Strona główna Kultura Technikum informatyczne pod patronatem PWSZ

Technikum informatyczne pod patronatem PWSZ

2395
53

Dzisiaj w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie podpisano porozumienie o objęciu przez tę uczelnię patronatem Technikum Informatycznego, które od 1 września powstanie w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie.

Jak nas poinformowała dyrektor ZSOiZ Ilona Adamska, na rynku pracy występuje duże zainteresowanie fachowcami z branży informatycznej, stąd pomysł, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku, ale także młodych ludzi, którzy widzą swoja przyszłość w tym zawodzie.

Trzemeszeńska szkoła nie posiada fachowców z tej dziedziny, dlatego zgodnie z podpisanym dzisiaj porozumieniem PWSZ obejmie opieką dydaktyczną (poprzez zaangażowanie pracowników naukowych) prowadzenie zajęć w szkole. Przewiduje się również możliwość korzystania przez uczniów z bazy dydaktycznej uczelni, organizowanie otwartych wykładów, warsztatów oraz zajęć w laboratoriach na terenie uczelni i szkoły. Szczególnie uzdolnieni uczniowie będą mogli brać udział w prowadzonych przez uczelnię badaniach naukowych. W najbliższym czasie szkoła wzbogaci się o nową klasopracownię informatyczną – informuje dyrektor I. Adamska.

Rektor PWSZ – prof. dr hab. Józef Garbarczyk – nie kryje, że uczelni zależy na współpracy ze szkołami. Dodaje, że zawsze imponowało mu to, że mieszkańcy Trzemeszna z wielka determinacją walczyli o utrzymanie szkół.

Burmistrz Krzysztof Dereziński uważa podpisanie porozumienia za bardzo ważny krok i liczy na to, że takie działania pomogą w naborze uczniów do naszej szkoły.

Uroczyste podpisanie porozumienia nastąpiło w obecności burmistrza K. Derezińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Peno, jego zastępcy Daniela Bisikiewicza oraz zastępcy dyrektora ZSOiZ Sylwii Liszkowskiej.

53 KOMENTARZE

  1. Brawo, dla Pani Adamskiej i całego grona pedagogicznego za wytrwałą walkę o naszą szkołę, pomysł bardzo dobry, miejmy nadzieję, że poprawi to sytuację, oby więcej takich pomysłów!

  2. W końcu jakiś praktyczny pomysł na trzemeszeńską edukację. Szkoda tylko, że dopiero teraz 🙂 . Brawo, Pani Ilono!

    • Z tego co wiem, wcześniej nie można było tego zrobić, bo „Polityka Oświatowa” Starostwa nie pozwalała na powielanie kierunków, które funkcjonowały w Gnieźnie. Technikum informatyczne było, więc Trzemeszno nie mogłoby takiego otworzyć. W ten sposób władze Gniezna – Starostwo robiło niektórym szkołom nabór.

  3. Cytuje ,,, na rynku pracy występuje duże zainteresowanie fachowcami z branży informatycznej,,, brawo, brawo,tylko gdzie??? i za ile, 8 zł na godzine ?

    • Żaden zawód nie daje gwarancji zatrudnienia a szczególnie wysokich zarobków. Będziesz dobry, dasz radę. Szkoła ma dać podstawy. Gratuluję dyrekcji.

  4. LO ma dać podstawy? To nieporozumienie ! LO naucza na podstawie wyniesionej ze szkoły podstawowej. Na tej podstawie liceum powinno poznać szczególne zdolności uczniów i rozwijać zainteresowania młodzieży. Jeśli nasze liceum nadal będzie dawało tylko podstawy, to nic się nie zmieni, choćby było nie wiem ile extra pomysłów. Życzę miłej pani dyrektor realizacji pomysłu. Zależy mi na podniesieniu się z upadku tej szkoły.

    • Gdyby Roma czytała ze zrozumieniem, to by rozróżniła LO od technikum. I zrozumiałaby , że chodzi o podstawy zawodu. Nikt nie jest od razu wysokiej klasy fachowcem po ukończeniu choćby najlepszej szkoły. Ciekawe co Roma kończyła….

      • Posypuję głowę popiołem, okazałam się analfabetką. Rzeczywiście zajęcia informatyczne mają być w szkole zawodowej. Zwracam wszelkie honory.

  5. Witam! Z góry przepraszam, że piszę pod tym artykułem,ale wczoraj w kruchowie nasz sołtys RYSZARD sprzedawał jabłka pod sklepem w cenie 10 zł za skrzynkę! Te jabłka były z unii więc powinny być za darmo! A on kasowal do siebie! Mam nadzieję,że burmistrz zrobi z nim porządek!to jest przestępstwo!

    • Jabłka były darmowe, przy okazji ich wydawania Sołtys prosił o wsparcie dla chorej Amelki, dziecko ma białaczkę. Uzbierane pieniądze 480zł przekazał na jej dalsze leczenie. Nie macie pojęcia jakie to ważne, pomoc ludzi w tak ciężkich chwilach, może kiedyś sami tego doświadczycie, a Sołtysowi należą się przeprosiny.
      Panie Ryszardzie jesteśmy z Panem, więcej takich akcji!

    • jak ja słyszę powinny być za darmo , to dech w piersiach mi zapiera. szanowni piszący te jabłka w 15 kilogramowych skrzynkach same nie zejdą z tirów załadowanych po brzegi ktoś te skrzynki musi poznosić na magazyn – często jest tak, że trzeba natychmiast szukać ludzi do rozładunku, bo samochody mają nastepne trasy.to są tony dżwiganych towarów. sołtysi jadac po jabłka też biorą sobie osoby, które pomogą im z kolei wynosić z magazynu i ładować na samochód. żadne samochody, czy prywatne, czy firmowe, które przewożą towary nie jadą na wodę i jeszcze potrzebują kierowcy na kilka godzin a może i dni. jabłka bywały w skrzynkach drewnianych lub kartonach- skrzynka pozostaje w rękach właściciela darmowych jabłek- pomyśl , że tę skrzynkę ktoś wykonał, a te jabłka ktoś wyprodukował w swoim sadzie dla nas. widziałem jak podjechała Pani dobrym samochodem pod Caritas- zabrała karton jabłek i niosła do samochodu, ale pech czciał, że karton pękł i jabłka rozsypały sie po parkingu- ale poniewaz te jabłka były darmowe TA PANI ICH NIE POZBIERAŁA TYLKO ODPALIŁA SAMOCHÓD I ODJECHAŁA. pozostawię to bez komentarza.
      to prawda że jest wiele osób potrzebujących, którym trzeba pomóc bezinteresownie ale tym wszystkim , którzy krzyczą i brzydko piszą polecam zgłosić się tam gdzie można rozładować nie tylko emocje ale i tiry pełne towarów dla osób potrzebujących. cieszę się, że są jeszcze wśród nas osoby wrażliwe na ból i cierpienie innych i myślę, że każda ofiarowana złotóka wywoła chociaż uśmiech na twarzy cierpiących. Ogromne brawa dla tych którzy pomagają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • Kim trzeba być żeby spełnić wymogi, udzielających się na portalu?
        Pan Ryszard wie że otrzymując dobro, trzeba się nim dzielić,
        a wróci z podwojoną siłą.

  6. Jaki sołtys daje przykład? Na każdej skrzynce jest naklejka z unii ze produkt przeznaczony jest do BEZPŁATNEJ DYSTRYBUCJI!
    A on brał od ludzi pieniądze!! Żenada soltysie!!

  7. Pan Burmistrz jak zwykle bardzo zadowolony . Kolejny raz zapytuje co dalej z bazą Techniczną Szkoły Zawodowej , co z budynkiem na ul. Mickiewicza ?
    Co zrobiono w kierunku utworzenia możliwości kształcenia młodzieży na miejscu w Trzemesznie . Czy to wszystko jest wynikiem nieudolności , braku kompetencji czy tumiwisizmu ?
    Tymczasem to jedynie kilka pytań . Problem jest o wiele szerszy . Osoby będące w temacie wiedzą dokładnie o co chodzi i kto jest autorem ,,apokalipsy,, wyłączając Pana Pilaka !

  8. Dobry pomysł pod warunkiem,że będzie utrzymany wysoki poziom nauczania.Przede wszystkim nie powinni być przyjmowani uczniowie tak po prostu.Proszę wziąć przykład z Zs Mogilno.Świetna organizacja,wysoki poziom,średnia minimum 3,5 żeby się dostać do szkoły.Rezultat taki,że Technikum w Mogilnie jest na 27 miejscu w Polsce.To chyba o czymś świadczy.Moje starsze dziecko dojeżdża właśnie do Mogilna.Panuje tam bardzo przyjazna atmosfera,nie ma miejsca na przemoc czy agresję.Jest duży szacunek nauczyciela do ucznia i odwrotnie.Moje młodsze dziecko wybiera się również do Mogilna i właśnie do technikum informatycznego.Jeżeli to technikum,które ma powstać w Trzemesznie będzie rzeczywiście takie jak być powinno to być może pójdzie tu.Także życzę powodzenia w realizacji planu.

    • W ZS Mogilno są trzy technika: Drogowe, Ekonomiczne i Informatyczne. Które z nich zajęło 27 miejsce? Jest to na pewno osiągnięcie, ale nie można uogólniać, bo to „pachnie” manipulacją.

  9. Nie uczęszczam do szkoły do Trzemeszna, lecz życzę jej jak najlepiej. Mam nadzieję, że wróci do swego stanu świetności i znów będzie kształciła ludzi którzy zrobią wiele dla Polski! 🙂

  10. Oj, jak miłoby było jeszcze raz być młodym i języka informatycznego sobie przyswoić. Pani Ilonko dziękuję za inicjatywę! Zorganizujcie też jakieś zajęcia pozalekcyjne dla nas „Niemców w temacie”.

  11. Może ludzie teraz zauważą próbę naprawy wielu spraw w tym zespole Szkół. Widać,że idzie nowe, jest jakaś nadzieja. A znam panią A. i jest konkretna bardzo.

  12. Miód na serce taka wiadomość, widać światełko w tunelu.
    Kiedyś pisałem o tabletkach dla uczniów może chociaż dla klasy informatycznej można wprowadzić takie rozwiązanie? Wtedy wyróżnialibyśmy się na tle konkurencji.
    Proszę spróbować podnieść szkolnictwo zawodowe, a pracodawcy będą przeszczęśliwi.
    Panie redaktorze jak dla mnie brakuje w artykule informacji kto był inicjatorem pomysłu i kto w grupie roboczej, która doprowadziła do podpisania umowy.
    Żeby nie było, jak w myśl zasady, że ojców sukcesu jest wielu, a porażka sierotą.

    Wobec tego gratuluję anonimowym pomysłodawcom i członkom zespołu.

  13. No to może i ja za trochę czasu poślę syna do liceum u nas. tylko niech do tego uczą nauczyciele i nie biorą uczniów z podstawowej szkoły w krytycznym stanie wiedzy, bo uczycie gamoni co się niczego nie nauczą i macie przez to złą opinię

  14. Tak dobra nauczycielka jak jest dyrektorem to szkoda, ale na pewno będzie wymagać od zespołu nauczycielskiego. Wie na czym polega dobre nauczanie a to jest najważniejsze.

  15. Szkoła nie upadnie jak zacznie odsiewać i nie przygarniać miernot z gimnazjum. Tylko to nie idzie w parze z pracą dla nauczycieli. Jedna klasa ale na poziomie i nie przynosząca wstydu. Wtedy będzie poziom w Trzemesznie.

  16. Nasze gimnazjum jest na poziomie. Wadą jest to, że nie potrafią poradzić sobie z bezczelnym nieuctwem młodzieży ,nauczyciele udają, że leń się poprawił i dają mu pozytywną ocenę. A to udawanie widać i normalni uczniowie się z tego wyśmiewają. Tacy dobrzy nauczyciele, mają sukcesy, a uczą takiego lenistwa. Dzieci zdolne przez to cierpią. I jeszcze powinni odróżnić ogólne nieuctwo od tych co są na umyśle ograniczeni i nie mogą niczego pojąć.

  17. Gimnazjum zmieniło by opinię gdyby rzeczywiście nie zgadzało się na takie wredne olewanie nauki przez dzieciaki. Czas skonczyć i będzie ok. Zostawić to się nauczą albo nie muszą dostac swiadectwa skończenia. dopiero wtedy uszanują dobrą szkołe i ją smarkacze docenią.
    rodzic dał dobry komentarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj