Strona główna Polityka Radni poznali kandydata na skarbnika

Radni poznali kandydata na skarbnika

1683
14

Na wczorajszych obradach komisji Rady Miejskiej obecny był Adrian Nowak, kandydat na stanowisko skarbnika gminy Trzemeszno. Jego sylwetkę zaprezentował burmistrz Krzysztof Dereziński. Radni mieli okazję zadawania pytań.

Jak poinformował burmistrz, sprawa powołania nowego skarbnika stała się dość pilna. Alina Kociemba, chociaż przebywa na urlopie, to do 31 maja jest formalnie pracownikiem urzędu. Do tego też dnia aktualne są udzielone przez nią pełnomocnictwa dla Hanny Koperskiej, pełniącej ostatnio obowiązki na tym stanowisku. Od 1 czerwca sytuacja mogłaby się prawnie skomplikować.

Jak można przeczytać w uzasadnieniu do projektu uchwały, A. Nowak ma szesnastoletnie doświadczenie w pracy w sektorze finansów publicznych. Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne o kierunku polityka gospodarcza i strategia przedsiębiorstw, a także rachunkowość i finanse jednostek sektora publicznego. Pracował w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, od 2008 roku w Urzędzie Gminy Czerwonak jako zastępca skarbnika i kierownik wydziału finansowego, następnie jako główny specjalista ds. sprawozdawczości i analiz budżetu.

Radni pytali m.in. o to, czy pracując w RIO kandydat zajmował się kontrolą jednostek samorządu terytorialnego oraz czy posiada uprawnienia audytora, a także co skłoniło go do zmiany miejsca pracy. Pytano także jak to się stało, że ze stanowiska zastępcy skarbnika przeszedł na niższe, samodzielne stanowisko.

Odpowiadając na pytania A. Nowak poinformował, iż w RIO nie zajmował się kontrolami jednostek i nie posiada uprawnień audytora, a do startu w konkursie skłoniła go chęć zmiany otoczenia. Wyjaśnił również, że przejście na z pozoru niższe stanowisko nie miało związku z żadną degradacją. Było to skutkiem reorganizacji urzędu w wyniku czego jego stanowisko zmieniło nazwę.

W trakcie obrad burmistrz kilkakrotnie wspominał, iż A. Nowaka zna od dłuższego czasu i był on jego kandydatem już po odwołaniu ze stanowiska Marii Kiełpińskiej. Wówczas jednak sprawy osobiste kandydata pokrzyżowały te plany.

K. Dereziński zachęcał radnych aby poparli tę kandydaturę. Jak przypomniał, wygrał on konkurs ogłoszony na to stanowisko.

Rozbawienie na sali wywołała wypowiedź burmistrza, kiedy to zachwalając kandydata stwierdził, że posiada cechy, których on sam nie ma: ”Jest człowiekiem pracowitym, poważnym i spokojnym”. Szybko po tym dodał jednak: ”nie mówię, że ja nie jestem pracowity i poważny, ale spokojny na pewno nie jestem”.

W trakcie obrad nie padły żadne istotne uwagi co do osoby kandydata. W tej sytuacji można przypuszczać, iż na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej kandydatura Adriana Nowaka na stanowisko skarbnika zostanie przez radnych przyjęta.

14 KOMENTARZE

 1. Burmistrz nie po raz pierwszy się kompromituje. W większości gmin zatrudnia się mieszkańców gminy a nie obcych. Podobnie jest na przetargach gdzie jest np. warunek zatrudnienia danej liczby mieszkańców gminy. A u nas Burmistrz uważa że mieszkańcy co „tumoki” i nie ma wśród nich kompetentnych osób. Mam nadzieję że radni wykażą się większym rozumem od burmistrza.

 2. Czytając bagienne komentarze na tym portalu, dochodzę do wniosku że w Trzemesznie jest ogrom nienawiści i ludzie uśmiechają się do siebie tylko na pokaz. Nic więc dziwnego, że chcą kogoś z zewnątrz. I tąk byście narzekali i pisali negatywy gdyby to był ktoś od nas drodzy Trzemesznie.

 3. swoj czlowiek – zamontowany kluczem Nasadowym przez krzycha ?

  oby tylko taki schorowany jak krzys nie byl niech mu kaza badania porobic 🙂

 4. Dobrze, że burmistrz bierze do współpracy człowieka, którego zna. Problem jednak w tym, że kandydat nie zna burmistrza…..

 5. LUDZIE CZY WAM KLEPKI WELBIE BRAKUJE JESZCZE NIE URZEDUJE AJUZ WYDAJECIE OPINIE TO JAK KTOS MOZE W GLUPIM TRZEMESZNIE WYTRZYMAC NIE ROZUMIE .

 6. Nie wypada zwracać się na tym forum Panie Burmistrzu do Pana po imieniu . Zachowuję również swoją anonimowość .
  Myślę , że wybór został dokonany trafnie i pozostanie w odróżnieniu do minionego okresu motorem do podejmowania przemyślanych i racjonalnych decyzji . Myślę również , że do końca tej i kolejnej kadencji będzie mógł Pan realizować zaplanowane inwestycje na rzecz miasta i gminy . Życzę Panu w tej materii wielu sukcesów i dobrej współpracy z nowym Skarbnikiem . Jestem przekonany , że Rada Miasta zatwierdzi
  pozytywnie zaprezentowanego kandydata .

 7. Nie będę komentował pańskiej wypowiedzi kolego. Mam tylko nadzieję że jest to definitywnie ostatnia kadencja Pana Burmistrza. Kompromitacji dość w tej Gminie. I żaden skarbnik czy nowy placyk nie pomoże.

  • Zwróciłem się do mojego kolegi jakim pozostaje Pan Burmistrz . Każdy uczy się na błędach . Przekreślanie człowieka to zły obyczaj . Nie należy zamykać furtki przed nosem nawet wówczas
   , gdy komuś coś nie wyjdzie . Dołowanie nie mobilizuje do pracy i nie tylko .
   Odnosząc się do mojego pierwszego zdania . Zwróciłem się do Pana Burmistrza nie do ogółu mimo , że na forum . Jako , że przestrzegam zasad
   grzecznościowych dalszy komentarz na powższe uważam za niestosowny .

 8. Niewazne kto zostanie skarbnikiem odrazu brac sie za kazde wpisy ponizajace prace skarbnika i robic uzytek tam gdzie trzeba to sie naucza szacunku niejedni a nie obrazania czy ponizania.

 9. Ten pan nie posiada własnego zdania. Nie zapytano czy umie odzyskiwać wat -?.jakie ma rozeznanie wsprawie inwestycji -czy zna się na karkulacji wykonywanych pracach na zecz Urzędu czy jest wachmanem w tym co robi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj