Strona główna Różne Będziemy mieć piękną „Babę”

Będziemy mieć piękną „Babę”

2445
41

Remont parku „Baba” to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w naszym mieście. Można to zauważyć chociażby w komentarzach pod artykułami dotyczącymi realizacji innych gminnych przedsięwzięć. Regularnie pojawiają się bowiem pytania – „a co z parkiem?”

Dziś mamy dobrą wiadomość dla Czytelników. Niebawem ruszą prace przy rewitalizacji parku.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miejskim, zostaną tam wykonane nowe ciągi komunikacyjne z kostki betonowej oraz schody prowadzące do stadionu. W górnej części przewidziano punkt widokowy. Powstanie scena, ogrodzenie i nowe oświetlenie wraz z kamerami monitoringu.

Planuje się uporządkowanie zieleni, założenie nowego trawnika, ściółkowanie korą oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Wykonawcą – wyłonionym w drodze przetargu – będzie firma P.H.U „Ha – Dwa – O” z Gniezna.

Jak nas poinformował jej przedstawiciel Paweł Filipiak, prace ruszą na przełomie lipca i sierpnia. Koszt inwestycji wyniesie 399.270 złotych, z czego 254.055 złotych będzie dofinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez Lokalną Grupę Działania „Światowid”.

41 KOMENTARZE

 1. Czyżby tak miała wyglądać współpraca? Burmistrz donosi na Światowida do prokuratury a oni załatwiają środki na rewitalizację, czyż to nie paradoks?

 2. Dobrze chodniczki laweczki wreszcie cos sie dzieje bedzie pojechac odpoczac gdyz nie kazdy ma dzialeczke pozdr.

 3. Wszystko ładnie, pięknie ale mam takie pytanko: Co z Placem Kosmowskiego? Czy też doczeka się renowacji? Na chwilę obecną wygląda nie za ciekawie 😞. Pozdrawiam

 4. Wiem że będziecie mnie krytykować ale kiedyś (oby nie) może przyznacie3 mi rację. Uważam że dopóki nie będzie tam monitoringu z prawdziwego zdarzenia a więc monitoring plus grupa interwencyjna to ten park długo nie będzie ładnie wyglądał. Obym się mylił ale pewnie tak będzie. I jestem ciekawy ilu mieszkańców bloków pójdzie tam (i jak często) na spacer. Szczególnie z wózkiem dziecięcym. Nie mówiąc już o osobach na wózkach inwalidzkich bo te osoby to nawet z osiedla nie wyjadą bo wysokie krawężniki im na to nie pozwolą.

 5. To zrób sobie sobie park na blokach i najlepiej jeszcze wstaw jezioro. Wandalizmu się nie toleruje, a nie mu poddaje. Fajnie, a dla wandali – postawa obywatelska i wysokie kary finansowe.

 6. Jaki monitoring działa w Trzemesznie???Nie działa na pewno na siłowni pod chmurką!Nocą piją i popalają…pod samą kamerą.

 7. I brawo ,ale jadąc tam autem, od dawnej szkoły zawodowej , nie wiem czy szyby się nie rozpadną taki tam asfalt tarka Trzemeszno- drogi to jedna wielka dziura, kostka kładziona x xx lat temu a to po naprawach to badziewie totalne.Proszę mi pokazać choć 200 metrów dobrej drogi w tym mieście – brak

 8. Będziemy mieli Piękną „Babę” powiadacie. Może i tak, ale rodzi się pytanie, kto potem będzie się tym parkiem zajmował?. To jednak trzeba trawę wykosić, te liście pozbierać, te krzewy poprzycinać.
  Szybka akcja koszenia trawy raz lub dwa razy w roku przed dniami majowymi i jeszcze jakimś innym festynem sprawy nie załatwia.
  Czy jest w Trzemesznie jakaś ekipa, która się opiekuje tymi nowymi skwerami?
  Kto zajmuje się chodnikami do Rudek, w kierunku Miat i Zielenia? Trawa i inne chwasty, zarasta pomiędzy kostkami do połowy szerokości rujnując kostkę. Nie mówię już o tym, że przez tą trawę, to nawet na niektórych odcinkach dwie osoby nie mogą się bezpiecznie wyminąć. W kierunku Rudek kępy trawy wyrastają z krawężników przy drodze. Czy dla wjeżdżających do naszego miasta to ma być wizytówka zieleni miejskiej?
  To jest raczej wstyd i marnotrawienie już wydanych pieniędzy.

 9. W jednym z artykułów pojawia się informacja o rezygnacji z planu rewitalizacji parku ze względu na brak środków . Następny artykuł informuje o nie udzielenie absolutorium między innymi z uwagi na nie wykonaniu planu rewitalizacji parku . Może warto zastanowić się nad tym co się pisze co się mówi i co się robi . Kto tu z kogo robi durnia ?
  Czas najwyższy aby zakończyć tą zabawne w kotka i myszkę . Nie traktować ludzi jak idiotów jednocześnie wodząc Nas za nos .

  Sprawdziłem . Znaki drogowe na ulicy Langiewicza przy skrzyżowaniu z ulicą Kopernika nadal są odwrócone .
  O czym tu dalej dyskutować . Nie dostrzega się najprostszych nieprawidłowości i co najgorsze nie reaguje się !

 10. Nie przypominam sobie, w którym miejscu pisaliśmy o rezygnacji z rewitalizacji parku. W artykule z lipca ub. roku informowaliśmy o opóźnieniach w realizacji inwestycji. Cyt: „Wszystko wskazuje na to, iż gmina uzyska dofinansowanie, ale z opóźnieniem, dlatego też na rozpoczęcie prac można liczyć na początku przyszłego roku.”
  Opóźnienie okazało się dłuższe, ale to już nie z winy redakcji.

 11. A na Cegielskiego kwiaty schna w oczach kto tym sie zajmuje kto podlewa wstyd wstyd srodek miasta i to przy Gminie .

 12. żeby nie było, mnie bardzo podoba się plan i wykonanie rewitalizacji placu Św. Wojciecha z jednym małym ale…
  skoro cześć tego placu jest przeznaczona na plac zabaw dla dzieci to w trosce o ich bezpieczeństwo może warto byłoby zwrócić uwagę na dość kanciaste i ostre betonowe kwietniki(?).
  chyba, że to podstawy pod ławki…to ok

 13. LADNIE BEDZIE TYLKO BRAKUJE FONTANNY TO BY OZDOBILO PLAC GDYZ NA PLACU JEST DOCIAGNIETA WODA NO I TE CO JUZ SA POSADZONE PODLEWAC PODLEWAC BO USCHNA NA WIOR GDYZ TA ZIEMIA JEST SLABA POD ROSLINY CZY KWIATY.

   • Co wy wtracacie Lecha Kaczynskiego co on ma do fontanny nie potrzeba jej tworzyc nazwy wazne zeby woda leciala ty glupku spac nie mozesz przez niego wstaw sobie pomnik Bolka i bedziemy miliony liczyc ok.

 14. Aha… czyli projektowaniem parku zajmie się firma specjalizująca się głównie w nawodnieniach, budowaniu zbiorników, prowadzeniu szkółki leśnej, sadów i plantacji? To może dlatego taka niska cena. No to jestem ciekawa co z tego wyniknie.

 15. Ciekawe czy ktoś pozbiera te śmieci wszystkie , a szczególnie zużyte kondony , wstyd iść z kimś obcym tam się przejść .

 16. Po parku przydałaby się w Trzemesznie duża plaża i kąpielisko z prawdziwego zdarzenia. Tyle jezior wokół,a trzeba jeździć po Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj