Strona główna Kultura Sukces Jagny Jatczak w ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie

Sukces Jagny Jatczak w ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie

1480
16

W siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego odbył się finał II edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanej przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych, w którym wzięła udział Jagna Jatczak z kl. II d trzemeszeńskiego Gimnazjum.

Rywalizacja w Konkursie przebiegała na 3 etapach. Etap pierwszy odbywał się w szkołach i składał się z pisemnego testu oraz wypowiedzi ustnych przed komisją, w której zasiadali radcy prawni. Etap okręgowy odbywał się w miastach wojewódzkich. W części pierwszej uczestnicy rozwiązywali w formie pisemnej kazus, a następnie odpowiadali ustnie na wylosowane pytania.

Etap wojewódzki , do którego w województwie wielkopolskim zakwalifikowało się 93 uczniów, odbył się w dniu w Poznaniu w dniu 25 kwietnia br. i wygrała go właśnie Jagna, tym samym kwalifikując się razem z trojgiem innych uczniów z Konina, Ostrowa Wielkopolskiego i Poznania do etapu centralnego.

Do etapu centralnego zakwalifikowało się łącznie 40 uczniów z 14 województw. W tym etapie przez Komisją Centralną była oceniana ustna wypowiedź, będąca omówieniem uprzednio wylosowanego zagadnienia. W tym gronie Jagna została sklasyfikowana ostatecznie na miejscach ex aequo 7 – 22 (grupa obejmująca uczniów, którzy osiągnęli 19 na 20 możliwych punktów).

16 KOMENTARZE

 1. Czy uczennica ze szkoły Nr 1 też była na tym portalu,jeżeli nie to by było brzydko Panie Redaktorze i nieładnie czy uczennica Jagna to córka tego pana ,lidera z ponadpodziałami? to by już o czymś świadczyło p .redaktorze

 2. Jeśli Ania i Jagna odnoszą takie sukcesy w konkursie prawniczym centralnym w Polsce to nasza gmina ma dobry narybek i nie zginie. Może te dziewczynki w przyszłości to nawet zrozumią umowę z Remondisem?

 3. Panie redaktorze czy uczennica ze szkoły nr1 też o niej napisano na tym portalu?Czy Jagna ma związek z p.Jarosławem J.,przywódcą ponad podziałami,bo jeżeli tak to jest wszystko jasne,bez dalszego komentarza?chodzi tylko o zwykłą sprawiedliwość i równe traktowanie

  • mama przeciez pisalam bez komentarza zbyszku nic dodac nic ujac by musieli wszystkich podawac na Trzemeszno 24 ktorzy odnosza sukcesy atak nie jest powodzenia nie mam wtykow a szkoda.

  • Jest równe traktowanie i zwykła sprawiedliwość .Tylko Jagna Jatczak nic za to nie może gdzie jej tata należy. Tak samo Ania nic za to nie może że jej szkole nie zależy na pochwaleniu się rzadko spotykanym wynikiem . Zbyszek wszystko jest dobrze .Musisz zrozumieć że kierujący szkołami są różni i tyle.

 4. Niektórym wszystko kojarzy się z seksem , innym z polityką. Faktem jest, że Ania osiągnęła w ubiegłym roku taki sam sukces. Nie naszą winą jest, że Szkoła Podstawowa nr 1 nie raczyła poinformować o tym ani nas, ani też innych mediów. Faktem jest również, że często mniej spektakularne sukcesy są honorowane, np. na sesjach Rady Miejskiej. Ale kto ma o to zadbać?
  Z drugiej strony jestem pewien, że gdybyśmy napisali o Ani to różne Zbyszki mieliby powód do pisania, że preferujemy swoją rodzinę.

  • Podziw dla dziewczynki z gimnazjum i z szkoły podstawowej.
   Dostać się do 40 najlepszych w Polsce i zająć 7 miejsce to podziw godny opisania.
   Gimnazjum się pochwaliło a taki sam sukces dziewczynki z Nr1 to nie było ani słowa. Bardzo źle to zależy od grona pedagogicznego szkoły za co i kogo nagradza. Odpowiedź Zygmunta Nowaczyka wyraźnie mówi że szkoła Nr1 to miała też wielki sukces i nie doceniła i nikomu nic nie powiedzieli o tym w tamtym roku.
   Gratulacje do Jagny i późne do Ani.

  • Słusznie pan zauważył panie Zygmuncie, że dzisiaj może nam się wszystko kojazyć z seksem – dziś światowy jego dzień.

 5. Zbyszek broni Ani szkołę numer jeden a nie ma pojęcia o niczym. Szkoła Jagny może być dumna,a szkoła Ani powinna się wstydzić i to mocno.

 6. I widzisz Zbyszku,nie szukaj problemu tam, gdzie go po prostu nie ma!Nie twórz teorii spiskowej! Panie Redaktorze, celna riposta .Gratuluję!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj