Strona główna Kultura Uhonorowano Powstańców Wielkopolskich

Uhonorowano Powstańców Wielkopolskich

1285
5

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej uhonorowano pamięć zasłużonych, związanych z Trzemesznem Powstańców Wielkopolskich. Władysław Wlekliński – organizator i dowódca kompanii trzemeszeńskiej oraz Mieczysław Paluch – organizator i jeden z dowódców Powstania zostali uhonorowani pośmiertnie przyznaniem „Honorowego Obywatelstwa Gminy Trzemeszno”.

Inny bohater Powstania – Józef Bauza – aktywny trzemeszeński społecznik, wieloletni działacz Związku Bojowników o Wolność i Demokrację otrzymał pośmiertnie „Medal Honorowy Gminy Trzemeszno”.

Jak niedawno pisaliśmy, na tej samej sesji uhonorowano też pierwszego premiera odrodzonej Polski – Jędrzeja Moraczewskiego nadając mu również „Honorowe Obywatelstwo” oraz nazywając jego imieniem skwer przy przychodni.

Szkoda tylko, że tak doniosłe uchwały podjęte zostały w tak mało przystającym do tej okazji nastroju. Na tej samej sesji głosowano między innymi nad absolutorium oraz wynagrodzeniem dla burmistrza. Sesja trwała bardzo długo, czytano szereg różnych, bardzo obszernych dokumentów. Uchwały honorujące zasłużone osoby były głosowane już przy pustej sali.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

5 KOMENTARZE

  1. Jaki przewodniczący taka organizacja. Poprostu wystarczyło zwołać uroczystą sesję nadzwyczajną i tyle… Ale u Nas w Naszym mieście honorowanie jest źle odbierane więc przewodniczący okazując poraz kolejny własny interes ( w kampanii mu zarzuty że rozdaje medale są nie potrzebne) nie potrafił uhonorować należycie tak zasłużonych Trzemesznian… ŻAL

  2. Pan Peno wszystkim obiecuje,jezdzi juz po wioskach i rozdaje kiełbasę wyborczą,kupuje ,deklaruje że wszystko załatwi,my się na to nie nabierzemy,zwykłe blefowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj