Strona główna Polityka Radni przeciw podwyżkom, ale za skarbnikiem

Radni przeciw podwyżkom, ale za skarbnikiem

1060
10

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, która odbywała się w świetlicy wiejskiej w Popielewie, po raz kolejny wrócił temat podwyżek taryf za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków. Tym razem burmistrz Krzysztof Dereziński poparł propozycje przedstawione przez spółkę Remondis Aqua Trzemeszno i przedstawił je do akceptacji radnym.

Według tych propozycji cena wody miałaby wzrosnąć o 7 groszy (z 2,70 do 2,77 zł). Znacznie większą podwyżką, bo o 1,53 zł, planuje się objąć ścieki (z 5,90 na 7,43 zł).

Radni byli zgodni co do proponowanych podwyżek cen ścieków – w głosowaniu odrzucili je jednogłośnie. W sprawie cen za wodę głos zabrał Tadeusz Pawlak. Jak zauważył, w tym przypadku podwyżka jest nieznaczna i mieszkańcy nawet jej nie odczują. Dodał też, że stawki te nie były podnoszone od 2015 roku.

Przewodniczący Sławomir Peno stwierdził natomiast, iż nieistotne jest to, czy te podwyżki są większe czy mniejsze, ale chodzi mu o sposób ich naliczania, który według niego jest nieprawidłowy. Jak oświadczył, zapoznał się z taryfami za wodę i ścieki w regionie. Okazuje się, że ceny w naszej gminie nie są ani wygórowane, ani też bardzo niskie – jesteśmy gdzieś w środku stawki.

W głosowaniu, za podniesieniem cen wody opowiedzieli się Michał Behnke i Tadeusz Pawlak, a Przemysław Woźny wstrzymał się od głosu. Pozostali radni zagłosowali przeciw.

Radni poparli natomiast propozycję burmistrza w sprawie powołania Adriana Nowaka na stanowisko skarbnika gminy. Przeciwny był tylko Maciej Dalewski. Maria Sobieszak i Sławomir Peno wstrzymali się od głosu.

10 KOMENTARZE

  • pawlak joo, ten to jest rychtych 🙂 jemu pasują podwyżki ale zescie sobie czlowieka wybrali interesow waszych pilnuje ze hej 🙂

 1. Ja place uczciwie podatki i mi g… co zostaje moze Rudolfie masz pszepis jak to zrobic zeby sie nie narobic a zarobic…………

 2. Pan Pawlak jak zwykle nawija . Podnieść jego własne opłaty za pobór wody skoro tak bardzo chce wchodzić Niemcowi w tyłek .
  Panie Pawlak daj sobie spokój i nie drażnij ludzi swoimi błyskotliwym chciejstwem ! Trzemesznianie to nie pospólstwo do lania . Pamiętaj , że to ludzie Ciebie utrzymują a nie Ty ich.

 3. Szanowny Panie Pawlak skoro tak zależy Panu na obciążaniu Nas
  kolejnymi podwyżkami na rzecz budżetu , to proszę udokumentować co oprócz paplaniny zrobił Pan dla dobra o znaczeniu globalnym i długoterminowym .
  Czy był Pan inicjatorem przygotowania projektu uchwał równoważenia budżetu po stronie przychodów i wydatków ?
  A może przygotował Pan projekt uchwały pozyskiwania środków finansowych bez konieczności wysysania pieniędzy z kieszeni obywateli ?
  Co konkretnego zrobił Pan na rzecz rozwijania upadającego systemu szkolnictwa ponad podstawowego .
  Czy opracował Pan projekt uchwały w kierunku uruchomienia niektórych zadań o charakterze obowiązkowym ?
  Czy pozostaje Pan jedynie marionetką gry pozorów ?
  Z tego co obserwuje mogę stwierdzić , że Pańskie wypowiedzi
  jak do tej pory nic nie znaczą . Jest Pan jakby obecny i od czasu do czasu wyłaniając się z ogółu zaznacza Pan ,,Ooo jestem ,
  to ja , jestem tu , widzicie … ,, . Żenada !

  • podejdz do plota P.

   czyta ale boi sie odezwac w innnym artykule sie podpisal imieniem i nazwiskiem jak pisano ze ma gdzies rolnikow a teraz udaje ze nie czyta 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj