Strona główna Na sygnale Śmigłowiec LPR lądował w Szydłowie

Śmigłowiec LPR lądował w Szydłowie

1553
27

Dzisiaj, około godziny 9:45, strażacy z OSP w Trzemesznie zostali zadysponowani do Szydłowa. Ich zadaniem było przygotowanie miejsca lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śmigłowiec wezwała załoga naziemnego Zespołu Ratownictwa Medycznego. To ona jako pierwsza dotarła do około 80 letniej kobiety z podejrzeniem udaru mózgu. Chora była nieprzytomna i nie oddychała. Dzięki wysiłkom ratowników odzyskała jednak funkcje życiowe.

„Ratownik 9” z poznańskiej bazy LPR wylądował na polu przy drodze. Starsza kobieta została przetransportowana drogą lotniczą do szpitala w Koninie.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

27 KOMENTARZE

  • Ja TEJ PANI ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA!!!!!!!!!!!!!!!
   Człowieku! Czy Ty zastanowiłeś się nad tym co napisałeś??????????????
   Chyba jesteś jakimś dziwnym cyborgiem!?
   Co dla Ciebie jest ważne?! Chyba zapomniałeś, że jesteś człowiekiem!!!!!!!!! (masz w głowie tylko durną sensację, a gdzie jest CZŁOWIEK!!!!)
   KAŻDE ŻYCIE i ZDROWIE JEST BARDO, BARDZO WAŻNE!!!!!!!
   oj! życzę Ci rozumu!!!!

  • Lauro! W odniesieniu do przybycia STRAŻY z Trzemeszna – zaraz możesz być zdziwiona, że nie przyjechała STRAŻ z POZNANIA!?
   Opamiętaj się i zacznij myśleć!
   Pamiętaj LAURO, że OSP Trzemeszno ma bardzo duże doświadczenie w tego typu sytuacjach (nie chcę w swojej wypowiedzi pomniejszać zasług OSP Trzemżal, Kruchowo itd.)!!!
   Lauro! TOBIE i TWOJEJ RODZINIE życzę dużo zdrowia i obyś nie musiała korzystać z „usług” OSP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Za mało sensacji. Kobieta przeżyła, nikt się karetką nie rozbił, helikopter wylądował … nie ma co komentować. Tragedią jest to że wszystko się udało i teraz nie ma co krytykować. Straszne jak tak można nikt nic nie śpi…

 1. Zastanawia mnie tylko jeden fakt dlaczego do szydłowo zadysponowano OSP Trzemeszno? Czy strażacy z trzemzala nie mieli by bliżej? Marnotrawstwo pieniędzy czy brak znajomości topologii gminy i rozmieszczenia jednostek OSP w gminie Trzemeszno?

 2. Kto, co, po co i dlaczego. Czy to ważne kto ratuje ludzkie życie ???! Najważniejsze żeby staruszka przeżyła i wyzdrowiała. Skoro coś kogoś zastanawia to niech zadzwoni i się spyta.

  • Lauro! Mam nadzieję, że przeczytasz moją wypowiedz z godz. 19.29!!!!!!!!!!!!!!!!
   Popieram – „sylwekx19”!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Jak już wspomniałam nie znam sytuacji ale znam troszkę tamte strony i tylko zapytałam. Nie chciałam nikogo urazić ale stwierdzenie w komentarzu obrazające osp trzemzal jest nie na miejstu. To bylo pytanie lepiej zamknijmy temat.

  • Lauro!
   Już wiele lat chodzę po tej ziemi i wiem jakie kalumnie mogą ludzie pisać i mówić. Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się wpis „x”, ale cóż zrobić?! Takich nikt i nic nie przekona tylko jakieś własne przeżycia (obyś takich nigdy nie doświadczył). Takie jest życie.
   Trzeba tylko umieć popatrzeć na to wszystko BARDZO OBIEKTYWNIE i dostrzec to co naprawdę jest bardzo ważne!
   Strażak (i wszystkie służby: Pogotowie, Policja itd.) niosą pomoc!
   Czasem warunki atmosferyczne utrudniają tą pomoc, ale CI LUDZIE w/w nie uginają się, poświęcają swoje zdrowie i życie aby nieść pomoc drugiemu człowiekowi.
   Niekiedy jadą tam, gdzie nikt nie może już pomóc…
   To są WIELCY LUDZIE!!!

 4. Anonim ma racje, w większości mieszkańcy komentują tylko negatywy itp. Jak dzieje sie cos dobrego to i tak trzeba trochę pohejtowac. Smutne ale prawdziwe. Zobaczcie w dół ile komentarzy jest pod super biegiem 3 jezior. Szkoda
  PS brawo dla strażaków.

 5. A jak hejtuja pod wypadkiem naszej kochanej pani premier to tylko polaczki potrafia wstyd dla naszego panstwa zagranica sie smieje ze nic nie maja szacunku do drugiego itd….

 6. Lauro. O wyjeździe jednostki OSP decyduje dyżurny dyspozytor w PSP Gniezno. Zapewniam że OSP Trzemżal także jest przygotowane do takich akcji, tym bardziej że niedawno przeszliśmy odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie.

 7. Nie wiedziałam że dyspozytor podejmuje decyzje kto ma jechać dlatego zapytałam. Bardzo mi przykro że przez moją ciekawość ktos tak oczenił OSP Trzemzal. Ale z drugiej strony jeśli nie da im się szansy to wszystko zostanie w miejscu lub nawet się cofnie ,gdyż pojawił się komentarz strażaka osp że panowie posiadają stosowne kwalifikacje więc nie rozumiem dlaczego „x” tak atakuje osp trzemzal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj