Strona główna Sport i rekreacja To już X Sztafeta Trzeźwości

To już X Sztafeta Trzeźwości

1477
17

Wczoraj – już po raz dziesiąty w historii – na drogi naszego powiatu wystartowała Sztafeta Trzeźwości Powiatu Gnieźnieńskiego. Jak informują organizatorzy, jej celem jest promowanie aktywności, krzewienie trzeźwości oraz integracja środowiska i gmin naszego powiatu.

Start sztafety poprzedziło zapalenie świecy w intencji trzeźwości w trzemeszeńskiej bazylice. Następnie delegacje uczestników oraz władz samorządowych złożyły kwiaty pod pomnikiem Jana Kilińskiego. Stamtąd uczestnicy wyruszyli na trasę, wiodącą przez Witkowo, Niechanowo, Czerniejewo, Mieleszyn, Kłecko, Łubowo do Gniezna. Oficjalne zakończenie nastąpiło w katedrze.

Po drodze sztafeta zatrzymywała się w poszczególnych gminach, gdzie w kościołach – podobnie jak w Trzemesznie – zapalano świece w intencji trzeźwości. Składano również kwiaty w miejscach pamięci. Głównym organizatorem był Trzemeszeński Klub Abstynencki, a patronat objęli Związek Stowarzyszeń Abstynenckich w Poznaniu i burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

17 KOMENTARZE

 1. Kto jest odpowiedzialny za nocny handel alkoholem?Zacznijcie od tego problemu!Żeby umożliwić pijakom nocne zakupy,macie gdzieś spokój mieszkańców!Co za hipokryzja!!!Próbujcie pomieszkać w okolicy nocnego sklepu!!!

 2. Popieram głos mieszkańca . Robicie parady krzewienia trzeźwości, modlicie się w Bazylice ,zeby się pokazać ,a nie robicie nic w kierunku ograniczenia pijaństwa w mieście !

 3. Czy wy myślicie ze jak zamkną nocny sklep to nie będzie pija- ństwa, śmieszni jesteście , nic wam nie pasuje, wiecznie negatywy a to dobra akcja….Brawo Trzemeszno

 4. panie inkasent i obaj burmistrze zamiast prezentowac sie do zdjec to z nocnymi ciemnosciami cos zrobcie – dla mnie jako mieszkanca jest to wazniejsze a jak juz sie uporamy z probemam to mozecie sobie pobiegac i sie polansowac

 5. W intencji trzeźwości,zapalcie świece pod pewnym sklepem na Kopernika!Burmistrzowie,jesteście niesamowici…abstynęci!?

 6. niech ja go tylko zobacze jak mi przylezie licznik spisywac…..
  znowu sie naslucham o Burmistrzu i bajzlu w urzedzie …

 7. A gdzie kilkunastu pozostałych radnych, zaspali czy pogoda nie taka> Figaj był, zresztą nie pierwszy raz. Chciało mu się , widocznie nie mógł dospać. W Gnieżnie też był,czekał na nas na mecie biegu – żałośni krytykanci, trzeba ruszyć d…

 8. Mam gdzieś,że ktoś rujnuje sobie zdrowie piciem alkoholu,ale bardzo chcę mieć spokój w nocy.Niestety Trzemeszno to małe miasteczko i mieszkający na trasie nocnych pielgrzymek pijaków,przeżywają koszmary!Zbliżają się cieplejsze dni i horror wróci.Mam pytanie:Od kogo zależy,że nocne sklepy z alkoholem tak funkcjonują?Panie Jankowski,uniósł się pan bardzo jak ktoś tam na pana najechał więc czyta pan komentarze.Proszę mi wyjaśnić jak to jest,że włazi pan wszędzie w kadr reporterom z tym swoim bieganiem a nie potrafi pan zainteresować się problemem sygnalizowanym od dawna?Jest pan „ciekawym okazem”,biorąc udział w takich akcjach i jednocześnie wstrzymywać się od działania na rzecz ludzi ofiar pijaństwa w naszym(nie pańskim)mieście!Za co panu płaci Trzemeszno?

 9. Niektorzy tak sie nawrocili tylko na pokaz,udaja wierzacych a do kosciola to ida raz na rok ,zapisuja sie tylko do
  Lichenia zeby pojechac na spotkanie ktore jest w lipcu bo ludzi wtedy duzo i mozna sie pokazac,a tam tylko siedza i sie opychaja jedzeniem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj