Strona główna Sport i rekreacja Spływ po jeziorze Kamienieckim

Spływ po jeziorze Kamienieckim

1325
9

W ubiegłą sobotę odbył się spływ po jeziorze Kamienieckim, kierowany do członków zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”. Wyjazd o godz. 9:00 zapowiadał się bardzo słonecznie. Podczas wodowania kajaków i przeprowadzania szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa na wodzie, słoneczna pogoda towarzyszyła nam do końca spływu.

Atrakcją przyrodniczą była obserwacja ptactwa wodnego oraz roślinności w krystalicznie czystej wodzie jeziora. Trasa spływu przebiegała w kierunku następujących miejscowości: Łosośniki, Kamionek, Kamieniec i Rękawczyn – Rękawczynek. Ciekawostką turystyczną było ujście Noteci Zachodniej, prywatny ośrodek w Kamionku oraz kościół pod wezwaniem św. Jakuba Większego w Kamieńcu.

Parafia powstała prawdopodobnie pod koniec XIII wieku. Obecny, drewniany kościół zbudowano w latach 1722 – 1724. Na końcu naszej wyprawy odwiedziliśmy miejsce Pamięci Narodowej nad brzegiem jeziora w Rękawczynie. Około godziny 14 zakończyliśmy spływ, zjedliśmy upieczone kiełbaski, posłuchaliśmy muzyki w wykonaniu akordeonisty oraz przyśpiewek ludowych.

Pozytywnie umęczeni wróciliśmy szczęśliwie do swych domów.

Spływ był dofinansowany przez Urząd Miasta w Trzemesznie w ramach projektu dla rozwoju sportu. Następny spływ planowany jest na trasie Wylatowo – Trzemeszno po jeziorach Szydłowieckim i Popielewskim w dniu 17 czerwca.

(Stowarzyszenie Pod Żaglami)

9 KOMENTARZE

 1. Przepiękna sprawa!

  Czy zwykli ludzie, niezwiązani ze Strzechą i jej kierownikiem również mogą się załapać na dofinansowany z UMiGU spływ?

  Myślę, że byłoby wielu chętnych.

 2. Właśnie … to jest dobre pytanie
  Przglądałam stronę stowarzyszenia i FB i nie widzę nigdzie informacji o tych imprezach? Sa tylko informacje o rajdach rowerowych a o imprezach wodnych – kajakowych nic!!!!
  Zawsze sa harcerze i strzecha wystarczy spojrzeć na fotorelację nie ma informacji o naborze na spływy dla innych mieszkańców!!!??? Żadnych plakatów informujących o imprezach???!!!
  Czy to są tylko imprezy dla harcerzy i dla DK Trzemeszno???

  jeśli ”Spływ był dofinansowany przez Urząd Miasta w Trzemesznie w ramach projektu dla rozwoju sportu.]] to mam skromne pytanie dlaczego jest tylko dla wybranych osób???
  Czy moje dzieci są inne ? Gorszy sort?!

 3. Gdybyś miał trochę oleju w głowie to byś wiedział, że spływ kajakowy to nie rajd rowerowy. Na rajdzie ilość uczestników jest praktycznie nieograniczona a na pewno nie wyliczona co do jednego uczestnika. W przypadku spływu ograniczenia wynikają chociażby z ilości kajaków, które trzeba przetransportować. Musi być tez zapewniona odpowiednia liczba instruktorów. Ciesze sie , że umożliwiono udział członkom zespołu Strzecha, należy im się coś za to co robią. Gorszyłbym sie gdyby popłynęli tam radni z burmistrzem. A do stowarzyszenia Pod Żaglami mam tylko jedno zdanie. Tak trzymajcie a tego typu uwagi miejcie w ”głębokim poważaniu”.

 4. Kopernik, Alina tylko spytała dlaczego nie ma takiej informacji o spływach jak o rajdach rowerowych, nikt z Trzemesznian nie wie, że są spływy.

  A jeśli Spływy są dofinansowane przez Urząd Miasta w Trzemesznie w ramach projektu dla rozwoju sportu to uważam ze powinna być oficjalna informacja o naborze i chęci uczestnictwaw nim
  I nie ma sie co tak emocjonować kopernik 😀 bo zwariujesz:P

 5. Dokładnie na zdjęciach ciągle te same osoby wystarczy obejrzeć- przeanalizować zdjęcia
  Do władz stowarzyszenia
  PANOWIE W TRZMESZNIE SA TAKŻE INNI LUDZIE SPOŁECZNOŚĆ TRZEMESZNA TO NIE TYLKO LUDZE Z ZHP I STRZECHY

  • Po prostu brak słów na wasze komentarze. Jedynie „Kopernik” rozumie problem organizacji spływu. Co do osób, te same będa, które prowadza spływy.Wszystkich chętnych nie da zapisać. A jeżeli już członkom „Strzechy” i ZHP wymawia się, że uczestnicza w takich spływach to lepiej przemilczmy dalsze rozwarzania na ten temat.

 6. Jano po prostu brak słów, ludzie zwyczajnie sie zastanawiaja dlaczego tylko pływaja harcerze i strzecha, i za to zastanawianie sie ludzi potępia. Ludziska nie mogą już o nic pytać bo…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj