Strona główna Kultura Święto Flagi

Święto Flagi

2507
3

Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji, o godzinie 11, przy pomniku Jana Kilińskiego odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi na maszt, któremu towarzyszyło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Zanim to nastąpiło historię tego święta, a także znaczenie symboli narodowych, przybliżył wiceburmistrz Dariusz Jankowski. Aktu wciągnięcia flagi dokonali harcerze, którzy też wraz z zuchami zaciągnęli wartę honorową.

Po ceremonii przedstawiciele samorządu rozdawali biało czerwone chorągiewki przechodniom i osobom obecnym na uroczystości.

3 KOMENTARZE

  1. Naród można podbić lub ZNIEWOLIĆ na 2 sposoby – mieczem i ZADŁUŻENIEM – jak myslicie jaka jest dziura budżetowa skoro wydatki kancelarii Prezydenta i Premiera wzrosly znacznie x razy, nie mowiac o innych juz wydatkach PL, ktore sa zbędne – pomysł zanim uwierzysz w to co mówią. Twój głos ma znaczenie !

    • dodałbym jeszcze do twojej wypowiedzi ze w naszej sytuacji geopolitycznej parasol Nato i Unia Europejska są niezbędne bo inaczej wejdziemy pod parasol Moskwy – kazdy powinien sobie zadac pytanie i sprawdzic ktora partia polityczna nas ciagnie w strone Unii czy moze Putina ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj