Strona główna Różne Martwe ryby w kruchowskim jeziorze

Martwe ryby w kruchowskim jeziorze

12058
18

Od kilku dni osoby przebywające nad brzegiem jeziora w Kruchowie niepokoił nieprzyjemny zapach i nienaturalnie zielony kolor wody. Okazało się, że znajdowały się w niej śnięte ryby.

O fakcie tym powiadomiona została policja, Urząd Miejski i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Pracownicy WIOŚ pobrali próbki do badań.

Trudno jest w tej chwili wskazać przyczynę zanieczyszczenia. Mieszkańcy Kruchowa, wędkarze i inne osoby, z którymi udało się nam porozmawiać, wskazują m.in. na wylewane ostatnio na pola nieczystości, mogące dostać się do akwenu.

Podobnego zdania jest Henryk Sobolewski, prezes Gospodarstwa Rybackiego w Łysininie.

Mówi się też o naturalnych przyczynach. Jezioro jest bardzo płytkie, a z uwagi na suchy rok i wyschnięte rowy nie następuje w nim naturalna wymiana wody. Być może zadziałały jednocześnie oba te czynniki.

18 KOMENTARZE

    • Pozdrawiam serdecznie tych którzy wypisują że to przez myjnię. Taka myjnia nie odprowadza nawet kropli do zwykłej kanalizacji bo ma z góry zakaz. Na pewno ktoś by otworzył i wylewał ścieki do jeziora żeby zaraz iść do więzienia hahahha

  1. cala gmina trzemeszno bedzie niedlugo wielkim jednym syfem i wasze domy dzialki beda polowe warte – podziekujcie tym na kogo glosowaliscie – to tyle

  2. Śnięte ryby ha ha serio? Dlaczego tylko przez jedną noc to się stało? Teraz nie ma kolejnych? Może poprostu ktoś przeleciał prądem i ich wszystkich nie wybierał.

  3. To nie tylko tutaj jest takie zjawisko, wystarczy w google wpisać … Niski poziom wody + mało tlenu , ryby się duszą , a w wodzie rozwija się bakteria czy glony które zabierają tlen rybą . Brak dopływów , brak deszczów , burz itp bardzo się do tego przyczynił i to w całej Polsce . Jest metoda – Pogłębienie jeziora , bądź wsypywanie granulek z tlenem , ale to kosztuję i oczywiście kto by się przejmował jeziorem … ważniejsze dożynki czy plakaty wyborcze .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj