy, park Baba w środku, Jezioro Świąteckie – te tereny obecnie są prawie nie dostępne tak pozarastały krzewami, a kiedyś tętniły życiem. Ludzie chodzili na spacery, na ryby, na plażę, robili ogniska, biesiady. A teraz to jedynie możesz zabawić się w przedzieranie się przez dżunglę z maczetą.

 3. Oczywiście-zgadzam się! Każdy zieleniec,park,zagajnik na terenie miasta powinien być nie wycięty,ale z pomysłem z a g o s p o d a r o w a n y bez szkody dla drzew i krzewów.Wystarczy mądry projekt i wykonanie. Pomyślcie o seniorach, o rodzicach z małymi dziećmi-w tym mieście nie ma miejsca,w kt. można schować się w otoczeniu zieleni,ciszy w cieniu drzew w upalne dni, przybywa tylko kostki brukowej,parkingów i krzaczków z katalogu!!! A korytarze powietrzne,strefy buforowe, wymiana co2 na tlen…ech….

  • Przecież te wszystkie drzewa rosną zbyt gęsto. Powycinać tam co drugie, wyciąć chaszcze i będzie jako-tako wyglądało… może żona nie będzie mi się bała sama tam obok chodzić.

 4. Wreszcie ktoś przypomniał sobie o najbardziej podziurawionej ulicy w Trzemesznie – same dziury i kałuże drugiej tak beznadziejnej drogi w Trzemesznie nie ma. Aleją Szymańskiego też w okresach deszczowych to praktycznie nie szło przejść. A i chodnik bardzo się przyda 🙂 po co zaraz wycinać drzewa wystarczy podciąć te wielkie stare drzewa, które budzą grozę przy domostwach na ul. Dworcowej, gdy nawet lekko wieje. Pewnie niech nasze miasteczko w końcu nabierze wyglądu zwłaszcza w miejscu dworca pkp.

 5. Wszystko pięknie!Są ciekawe i potrzebne inwestycje,tylko władze nie maja pomysłu,jak to wszystko zabezpieczyć przed dewastacją i nocnymi imprezami alkoholowymi.Nie zróbcie z tych piękniejących miejsc następnej siłowni pod chmurką!Przechodząc dzisiaj przez teren wspomnianej siłowni,zobaczyłem setki niedopałków,potłuczone butelki…syf,nie znajduję innego określenia!I te dzieciaki idące ze szkoły,muszą to oglądać!Nie mogę się nadziwić,że wisi tablica z regulaminem!!!Czy któryś z policjantów ją czytał???Panowie policjanci,gdzie macie j..a?

 6. To mieścina chyli się ku zagładzie razem z jej mieszkańcami .
  Daleko szukać tak zasyfionego grajdołu . Nie ma tu zapewne ani gospodarza ani rajców . Ludzie 🙂 ? Zahukane towarzystwo bez żadnych aspiracji . Jednym słowem nędza popychająca nędzę .

 7. Na Szymańskiego ścieżka rowerowa a jak dojechać do domu samochodem gdzie logika inwestycji nikt nie pyta nikogo o nic.pogański kraj pogńskie obyczaje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj