Strona główna Sport i rekreacja Srebrny jubileusz biegu im. J. Kilińskiego

Srebrny jubileusz biegu im. J. Kilińskiego

684
3

3 maja po raz 25. wystartuje z Mogilna do Trzemeszna bieg im. Jana Kilińskiego. Jak przystało na jubileuszową edycję, organizatorzy zadbali o nadanie szczególnej rangi imprezie. Tradycyjnie już oprócz biegu głównego na dystansie półmaratonu odbędą się biegi dziecięce i młodzieżowe na różnych dystansach. Po raz drugi odbędzie się bieg na 3,5 km adresowany szczególnie dla tych biegaczy, którzy rozpoczynają dopiero swoja przygodę z tym sportem.

Zawodników i kibiców czekają też inne atrakcje. Zamierzeniem organizatorów jest wprowadzenie gości w atmosferę czasów J. Kilińskiego. Będzie można oglądać pamiątki zgromadzone w Izbie Tradycji im. Jana Kilińskiego, odbędzie się pokaz ginących  zawodów, będzie można spróbować jazdy wierzchem i bryczką.

Po raz pierwszy na terenie naszej gminy zostanie zorganizowany Targ Wiejski Produktu Lokalnego Stowarzyszenia Światowid. Będzie można nabyć tradycyjne wędliny, soki, owoce, miody, a także wyroby rękodzieła  artystycznego. Wszystkie wyroby pochodzą od lokalnych wytwórców, związanych od lat ze Światowidem. Stoiska z lokalnymi produktami wystawią też sołectwa naszej gminy.

Stowarzyszenie „TERAZ” przeprowadzi loterię fantową pn. „TERAZ loteria”. Będzie można wygrać rowery, tablety, telefony komórkowe, sprzęt AGD i wiele innych nagród. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na organizację  kolonii dla dzieci. Poza tym los będzie upoważniał do bezpłatnego poczęstunku na stoiskach z lokalną żywnością.

Całość uświetni występ Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”.

Więcej informacji na oficjalnej stronie biegu – |LINK|.

12799170_1663298173931359_2621576855493596474_n

3 KOMENTARZE

  1. No to się bardzo cieszę .A może będą jakieś zdjęcia z tych początkowych lat biegu?Fajnie byłoby siebie zobaczyc jeszcze w dobrej formie…ha,ha…

  2. Może i w tym roku pogoda pozwoli na utrwalenie biegu fotkami zrobionym z powietrza . Zawsze to spojrzenie z innej perspektywy na piękne okolice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj