Strona główna Różne Śnięte ryby w Jeziorze Kruchowskim

Śnięte ryby w Jeziorze Kruchowskim

7480
11

Na Jeziorze Kruchowskim zaobserwowano dziś duże ilości śniętych ryb. O zjawisku poinformowali nas miejscowi wędkarze.

Na miejsce przyjechał przedstawiciel Wód Polskich, powiadomiono także pracowników Urzędu Miejskiego w Trzemesznie, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu, a także dzierżawcę jeziora.

To nie pierwszy raz, kiedy taka sytuacja występuje na tym akwenie. Martwe ryby zaobserwowano m.in. w sierpniu 2020 roku |LINK| oraz rok wcześniej |LINK|.

Wiele wskazuje na to, że po raz kolejny (zjawisko to na tym zbiorniku jest odnotowywane rokrocznie w tym czasie) wystąpiło zjawisko przyduchy. Aby jednak jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie potrzebne są dokładniejsze badania. Z tego powodu powiadomiliśmy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu, który ma kompetencje do badania próbek wody i analizy wyników” – poinformowała nas Edyta Rynkiewicz, rzecznik prasowa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Bydgoszczy.

11 KOMENTARZE

  1. To sprawdzić przepompownie wszystkie w Kruchowie to zobaczycie sobie gdzie się wydostają ścieki, bo są nieszczelne i lecą potem do rowów

    • Pomyśleć tak logicznie od 17 lat od wojska nie dostałem żadnego wezwania na wojnę od tamtego roku mimo to że porwano mi książeczkę wojskową na WKU to na wojnę dostałem zawiadomienie jak by co to mam się wstawić ,zatrute ryby to po to żeby Polacy nie mieli co jeść w razie Wojny nasi zadzacy zadbają już o to żeby Polacy zdychali z głodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj