Strona główna Na sygnale Trzemeszeńska policja pracuje normalnie

Trzemeszeńska policja pracuje normalnie

2213
13

Radny Zbigniew Matelski zgłosił interpelację dotyczącą funkcjonowania Komisariatu Policji w Trzemesznie. Według radnego – na skutek trudnej sytuacji kadrowej w komisariacie – na terenie naszej gminy po godzinie 18 nie pełni służby żaden policjant.

Niedawno zaistniała sytuacja, że interwencję w Trzemesznie musiał załatwić patrol policji z Witkowa. W związku z tym radny prosił burmistrza o zainteresowanie tą sytuacją i wystąpienie do Komendanta Powiatowego w Gnieźnie.

Dziś otrzymaliśmy wyjaśnienie w tej sprawie:

Informuję, że stan etatowy w wymienionym komisariacie wynosi 17 funkcjonariuszy z Komendantem Komisariatu włącznie. W chwili obecnej komisariat posiada 1 wakat.

W związku z tym z dniem 1 listopada 2018 roku decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu policjant pełniący służbę w Oddziale Prewencji zostanie przeniesiony na stan Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i docelowo skierowany do pełnienia służby w Trzemesznie. W miesiącach letnich trwa okres urlopowy, a także policjanci przebywają na zwolnieniach lekarskich oraz kierowani są na szkolenia resortowe. Z tych powodów jest zwiększona absencja funkcjonariuszy.

Komisariat zapewnia ciągłość służby 24 godziny na dobę. Takie sytuacje, że interwencje są obsługiwane przez funkcjonariuszy spoza komisariatu zdarzają się i nie są niczym nadzwyczajnym. Trzeba podkreślić, że Komisariat Policji w Trzemesznie jest wspomagany przez policjantów z Gniezna i Witkowa” – poinformowała nas Anna Osińska, oficer prasowy KPP w Gnieźnie.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

13 KOMENTARZE

  • No taka prawda wielkich panów udawaja w samochodach co to nie oni żal a tak na prawdę żaden jeszcze nie oddał strzału z broni heeeh

 1. no tak kto tu przyjdzie na etat jak nawet nie mozna juz do kanisterka lac ropy jak kiedys
  jak łobuzy potrafi zbic policjanta w pizzerii itd itd

  a jak dzwonisz po policje to w telefonie „eeee a na pewno wymaga to interwencji?”

  byle do emeryturki

  burmistrza pan panie Matelski nie pyt bo on woli jak policji jest mniej zwlszca po ostatnich wybrykach

 2. W dni robocze po 18 albo w weekendy jest maksymalnie dwóch policjantów. Pod warunkiem, że nie jadą na interwencję czy obstawiają imprezę typu rajd rowerowy itd. , która wymaga zabezpieczenia. wówczas komisariat zamknięty na głucho. Wiem, bo rok temu 3x chodziłam (piątek ok 19, sobota rano i dopiero w poniedziałek w godzinach pracy, gdy jest większa obsada ktoś mógł przyjąć zgłoszenie i spisać protokół kradzieży telefonu :/

 3. Brak policji to problem na skale krajową. M.in. dlatego rozpoczal sie ogolnopolski pdotest policjantow. Coraz mniej chetnych do sluzby a jak juz sa to niewielu sie nadaje. Mlodzi policjanci rezygnuja z pracy na rzecz lepiej platnych zajec.
  Komentarz policji w artykule to dobra mina do zlej gry.
  W trzemesznie w nocy czasem w ogole nie ma patrolu na cala gmine! A Policjanci sa przepracowani i sflustrowani.

 4. Na blokach co noc libacje, ławki, piwerko, a później za potrzebą za ławkę. Rano bawią się tam dzieci. I tak co noc od 23. Policji zero. W tym roku ani jednego pieszo nie widziałem.

 5. Nalepiej narzekac na Policje…rodzice przypilnujcie dzieciaki…a to że jest mało policji to prawda..niestety nikt sie nie sklonuje…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj